Online и Mobile Check-in на Swiss

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Online и Mobile Check-in на Swiss

Мнениеот deepgeorge » 16 Мар 2011 01:50

Здравейте. В четвъртък ще пътувам от Барселона до София през Цюрих със Swiss. Интересувам се от online check-in на Swiss - никога не съм ползвал онлайн чекиране, още повече пък при полети с прекачване. Как стават нещата с багажа? Имам предвид като си предавам багажа и си покажа бордните карти които съм разпечатал, ще знаят ли че багажа трябва да се прехвърли в Цюрих. Също така гледам че предлагат някакав мобилен чек-ин с мобилен телефон iPhone и пише че се предлага за полети от летищата в Барселона и Цюрих. Дали да не пробвам направо с него. Мисля че с MMS изпращат бордната карта до телефона. Също така искам да попитам къде е добре да се седи в ARJ100 и в Bae 146, защото след това имам полет от София до Бургас с Bulgaria Air.
deepgeorge
спотър
 
Мнения: 47
Регистриран на: 03 Фев 2008 10:48
Местоположение: Barcelona/España

Re: Online и Mobile Check-in на Swiss

Мнениеот akair » 16 Мар 2011 09:57

При онлайн чекин си избираш място и си разпечатваш бордните карти. Не е сложно. След това на летището има гише само за оставяне на чанти - там се редят хората, които са се чекирали онлайн. Показваш си бордната карта и документ за самоличност, а служителката ти слага лепенка на куфара и ти дава лъгич таг-а (онази лепенка, на която има номер на твоята чанта).
За мобилната борнда карта - не ти го пращат като ММС. Има 2 опции - едната е да ти изпратят мейл - ползва се от всички, които имат боровинки (Blackberry). Втората опция е да ти изпратят кратко текстово съобщение (SMS), който съдържа линк, от който можеш да си свалиш мобилната бордна карта. Но ти трябва интернет достъп на телефона (мобилен интернет, GPRS) - това работи за умни телефони (smartphone) като iPhone, HTC, Samsung Omnia, etc. - всички телефони, които разполагат с браузър, който напълно поддържа HTML. Мобилната бордна карта представлява един HTML файл (като страница в интернет), който има логото на компанията, името на пасажера, дата и номер на полет и баркод. Този баркод е подобен на баркода на хартиената бордна карта и служителките го сканират по същия начин като обикновените баркодове :).

А за БАе-то - аз бих ти препоръчал по-напред да седнеш, защото е по-тихо - зад двигателите е по-шумно. Виж на seatguru.com някое АВРО на Суис или Брюсел Еърлайнс, за да се ориентираш долу-горе къде са разположение двигателите, за да не ти нарушават гледката през прозореца. Седалките в БАе-тата на FB не са от най-големите и удобните, но за 40-те минути до Бургас това няма голямо значение. ;)
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Online и Mobile Check-in на Swiss

Мнениеот fly away » 16 Мар 2011 15:57

Здравей,
Аз също имам iPhone 4 и те разбирам...Онзи ден на летище виена минах със мобилна бордна карта НО има едно голямо НО трябва да имаш връзка към WiFi мрежа или 3G защото пращат линк който се отваря само ако имаш нет...Аз досега не съм имал проблеми с онлайн на стар алианс дори и приложението на аустриан е на същата система като това на суис...
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта