И пак за багажа при полет с прехвърляне, но не само...

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

И пак за багажа при полет с прехвърляне, но не само...

Мнениеот Nine » 04 Юли 2010 19:01

Предстои ми да пътувам до Дубровник през Виена. На отиване всичко ще е точно (надявам се), полетите на само на Остриън. На връщане, обаче, първият е на австрийците, а вторият - на България Еър. Проверих уеб чек ин-а на Остриън - не ми дава последния полет, въпреки че е закупен като техен, само че с код шеър. Въпросът е дали трябва след кацане на летище Виена да се чекирам отново или това може да се уреди още на летище Дубровник? Това, естествено, е свързано с два големи проблема: 1) дали ще остане за мен място до прозореца, че и в опашката (претенции много...) и 2) дали багажа ми ще пристигне заедно с мен в София или по-скоро да го чакам с по-късния полет. Времето между двата полета звучи прилично - час и 5 минути.

Полетите са:
AUSTRIAN - OS 732 FRI 16JUL DUBROVNIK HR VIENNA AT 1525 1650
AUSTRIAN - OS 7151 FRI 16JUL VIENNA AT SOFIA BG 1755 2030
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: И пак за багажа при полет с прехвърляне, но не само...

Мнениеот Делян » 04 Юли 2010 21:41

ако са купени заедно значи не би трябвало да чекираш пак (а, и са code share).
аз също ще пътувам Virgin Atlantic и Bulgaria Air (code share също) и не би трябвало да си прехвърлям багажите!
хора които са пътували по моята дестинация не са чекирали багажи два пъти.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: И пак за багажа при полет с прехвърляне, но не само...

Мнениеот akair » 04 Юли 2010 21:43

1) Усмихваш се повечко на служителката на летището в Дубровник и надали ще има проблем да ти даде място до прозореца и в опашката, ако има останали
2) Виена е от бързите трансферни летища. За 90 минути се справиха без проблеми с прехвърлянето на багаж. Не би следвало да има проблем да го прехвърлят за 1 час. За по-сигурно помоли (след усмивката за място :D ) да му сложат етикет "priority", "hot", ... още в Дубровник. Тези бележки правят чудеса - на едни приятел му прехвърлиха багажа за 40 минути на LHR.
И чакаме трип рипорт от разходката до "Croatia - the Mediterranean as it once was" (както казват по CNN) 8)
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: И пак за багажа при полет с прехвърляне, но не само...

Мнениеот Nine » 05 Юли 2010 09:59

Благодаря ви!
Да, заедно са купени билетите, при това и на четирите пише Austrian. Озадачи ме това, че не ми ги показват в сайта им, все едно че последният го няма.
Трип рипорт ще трябва да има, възнамерявам да снимам много :-D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта