За първи път в Лондон. Нуждая се от помощ!

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

За първи път в Лондон. Нуждая се от помощ!

Мнениеот piczo » 19 Окт 2010 12:49

Здравейте! В края на ноември ми предстои пътуване до Лондон и по-точно до Саутхемптън. Един ден обаче искаме да отделим за посещение на Лондон и понеже няма кой да ни съпроводи, трябва да го сторим сами. Гледах в един сайт за билет за влак от Саутхемптън до Лондон - http://uk.megabus.com/ изглеждат изключително евтини - около 10 лири отиване и връщане за двама души. Не знам дали е реално това, при условие, че в официалния сайт на превозвача билетите са поне над 20 лири. Но се поразрових и до колкото виждам много хора използват именно този сайт и купуват изключително евтини билети от него. Така минахме първата стъпка. Сутринта пристигаме в Лондон и по-точно на гара Waterloo. Направих кратко проучване в Google Maps и си мисля, че въпросната гара е на добро място и би ни било лесно да се ориентираме по нея. Реших, че е най-удачно да хванем от двуетажните бусчета. Имам питане към Вас - да речем хващаме това бусче, обикаляме, спираме, разглеждаме и т.н., но как да се върнем обратно? Как да се озовем в точното време на Waterloo , за да хванем обратния влак към Саутхемптън? Има ли възможност да изгубим спирките на този Big Bus или те са при всяка забележителност? Да речем харесвам си музей, спираме, разглеждаме го, излизаме и можем ли да хванем в обратната посока такова рейсче, така че да се върнем обратно? Притеснявам се да не се отплеснем и да отидем много, много далеч от гарата и да не успеем да преценим времето за връщане или това е невъзможно? Твърде много ли са разпръснати забележителностите, които се разглеждат с двуетажния рейс? Ако някой има опит, ще се радвам да сподели - най-важната част е пристигането на гарата Waterloo , намирането на Big Bus спирката, обиколката и съответно точното връщане на гарата и откриването на влака за Саутхемптън. Трудно ли е много? Предполагам от въпросния сайт megabus за евтини билети, билетите са електронни и си ги разпечатваме и не е нужно да ги заверяваме някъде, нали? Последно питане - на кои забележителности ( включително Big Bus, влак и т.н.) ползваме отстъпки с ISIC студентска карта? Проверих в нета при покупка на билет онлайн за някоя забележителност, то няма опция за студенти. За мадам Тюсо чета във форумите, че имало километрични опашки. А ако сме си купили билет по нета, то пак ли се чака много? Да не загубим цял ден там... относно музеите с безплатен вход, двуетажния рейс минава ли през тях? Мисля, че горе долу се ориентирам, но ми е нужна вашата изключителна помощ. Благодаря Ви страшно много!!!!
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Re: За първи път в Лондон. Нуждая се от помощ!

Мнениеот stenk » 19 Окт 2010 17:49

Минава покрай безплатните музеи.
Това са Бритиш мюзеум (зелената линия) , Виктория и Албърт, Музея за естествена история , Научния музей...(за тези трите синята линия).
Аз Мадам Тюсо в никаквъв случай не бих му отделил време , ако съм само за ден в Лондон. Иначе има отделна опашка за тези с онлайн билети , но за мен не си струва.
По-добре Тауър , Уестминстърското абатство или дори Окото.
Лондон е огромен град , забележителностите много и разпръснати и не мисля , че ще имате време да влизате много по музеи.

Разбира се че може да си хванеш автобуса и в обратната посока.
Доколкото знам няма намаления за ISIC карти.
Megabus са ОК!
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: За първи път в Лондон. Нуждая се от помощ!

Мнениеот piczo » 03 Ное 2010 15:22

Здравей. Много ти благодаря за съветите. Искам да попитам - купих си билети от МЕГАБУС, получих потвърждение на e-mail-а ми, но:
1. Това влак или автобус е?
2. Трябва ли на самата гара да потвърждавам нещо някъде или просто с разпечатаното потвърждение се качваме?
Благодаря
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Re: За първи път в Лондон. Нуждая се от помощ!

Мнениеот stenk » 03 Ное 2010 15:57

Ами те продават билети и за автобуси и за влакове.
Не пише ли какво е?
Аз съм пътувал с тях от Лондон до Оксфорд. Беше автобус.
Разпечатката е достатъчна и нищо друго не е необходимо.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: За първи път в Лондон. Нуждая се от помощ!

Мнениеот piczo » 05 Ное 2010 21:39

stenk написа:Ами те продават билети и за автобуси и за влакове.
Не пише ли какво е?
Аз съм пътувал с тях от Лондон до Оксфорд. Беше автобус.
Разпечатката е достатъчна и нищо друго не е необходимо.

Влак е. Пише South West Train. Поне така смятам. Много ти благодаря за помощта.

*** Имам обаче ново питане: понеже ще сме с влак до Лондон, сами и за първи път там, имаме намерение да се качим на London EYE ( това е супер, понеже е до гарата Waterloo, а пък и с билети по интернет не чакаш на опашки ), след това Биг Бен ( също много близо ) , Бъкингам ( малко след Биг Бен по моя преценка ). После и Трафългар може да се види, от там пък Tower. Мисля, че маршрута е постижим за ходене пеша. Имаме обаче намерение да видим и Мадам Тюсо - от Google Maps, установих, че е по-далеч и питането ми е как да стигнем до там. Да речем упътете ме от London Eye, Waterloo или Биг Бен. Много, много ще съм Ви благодарен ( изключихме възможността за двуетажните рейсчета, заради студеното време през декември ).
piczo
спотър
 
Мнения: 48
Регистриран на: 03 Апр 2008 11:47

Re: За първи път в Лондон. Нуждая се от помощ!

Мнениеот stenk » 05 Ное 2010 22:42

"После и Трафългар може да се види, от там пък Tower"

Това си е към час пеша.

Ето карта на метрото :

http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/ ... be-map.pdf


Madame Tussauds е до метро спирка Baker Street . Baker Street се стига като от Waterloo или Westminster (това е най-близката метро спирка до Биг Бен и London Eye) хванеш сивата линия ( Jubilee line)

Вземи си една дневна карта за метрото за 1и 2 зона , защото еднократно билетче ти е 4 паунда.
Дневна карта е между 5.60 - 7.20 паунда.
Ако ходиш до Тауър също ползвай метро , но там трябват поне 2-3 часа да разгледаш...
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта