Чекираният багаж при няколко прекачвания

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Чекираният багаж при няколко прекачвания

Мнениеот грозев » 08 Юни 2010 11:29

Съжалявам за странния въпрос, но ако не питам тук няма къде другаде. :lol:
Пътувам до Швеция. Съответно ще сменя три различни полета с три различни авиокомпании.
Въпросът ми е какво става с чекирания ми багаж. Трябва ли да си го търся по лентата за багаж след всеки полет и да го чекирам наново за всеки следващ. Не, че на летището в София няма да ми кажат, когато заминавам, но идеята ми е да се приготвя психически за изживяването.
грозев
спотър
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Фев 2009 00:22

Re: Чекираният багаж при няколко прекачвания

Мнениеот epetkov » 08 Юни 2010 12:27

Ако са три отделни билета ,значи ще се чекирате за всеки полет .Ако един от полетите е с нискобюджетна авиокомпания ,със сигурност ще е отделно чекирането.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Чекираният багаж при няколко прекачвания

Мнениеот грозев » 08 Юни 2010 12:33

Мдам, три отделни билета (нискотарифни няма, де).
Ще бъде забавно :)
грозев
спотър
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Фев 2009 00:22

Re: Чекираният багаж при няколко прекачвания

Мнениеот And » 08 Юни 2010 12:44

грозев написа:Мдам, три отделни билета (нискотарифни няма, де).
Ще бъде забавно :)


Отделните билети не пречат багажът да бъде чекиран до крайната дестинация. Просто е въпрос на желание и можене от хората на чек ин. Показваш им всички разпечатки на билетите (ако не са в една резервация) и ги молиш да бъде чекиран до еди къде си. А ако всички полети са в 1 резервация (пак може билетите да са отделни) съвсем няма да е проблем.

Чекирали са ни багаж от София до Корк, 1 билет на България Ер до Лондон, и отделен билет с Ер Лингъс, правен съвсем самостоятелно през сайта им.
And
най-спотър
 
Мнения: 225
Регистриран на: 26 Фев 2006 15:44
Местоположение: София

Re: Чекираният багаж при няколко прекачвания

Мнениеот грозев » 08 Юни 2010 12:53

And написа:
грозев написа:Мдам, три отделни билета (нискотарифни няма, де).
Ще бъде забавно :)


Отделните билети не пречат багажът да бъде чекиран до крайната дестинация. Просто е въпрос на желание и можене от хората на чек ин. Показваш им всички разпечатки на билетите (ако не са в една резервация) и ги молиш да бъде чекиран до еди къде си. А ако всички полети са в 1 резервация (пак може билетите да са отделни) съвсем няма да е проблем.


Благодаря за съвета. Ще се надявам хората на чекина на CSA в София да са достатъчно отзивчиви.
Иначе полета е София - Прага с CSA, Прага - Копенхаген с Cimber Sterling и накрая Копенхаген - Личопинг със световно известната шведска регионална компания NextJet... :)
грозев
спотър
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Фев 2009 00:22


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron