Смяна на билет от Bulgaria Air

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Смяна на билет от Bulgaria Air

Мнениеот Венелин » 09 Май 2011 15:46

Здравейте,

прегледах темата за България Еър в този раздел и май не намерих отговор на въпроса си.

Мисля да си купя еднопосочен билет от България Еър (Рим-София), но не съм сигурен дали няма да успея да летя ден по-рано. Има ли вариант да си купя билета сега и по-късно, когато ми се изясни датата на пътуване, да сменя билета за друга дата? Нискотарифните обикновено искат такса смяна и доплащане; така ли е и при България Еър? Не можах да намеря информация в сайта им, която да говори въобще за смяна на билетите по желание на пътника.

Благодаря предварително за отговорите.
Венелин
спотър
 
Мнения: 77
Регистриран на: 09 Май 2011 13:14

Re: Смяна на билет от Bulgaria Air

Мнениеот alex_2 » 09 Май 2011 15:54

Мисля че по принцип може, но аз не съм го правил и не знам как става. Обади им се по телефона или им пиши имейл, отговарят обикновено
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Смяна на билет от Bulgaria Air

Мнениеот Jair » 09 Май 2011 17:05

Много зависи от fare class, за който е закупен билета. Отиди на сайта на бг еър, потърси желания билет и като стигнеш до екрана където се показва цената има линк fare basis information. Кликни и кажи какъв код ти дава, трябва да е нещо от рода на WPROM. От този код зависи всичко. За да се каже по-простичко: евтин билет - скъпа/невъзможна смяна, скъп билет - евтина/безплатна смяна. Прегледай освен това дали двупосочен няма да ти излезе по-евтино, като втората отсечка може просто да не я летиш.

При ниско тарифните промените на дата са направени така че почти винаги по-евтино ти излиза нов билет на новата дата, а стария да го зарежеш.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Смяна на билет от Bulgaria Air

Мнениеот harrier » 09 Май 2011 19:01

Jair написа:Много зависи от fare class, за който е закупен билета. Отиди на сайта на бг еър, потърси желания билет и като стигнеш до екрана където се показва цената има линк fare basis information. Кликни и кажи какъв код ти дава, трябва да е нещо от рода на WPROM. От този код зависи всичко. За да се каже по-простичко: евтин билет - скъпа/невъзможна смяна, скъп билет - евтина/безплатна смяна. Прегледай освен това дали двупосочен няма да ти излезе по-евтино, като втората отсечка може просто да не я летиш.

При ниско тарифните промените на дата са направени така че почти винаги по-евтино ти излиза нов билет на новата дата, а стария да го зарежеш.

Не съм запознат със структурата на booking-класите в БГ Ер, но това ли им е единствения fare basis, обозначаващ FLEX-тарифите?
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Смяна на билет от Bulgaria Air

Мнениеот Jair » 09 Май 2011 19:37

harrier написа:
Jair написа:Много зависи от fare class, за който е закупен билета. Отиди на сайта на бг еър, потърси желания билет и като стигнеш до екрана където се показва цената има линк fare basis information. Кликни и кажи какъв код ти дава, трябва да е нещо от рода на WPROM. От този код зависи всичко. За да се каже по-простичко: евтин билет - скъпа/невъзможна смяна, скъп билет - евтина/безплатна смяна. Прегледай освен това дали двупосочен няма да ти излезе по-евтино, като втората отсечка може просто да не я летиш.

При ниско тарифните промените на дата са направени така че почти винаги по-евтино ти излиза нов билет на новата дата, а стария да го зарежеш.

Не съм запознат със структурата на booking-класите в БГ Ер, но това ли им е единствения fare basis, обозначаващ FLEX-тарифите?


Дори съм почти сигурен, че не е от flex тарифите, просто дадох пример :) Aма веднъж като fare basis-a се знае може да се провери какви са условията по него, esky.bg например ги публикува. Ма да, май стана прекалено сложно - обаждане по телефона най-добре :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Смяна на билет от Bulgaria Air

Мнениеот Buch » 10 Май 2011 10:36

Jair написа:... Aма веднъж като fare basis-a се знае може да се провери какви са условията по него...


Това не е никак задължително да е вярно :) Говоря по принцип де, за FB може и да важи до известна степен. Всяка авиокомпания си е сама за себе си.
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: Смяна на билет от Bulgaria Air

Мнениеот Венелин » 11 Май 2011 15:21

Благодаря на всички за отговорите.
Писах им още преди два дни, но не са отговорили засега. Междувременно се изясни кога ще пътувам и ще летя от Милано с новия полет на Райънер до Пловдив, така че засега информацията не ми е толкова важна. Това което ме озадачаваше е, че за разлика от нискотарифните, които имат много детайлно описание коя услуга колко струва, България Еър не казва какво може и какво не. А все пак говорим за полети по 80-100 евро на посока, дори нискотарифните не искат толкова висока такса смяна, така че според мен си струва човек да спаси поне част от платените пари.
Венелин
спотър
 
Мнения: 77
Регистриран на: 09 Май 2011 13:14


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта