Сайгон-Букурещ-питанка...

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот longman » 31 Май 2010 08:56

Здравейте на всички!
Чисто нов съм в форума въпреки,че влизам доста често.Та въпроса ми е следния.
Декември месец трябва да се прибираме с жена ми от Виетнам към България(резервирали сме полет от тук до Китай-Париж-Милано-Букурещ)-луда работа. Цените на полетите до София нещо не ми харесват и ще се наложи да кацнем във Букурещ.
Притеснява ме единствено смяна на терминал в Париж(Шарл де Гол).Кацането на 2Е(06:45),а излитането е от терминал 1(09:05).Не съм бил до сега на това летище и не съм сигурен дали ще успеем да си вземем багажа,да се прехвърлим до терминал 1,да чекираме и да се качим в самолета навреме.
Билетите все още не са платени и се чудим какво да правим.А по изгодна оферта от тази не успях да намеря.
Края на миналата година пак се прибрахме със странни полети,но поне си взехме багажа в Атина.А и там имахме 4 или 5 часа време.
Та ,ако някой може да помогне с инфо,черпя по една Виетнамска бира :D

Поздрави
Митко
longman
кандидат спотър
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Май 2010 07:39

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот niki_m » 31 Май 2010 10:29

Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот pepsii » 31 Май 2010 13:36

2 часа , ако няма закъснения е що годе поносимо , въпреки ужасната слава на CDG . с кои компании са двата полета ? на един билет ли са?
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот niki_m » 31 Май 2010 14:01

Защо да му е ужасна славата на летището?
Има толкова ясни, големи и добре изписани стрелки, табели и знаци, че няма начин да се объркаш! Аз го ползвам не един път за трансферно и мога да кажа, че хората са достатъчно любезни ако имаш нужда от каквото и да било. Удоволствие е да се разхождаш и да сменяш терминалите.
Вероятно има един недостатък и той е, че всеки път към гейтовете минаваш митническа проверка и се събличаш наново, но то е логично т.к. сменяш терминалите и се налага да излизаш от тях.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот stenk » 31 Май 2010 14:37

Aз също съм с добри впечатления от CDG...
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот pepsii » 31 Май 2010 15:57

ужасната слава на CDG се дължи на (az лично съм летял не повече от 4-5 пъти оттам):

- големи разстояния между гейтовете терминалите (не само 1 до 2 ) а и между различните части на 2
- неефективен транспорт (автобусчета) , които са бавни , въртят само в едната посока и не много на често
- голям процент на забавените /изгубени багажи
- неефективно и нелюбезно обслужване от наземния персонал

лично мое мнение (допълнено и подкрепено от познати , летели през CDG )
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот Дедо » 31 Май 2010 16:35

Много сложен интересен маршрут , но явно наистина е изгоден . Колеги които са работили и живели в Сайгон най-вече ползваха Аерофлот през Москва и AIR FRANCE през Париж, за цени нямам идея.
Аватар
Дедо
най-спотър
 
Мнения: 461
Регистриран на: 17 Фев 2009 10:57
Местоположение: Sofia

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот stenk » 31 Май 2010 18:11

На Де Гол не пуснаха ли едно супермодерно влакче между терминалите ?
Иначе разстоянията наистина са големи . За обслужването не бих направил разлика с което и да било голямо европейско летище.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот epetkov » 31 Май 2010 18:36

Като първоначална информация ,може да видете карта на терминалите от този линк http://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/en-G ... -CDG/maps/
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 882
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот stenk » 31 Май 2010 20:40

CDGVal е влакчето между терминалите. Супермодерно съоръжение и мисля на Хийтроу също има проект за нещо подобно.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот pepsii » 31 Май 2010 21:32

stenk написа:CDGVal е влакчето между терминалите. Супермодерно съоръжение и мисля на Хийтроу също има проект за нещо подобно.

значи са напреднали нещата = може би трябва да дам нов шанс на CDG ;-)
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот stenk » 31 Май 2010 22:06

Eто за влакчето тук :

http://en.wikipedia.org/wiki/CDGVAL
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот niki_m » 31 Май 2010 23:28

Влакчето върви добре!
Разстоянията между терминалите не са космически! Моля Ви, има достатъчно време да се мине от единия до другия.
Горе му дадох линк да провери откъде през къде накъде в летището! Да го погледне и да се ориентира.
Изобщо автобусите не се въртят в кръг!
Служителите са абсолютно любезни! Дори да си купите едно кафе, на всеки един клиент пожелават приятен полет!

Пак пиша - ползвам летището като трансферно от доста време, и имам достатъчно добри впечатления от него.

Според мен, могат малко да си обновят сигнала с който изказват съобщенията, че е едно ужасно изскърцване и виене, сякаш се отваря врата на къщата на баба яга. Спокойно може да си помислиш, че ще те пресрещне някой прилеп с тоя сигнал, който защо използват - незнам! Стресиращо и неприятно!
И да престанат на всяко нещо да слагат горчица, защото е толкова люта и воняща, че жалко за сандвичите - най-лютия павилион е този между Т2F и T2D - до ходещата пътека и терасата, от която виждате онова прословуто кръгло елипсовидно табло, от горния етаж - ей там е най-лютата горчица... :oops:
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот longman » 01 Юни 2010 05:19

pepsii написа:2 часа , ако няма закъснения е що годе поносимо , въпреки ужасната слава на CDG . с кои компании са двата полета ? на един билет ли са?




Точно това съм чувал и аз.Два отделни билета са.С China Southern Airlines до Париж е единия билет и втория е с Lufthansa до Букурещ.
longman
кандидат спотър
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Май 2010 07:39

Re: Сайгон-Букурещ-питанка...

Мнениеот longman » 01 Юни 2010 05:28

Дедо написа:Много сложен интересен маршрут , но явно наистина е изгоден . Колеги които са работили и живели в Сайгон най-вече ползваха Аерофлот през Москва и AIR FRANCE през Париж, за цени нямам идея.




Ами с този полет за 400 евро кацаме в Букурещ.Няма такава цена.А като идваме насам ползваме Qatar airwais от Истанбул.Много добри цени.Обратния полет с тях обаче по две.......

И Аерофлот и Air France са с почти двойни цени.Виетнамците също летят до Париж,но и с тях е скъпо.

Благодаря на всички .
Поздрави
Митко
longman
кандидат спотър
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Май 2010 07:39

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта