София-Ница

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

София-Ница

Мнениеот venerkata » 25 Окт 2010 17:18

По Коледа ще летя с Луфтханза от София за Ница, с прекачване на Мюнхен. От тук като си чекирам багажа, в Мюнхен трябва ли да го чакам да го взимам и пак да го чекирам или от тук директно си го взимам в Ница??? И като кацна в Мюнхен, там ли от гише ще ми дадат бордна карта или тук в София ще е? КАква е разликата между online check-in и на гише??? И къде ми казват на кое място съм, тъй като в това което ми пратиха на майла нямам място... :shock:
ДОсега само с Wizz съм пътувала и то само веднъж и ми е много неясно какво се иска от мен ... :(
Като четох коментарите останах с убеждението че няма как да се изгубя в летището в Мюнхен. Но.... :roll: HEeLPpp
venerkata
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Окт 2010 19:27

Re: София-Ница

Мнениеот harrier » 25 Окт 2010 17:35

Здравей! :)

Ти и багажът се чекирате до крайната дестинация - багажът го взимаш направо в Ница, а в София получаваш бордова карта и за двата полета. Мястото можеш да си го избереш по време на чек-ин, независимо дали онлайн (до 23ч преди първия полет) или на чек-ин гише на летище София (терминал 2).

Летището в Мюнхен е едно от най-добрите за трансфер - не се притеснявай, няма как да се изгубиш, има табели и служители навсякъде!
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: София-Ница

Мнениеот alex_2 » 25 Окт 2010 19:15

venerkata написа:По Коледа ще летя с Луфтханза от София за Ница, с прекачване на Мюнхен. От тук като си чекирам багажа, в Мюнхен трябва ли да го чакам да го взимам и пак да го чекирам или от тук директно си го взимам в Ница??? И като кацна в Мюнхен, там ли от гише ще ми дадат бордна карта или тук в София ще е? КАква е разликата между online check-in и на гише??? И къде ми казват на кое място съм, тъй като в това което ми пратиха на майла нямам място... :shock:
ДОсега само с Wizz съм пътувала и то само веднъж и ми е много неясно какво се иска от мен ... :(
Като четох коментарите останах с убеждението че няма как да се изгубя в летището в Мюнхен. Но.... :roll: HEeLPpp


миналия месец летях през Мюнхен и аз, само че за Париж, това е наистина едно от най-добрите летища, на които съм бил, навсякъде има табели и служители както каза harrier, така че няма как да се объркаш, спокойно :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: София-Ница

Мнениеот venerkata » 25 Окт 2010 21:09

Ако направя online check-in пак ли на гише ми се дава бордовата карта?
Значи като съм в Мюнхен, направо трябва да се качвам на другия самолет, без да правя друг check-in?
venerkata
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Окт 2010 19:27

Re: София-Ница

Мнениеот alex_2 » 25 Окт 2010 22:12

venerkata написа:Ако направя online check-in пак ли на гише ми се дава бордовата карта?
Значи като съм в Мюнхен, направо трябва да се качвам на другия самолет, без да правя друг check-in?


С онлайн чек-ина не съм много наясно, защото ще трябва фактически да се чекираш и за двата полета, но мисля че си минаваш с принтираната. но то няма и много значение, защото така или иначе ще минеш през гишето , за да си оставиш куфара.
иначе в Мюнхен не се прави друг чек-ин, като кацнеш директно следваш табелките , където пише connecting flights, гледаш си гейта и всичко е ок :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: София-Ница

Мнениеот stenk » 25 Окт 2010 22:32

alex_2 написа:
venerkata написа:Ако направя online check-in пак ли на гише ми се дава бордовата карта?
Значи като съм в Мюнхен, направо трябва да се качвам на другия самолет, без да правя друг check-in?


С онлайн чек-ина не съм много наясно, защото ще трябва фактически да се чекираш и за двата полета, но мисля че си минаваш с принтираната. но то няма и много значение, защото така или иначе ще минеш през гишето , за да си оставиш куфара.
иначе в Мюнхен не се прави друг чек-ин, като кацнеш директно следваш табелките , където пише connecting flights, гледаш си гейта и всичко е ок :D



Да , но ако гишето е само за drop off на багажа там няма да ти дадат бордна карта.
Такава само ако се наредиш на дългата опашка на нормално гише.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: София-Ница

Мнениеот akair » 26 Окт 2010 00:34

В София няма никакъв проблем да се чекираш онлайн и да не си принтираш бордните карти, ако не ти се занимава - като си оставяш чантата ще ти издадат бордни карти. Просто ще спестиш малко време на служителите на летището и ще можеш да си избереш хубави места. Независимо дали онлайн или на гише, ще ти издадат 2 бордни карти - по една за всеки от полетите.
Нещо, което никой досега не ти каза е, че в Мюнхен ще минеш "граница" - т.е. "Добре дошли в Шенген" - ще има гише с паспортен контрол. Там внимателно се огледай за "EU / EEA" - ЕС и европейска зона за свободна търговия (един вид И Швейцария), защото иначе ще трябва да се редиш с всички останали от Азия, Африка и Америка. А повярвай ми, стига ти преди теб да се е наредило едно джъмбо народ, за да откараш 40 минути чакане... След паспортен контрол ще последва и секюрити чек - отново сваляне на колани, вадене на лаптопи и всички съпътсващи тази процедура "екстри" - по собствените си строги разпоредби, страните от Шенген нямат доверие в проверките за сигурност, правени в страни извън Споразумението и проверяват пътниците отново "за всеки случай". Абсурдното е, че това важи дори за пътниците на Ел Ал, които според мен са най-щателно проверяваните пътници изобщо :).
На кацане в Ница ще си общо-взето редом с вътрешните полети. Там няма да има никакви проверки.
За връщането процедурата е в обратен ред - секюрити чек в Ница, паспортна проверка в Мюнхен, секюрити в Мюнхен и паспортна проверка в София. За връщането можеш да се чекираш онлайн и да си разпечатиш бордните карти на летището от автоматите за "селф-чекин". Просто си запиши предварително кода на резервацията, номера на билета и номера на полета (който е нещо от рода на LH xxxx, където х е цифра). Ако имаш постоянна (пластмасова) карта за редовен пътник на Звезден Алианс (Star Alliance) и СИ Я ПОПЪЛНИЛ ПРИ ЧЕКИРАНЕТО ОНЛАЙН, можеш само с нея много лесно да си разпечаташ бордните карти от същите тези машини. Но така или иначе, служителките на летищата винаги ще са достатъчно учтиви и ще ти помогнат.
Ако никой няма да те чака на летището в Ница, виж и сайта му за информация как се стига с градски транспорт до центъра. Имаше някаква особеност, че май не се движи в неделя...
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София-Ница

Мнениеот merlin » 26 Окт 2010 01:25

И последно...
не се притеснявай за закъснения на полети и тнт. Много често се е случвало при закъснения именно в Мюнхен да те чака стюард, който ще те заведе лично до изхода на следващия ти полет! На мен на друго летище това не ми се е случвало. Не се притеснявай и за паспортния контрол, минава се доста бързо.

ПП: Половината терминал, включително паспортна проверка, в случай на прекачване съм го взимал на спринт с лаптоп и малък сак, най-хубавото е че Луфти чака до последно, не е Райън Еър 8) !
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: София-Ница

Мнениеот venerkata » 27 Окт 2010 17:43

Малии, много ви благодаря за изчерпателната информацията. :)
Определено вече съм много по-спокойна и нямам търпение да тръгна :lol:
venerkata
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Окт 2010 19:27

Re: София-Ница

Мнениеот fly away » 27 Окт 2010 22:21

Spokoino az minalata sabota patuvah do paris prez frankfurt i poleta ot sofia zakysnq a imah samo 1 chas za transfer i vednaga kato slqzoh ima6e avtobus4e koeto 4aka6e patnicite za paris taka 4e Lufthansa nqma da te ostavqt!!!!
P.S Sorry za latinicata nqmam BG
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта