По-добри цени за самолетни билети?

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

По-добри цени за самолетни билети?

Мнениеот West Germany » 21 Яну 2011 13:03

По принцип откъде е по изгодно да се закупи самолетен билет, от сайта на авиокомпанията или през резервациона система Amadeus, Galileo?
Bulgaria Air са рекламирали с 20 евро по добра цени ако се закупи билет от интернет сайта на авиокомпанията. Обаче за един полет например Прага - Москва цената през Amadeus или Galileo ми излезе с 40 евро по изгодно отколкото през веб сайта на CSA.
West Germany
най-спотър
 
Мнения: 492
Регистриран на: 23 Авг 2010 14:52

Re: По добри цени за самолетну билети?

Мнениеот Buch » 21 Яну 2011 15:55

Отговорът е "да" !
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: По добри цени за самолетну билети?

Мнениеот pepsii » 21 Яну 2011 22:15

Според мен няма еднозначен отговор. Напоследък се изхитриха и има разни цени които са само от уеб-сайта на самата авиокомпания . А някои са само в Амадеус . А някои пък при големите онлайн конолидатори. Та така.
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: По добри цени за самолетну билети?

Мнениеот merlin » 22 Яну 2011 01:05

Правилно, гледах за билети между Виена и Валенсия и разликата в различните сайотове на компании, амадеус и тнт беше понякога огромна.
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: По добри цени за самолетну билети?

Мнениеот Lozanoff » 22 Яну 2011 01:09

merlin написа:Правилно, гледах за билети между Виена и Валенсия и разликата в различните сайотове на компании, амадеус и тнт беше понякога огромна.


Хубаво е да се проверява.Същото е ако запазвате и хотели понякога наистина има прилични разлики:)
Lozanoff
най-спотър
 
Мнения: 363
Регистриран на: 07 Яну 2009 22:23

Re: По-добри цени за самолетни билети?

Мнениеот niki_m » 22 Фев 2011 23:56

Направи ми впечатление, че Скайскенера, откакто направиха новия си дизайн, попромениха малко търсачката и гледам, че излизат при зададена страна България наши агенции - например центранзита. Прави впечатление обаче, че цените са с по 50 евро минимум отгоре, да не говорим, че старите добри евтини варианти почти не излизат.

Аз ли нещо греша, или наистина е така?
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: По-добри цени за самолетни билети?

Мнениеот harrier » 25 Фев 2011 20:36

Бих ви посъветвал единствено да гледате както сайта на компанията, така и разни онлайн агенции като експедия и тн. Случва се компанията да отключи по-евтини класи в собствения си сайт и да ги заключи за експедия, но се случва и обратното. И двете техники си имат определена цел :)

Също проверявайте и сайтовете на една и съща авиокомпания за различни държави. Някои класи са отключени само за определени point of sales. Разликите не са огромни, но все пак ги има.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: По-добри цени за самолетни билети?

Мнениеот takeoff » 26 Фев 2011 12:44

Дори и в сайта на авиокомпания (Бритиш Еъруйс ) веднъж ми се случи двупосочния билет София- Лондон-София да е по- скъп от колкото два еднопосочни билета за същите дати .
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта