Чартърен полет Сургут (Русия) - Варна - Солун

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Чартърен полет Сургут (Русия) - Варна - Солун

Мнениеот West Germany » 29 Апр 2011 23:04

Може ли руска туристическа фирма която поръчва чартърен полет Сутгут - Варна - Солун да продаде билет за отсечката Варна - Солун?

За юни и юли месеци има такива полети.
West Germany
най-спотър
 
Мнения: 492
Регистриран на: 23 Авг 2010 14:52

Re: Чартърен полет Сургут (Русия) - Варна - Солун

Мнениеот Topfly » 30 Апр 2011 13:41

westgernany написа:Може ли руска туристическа фирма която поръчва чартърен полет Сутгут - Варна - Солун да продаде билет за отсечката Варна - Солун?

За юни и юли месеци има такива полети.


При редовни полети е възможно, но за чартери не знам как е положението. Чилийската LAN например има полет Франкфурт-Мадрид-Сантиаго де Чили и продават онлайн билети за отсечката Франкфурт-Мадрид, но понеже самолета пътува за извън шенген трябва да се мине през нормална паспортна проверка.

Теоритично проблем би трябвало да има ако компания извън ЕС оперира между две европейски дестинации, но щом разрешават на LAN би трябвало и други да могат да го правят...
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: Чартърен полет Сургут (Русия) - Варна - Солун

Мнениеот sash » 30 Апр 2011 16:09

Може, ако са получили разрешение от гръцките и българските власти.
sash
по-спотър
 
Мнения: 197
Регистриран на: 19 Юни 2008 20:34

Re: Чартърен полет Сургут (Русия) - Варна - Солун

Мнениеот West Germany » 30 Апр 2011 16:57

Ако не обявяват полета на летище Варна, имам предвид че кацането ще го обявят, но няма да има никаква информация за пътника който ще иска да пътува по отсечка Варна - Солун. Нито ще има гейт нито автобус до самолета.
Как стават нещата при такъв случай?
И друг вопрос, ако няма разрешение от българските и фръцките ласти и примерно аз съм единственния пътник за този полет, то кой ще контролира нещата и кой може да ми попреи да се кача на самолета? Граничните ще проверат личната ми карта, но те хабер си нямат дали трябво някакво разрешение за да се кача на този полет или не. Дори и да знаят нещо едва ли ще се сетят, тъй като това не са чести случаи.
Прав ли съм в случая или не?
West Germany
най-спотър
 
Мнения: 492
Регистриран на: 23 Авг 2010 14:52

Re: Чартърен полет Сургут (Русия) - Варна - Солун

Мнениеот harrier » 30 Апр 2011 18:21

Topfly написа:
westgernany написа:Може ли руска туристическа фирма която поръчва чартърен полет Сутгут - Варна - Солун да продаде билет за отсечката Варна - Солун?

За юни и юли месеци има такива полети.


При редовни полети е възможно, но за чартери не знам как е положението. Чилийската LAN например има полет Франкфурт-Мадрид-Сантиаго де Чили и продават онлайн билети за отсечката Франкфурт-Мадрид, но понеже самолета пътува за извън шенген трябва да се мине през нормална паспортна проверка.

Теоритично проблем би трябвало да има ако компания извън ЕС оперира между две европейски дестинации, но щом разрешават на LAN би трябвало и други да могат да го правят...

Става въпрос за права по дадена линия, така че случаите на tag-flights се разглеждат отделно един от друг. Въпрос на междуправителствени спогодби, тук ЕС не играе особена роля.

http://en.wikipedia.org/wiki/Freedoms_of_the_air
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта