Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробности.

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробности.

Мнениеот Aviator1505 » 05 Дек 2010 21:25

Здравейте! Премислям един вариант за пътуване до Тел Авив с MALEV (значително по-евтино е от директните полети, пък и не бързам заникъде - напротив, кефя се на идеята, че ще се повозя малко повече :) ). Естествено, това налага прекачване в Будапеща. Никога преди не съм летял с прекачване, затова съм пълен с въпроси и неясноти:

-Колко пъти ще трябва да се минава регистрация - само в София/Тел Авив на обратния път, или и в Будапеща?
-Част от пътуващите не са граждани на ЕС, следователно биха имали нужда от специална виза за Унгария. Възможно ли е прекачване изцяло през неутралната зона, или им трябват и унгарски визи?

Също така, за летелите с MALEV - билетите само онлайн ли се купуват? Ако е през туристическо бюро с плащане на ръка например, по-евтино или по-скъпо ще излизи? MALEV имат ли офис в София?

Мерси за помощта.
Aviator1505
спотър
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Май 2010 20:07

Re: Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробност

Мнениеот akair » 05 Дек 2010 23:29

Летище Ферихедж (BUD) за мен е едно от най-удобните трансферни летища в централна Европа. Ако имаш предвид чекин под регистрация - само в София и Тел Авив - през Будапеща минаваш трансфер и куфарите ти ще бъдат чекирани до крайната дестинация. Секюрити се минава в София, после отново в Будапеща. Полетите от София кацат на автобусен гейт, който е на терминал 2Б. Като слезнеш от автобусчето има 2 посоки - изход и получаване на багаж или секюрити проверка (за трансферни пътници).
Визи за трансферни пътници не се изискват, защото де юре вие не влизате на територията на страната. Покупката на билети онлайн обикновено гарантира много добра цена - можеш да сравниш цените в търсачки тип скайскенер и самия сайт на Малев, но обикновено цените на сайта на Малев не са по-високи от въшните търсачки. Ако имаш фрикуънт флайър карта, Малев са членове на Един Свят, заедно с Бритиш, Иберия, ... Ако нямаш карта за фрикуънт флайър и ще летиш с Малев - най-добре си извади тяхната Дуна Клуб - щом пътувате много хора и сте на 1 резервация, можеш да събереш прилично количество точки :).
Внимавай какъв самолет са заложили за отсечката от/до София - понякога е Даш 400, който е малко "специфичен" - там си заслужават местата отпред и най-отзад - на останалите двигателите развалят гледката. Също на Боингите на Малев до 4-5-ти ред (първите 2 реда зад бизнес класата) седалките са като в бизнес класата ;). За избор на места има онлайн чекин ;).
Отсечката СОФ-БУД попада сред най-кратките по стандартите на Малев и менюто се свежда до вафла и сок + кафе/чай. А сред традиционните унгарски неща от безмитния на BUD си заслужават крушовата ракия и "Уникум", което е горчивка.
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробност

Мнениеот Aviator1505 » 06 Дек 2010 11:22

Благодаря много! Добре е, че и двата полета са от един и същи терминал. Значи времето между полетите се прекарва изцяло в транзитната зона. Освен Duty free и много самолети за зяпане, има ли там Wi-Fi? Като цяло, проблем ли е снимането на летището в Будапеща (за Израел със сигурност знам, че Е проблем).
Трима души сме, това значи ли, че можем да имаме някаква изгода от ваденето на карта? Нямаме други карти.
Aviator1505
спотър
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Май 2010 20:07

Re: Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробност

Мнениеот alex_2 » 06 Дек 2010 11:30

А в тази връзка да попитам и аз нещо за моя полет с Малев - кацам от София на Терминал 2Б, и излитам за Милано от 2А.. Времето между двата полета ми е само 1:35 h, дали терминалите са с удобна връзка, така че да не се притеснявам дали ще успея навреме?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробност

Мнениеот epetkov » 06 Дек 2010 13:04

Здравейте!Аз, с моите 33 съобщения, си мислих ,че съм пълен аматьор ,а не спотър,но май не е така :-D !Освен авиокомпаниите и летищата си имат сайтове .Шо се касае до пътуването до Те Авив ,разбира се че ще е на един и същ терминал 2В - НЕ Шенгенски страни.Схема на Терминалите ,вижте от този линк http://www.bud.hu/english/passengers/terminal_map час и 35 мин са напълно достатъчни за смяна на 2А с 2В .Проблем би възникнал ,ако се налагаше да се ходи на стария терминал Т1 (подобно на софийското летище)
P.S. Иначе и аз търся икономичен вариант за Тел Авив .За сега ,най-добрия е на ТАРОМ :Букурещ-Тел Авив двупосочен за 186 евро.
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробност

Мнениеот akair » 06 Дек 2010 17:49

Aviator1505 написа:Благодаря много! Добре е, че и двата полета са от един и същи терминал. Значи времето между полетите се прекарва изцяло в транзитната зона. Освен Duty free и много самолети за зяпане, има ли там Wi-Fi? Като цяло, проблем ли е снимането на летището в Будапеща (за Израел със сигурност знам, че Е проблем).
Трима души сме, това значи ли, че можем да имаме някаква изгода от ваденето на карта? Нямаме други карти.

Има Wi-Fi - ESSID-то е Теленор - напълно безплатно и свободно за ползване (да благодарим всички на мобилния оператор Панон, сега вече Теленор). Скоростта на интернета е доста прилична. Самолетите не се виждат много та няма да можеш много да ги снимаш от самия терминал...
Друго за правене - зависи с коя трансферна пътничка ще се заговориш :-D
Никой няма да те спре и да излезнеш от летището, ако си гражданин на ЕС, но после трябва да минеш цялата тежка процедура по стигане обратно в стерилната зона.
А за картата - обикновено с около 30 отсечки (лега) на 1 човек се постига сребърен статус, който дава право на лоунджа на Ферихедж. 3-ма по 4 отсечки е 12 - едно нелошо начало ;).
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробност

Мнениеот akair » 06 Дек 2010 17:54

alex_2 написа:А в тази връзка да попитам и аз нещо за моя полет с Малев - кацам от София на Терминал 2Б, и излитам за Милано от 2А.. Времето между двата полета ми е само 1:35 h, дали терминалите са с удобна връзка, така че да не се притеснявам дали ще успея навреме?

Час и 1/2 на летище като BUD e повече от достатъчно. Процедурата е кацане на 2Б, секюрити, качваш се по стълбите на горния етаж и следиш табелките за малките номера гейтове, които са в шенгенската зона. Скоро ще стигнеш до паспортната проверка (добре дошли в Шенген) и след това има около 5 минути ходене по един временен "тунел" ще стигнеш на терминал 2А. В момента унгарците си строят/ремонтират терминал 2 с пари на ЕС и за целта има "временна организация". :)
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробност

Мнениеот alex_2 » 06 Дек 2010 19:14

akair написа:
alex_2 написа:А в тази връзка да попитам и аз нещо за моя полет с Малев - кацам от София на Терминал 2Б, и излитам за Милано от 2А.. Времето между двата полета ми е само 1:35 h, дали терминалите са с удобна връзка, така че да не се притеснявам дали ще успея навреме?

Час и 1/2 на летище като BUD e повече от достатъчно. Процедурата е кацане на 2Б, секюрити, качваш се по стълбите на горния етаж и следиш табелките за малките номера гейтове, които са в шенгенската зона. Скоро ще стигнеш до паспортната проверка (добре дошли в Шенген) и след това има около 5 минути ходене по един временен "тунел" ще стигнеш на терминал 2А. В момента унгарците си строят/ремонтират терминал 2 с пари на ЕС и за целта има "временна организация". :)


ясно, благодаря за инфото :D ще чета табелките и предполагам че няма да имам проблем :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробност

Мнениеот Aviator1505 » 06 Дек 2010 21:32

Така ще се насъбере и нелош километраж. Как да се включа в някоя от програмите за бонусни мили, ако е възможно?
Aviator1505
спотър
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Май 2010 20:07

Re: Прекачване в Будапеща с MALEV - имам нужда от подробност

Мнениеот epetkov » 06 Дек 2010 22:10

Относно офиса на Малев ,виж този линк http://malev.bg/bg/2009-12-02-16-45-45.html
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron