Kражба от чекиран багаж?

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот Nine » 04 Юли 2011 06:21

gelko59 написа:Където и да го отварят (има страни, където процедурата е такава) без присъствието на пътника, би трябвало в багажа да се остави протокол от отварянето му! Поне така е редно!

Честно казано и аз очаквах нещо такова тогава. Но нямаше. Писах на авиокомпанията (австрийците), те ми се извиниха хиляда пъти, но казаха, че не носят отговорност за хранителни продукти в багажа, т.е. измиха си ръцете. Обидно беше, защото аз не съм анонимна, багажа си има таг, аз слагам надписи - поне е можело да ми се обадят. Отношението им беше като към наркотрафикант в пробация, за когото много са искали да докажат, че е сгафил отново, но не са могли.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот harrier » 04 Юли 2011 10:23

gelko59 написа:Където и да го отварят (има страни, където процедурата е такава) без присъствието на пътника, би трябвало в багажа да се остави протокол от отварянето му! Поне така е редно!
А на летище София чекирания багаж наистина се отваря само в присъствието на пътника.
На самото отваряне присъстват и служители на митница и гранична полиция!

Един път съм получавал протокол в багажа си - от проверка във Франкфурт. Един път са ми отваряли багажа (почти разбивайки катинара) без нито да ме извикат, нито да ми оставят протокол - в София (преди 4-5г).
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот Nine » 04 Юли 2011 10:36

harrier написа:Един път съм получавал протокол в багажа си - от проверка във Франкфурт. Един път са ми отваряли багажа (почти разбивайки катинара) без нито да ме извикат, нито да ми оставят протокол - в София (преди 4-5г).

А имаш ли идея какво точно са искали да проверят?
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот ruudgers » 04 Юли 2011 12:53

На връщане от САЩ бях заключил куфара си с обикновено малко катинарче. Когато пристигнах в София не съм обърнал внимание, но вече в къщи видях, че катинарчето го няма. Отворих куфара и вътре имаше една бележка от Department of Homeland Security, в която се извиняваха, че се е наложило да ми отворят куфара, но на слуачен принцип бил избран за "физическа проверка". Нищо не беше разхвърляно, а катинарчето ми беше на дъното на куфара като си личеше как е срязано с клещи.
Аватар
ruudgers
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Апр 2009 19:17

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот atzah » 04 Юли 2011 15:19

На мен са ми отваряли чекиран багаж на летището в Копенхаген (заради едни лакове, които пренасях) и също имаше белжка вътре в чантата, че са я отваряли.
Не беше заключен по никакъв начик.
142/143/319/320/321/332/333/343/380/733/734/735/736/73G/738/739/744/762/763/772/773/AN4/CR9/DH4/ERJ/E75/E90/E95/F70/100/M81/M82/M83/M87/T20/TU3/TU5
atzah
супер спотър
 
Мнения: 750
Регистриран на: 08 Дек 2004 00:57
Местоположение: София

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот akair » 04 Юли 2011 17:07

Nine написа:Честно казано и аз очаквах нещо такова тогава. Но нямаше. Писах на авиокомпанията (австрийците), те ми се извиниха хиляда пъти, но казаха, че не носят отговорност за хранителни продукти в багажа, т.е. измиха си ръцете. Обидно беше, защото аз не съм анонимна, багажа си има таг, аз слагам надписи - поне е можело да ми се обадят. Отношението им беше като към наркотрафикант в пробация, за когото много са искали да докажат, че е сгафил отново, но не са могли.


Не го приемай лично. Нека не забравяме, че тези хора просто си вършат работата. Видели са нещо съмнително и затова са проверили. Според мен по-тенденциозно щеше да е да те извикат по уредбата и да трябва да се обясняваше 1/2 час защо си носиш захар. Все пак Австрия е напълно цивилизована държава и там нямат недостиг на основни хранителни продукти. Можеш да го погледнеш и от друга гледна точка - охранителните органи могат да го изтълкуват като провокация към тях - някой проверява дали виждат (обръщат внимание на) буркани със съмнителна субстанция в куфарите...
Все пак И от тези хора (освен пилоти, РП, гранична полиция, ...) зависи безопасността на всички ни, които летим. По-добре е да уважаваме труда им и да не им пречим да си вършат работата.

* * *
След онзи ужасен атентат на Домодедово група "разследващи журналисти" сложили 2 батерии и 1 зарядно за телефон в кутия от чай и написали БОМБА на кутията на кръста на свой колега. Бяха силно възмутени защо кучето, което го е душило не е надушило "бомбата". И някой им беше отговорил, че кучето души, а не чете... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот Nine » 04 Юли 2011 19:27

akair написа:Не го приемай лично. Нека не забравяме, че тези хора просто си вършат работата. Видели са нещо съмнително и затова са проверили. Според мен по-тенденциозно щеше да е да те извикат по уредбата и да трябва да се обясняваше 1/2 час защо си носиш захар. Все пак Австрия е напълно цивилизована държава и там нямат недостиг на основни хранителни продукти. Можеш да го погледнеш и от друга гледна точка - охранителните органи могат да го изтълкуват като провокация към тях - някой проверява дали виждат (обръщат внимание на) буркани със съмнителна субстанция в куфарите...
Все пак И от тези хора (освен пилоти, РП, гранична полиция, ...) зависи безопасността на всички ни, които летим. По-добре е да уважаваме труда им и да не им пречим да си вършат работата.

О, разбира се :)
Никога не са ми пречели проверките, защото те са за да ми е добре и на мен горе, в облаците. Просто споделих, защото ми се стори странно, след като Стоян каза, че си има разпоредби и т.н.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот Stoyan » 04 Юли 2011 20:58

И не се отмятам от думите си. Има си ги разпоредбите, но явно в сяка страна са различни!
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот harrier » 04 Юли 2011 21:30

Nine написа:
harrier написа:Един път съм получавал протокол в багажа си - от проверка във Франкфурт. Един път са ми отваряли багажа (почти разбивайки катинара) без нито да ме извикат, нито да ми оставят протокол - в София (преди 4-5г).

А имаш ли идея какво точно са искали да проверят?

Трудно е да се каже. При случая с проверката в София си спомням, че пътувах за 2-3 дни и носех само дрехи в багажа, реално нищо, което може да изглежда съмнително. При случая във Франкфурт - беше ден-два преди Коледа и (по спомен) малко след някакви заплахи за атентати в Европа. Плюс това тогава беше тежка зима, имаше сума ти отменени полети, липсващи багажи и тн, та може немските служби да са били затегнали контрола и черният сак да им се е сторил подозрителен :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот alex_2 » 05 Юли 2011 11:32

Антония Първанова поиска спиране на летище София
Пред ЕП настоя временно да прекратят правата за обслужване на пътници

http://www.dnes.bg/politika/2011/07/05/ ... iia.123110
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот stenk » 05 Юли 2011 11:47

Ха , вие ли я сезирахте ? :lol:

Maлко повече :
http://dnes.dir.bg/news/litzenz-krazhbi ... 84108?nt=4
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот merlin » 05 Юли 2011 12:55

Това,като го прочетох и не можах да повярвам, колко невежи хора имаме за евродепутати! Как няма да си направи труда да проучи, как стоят нещата, кой има достъп до багажа на пътниците (Голдеър Хендлинг, Суиспорт, Летище София, Гранична Полиция, Митница....), какви са мерките срещу това, какви законодателни мерки може да се приложат и тнт.?
Сигурно са й задигнали червилото и тя затваря цялото летище заради това! :shock:

Щях да казвам "кой я е сложил на това място?", но е ясно кой...а и Чърчил го е казал много добре, че всеки народ си заслужава управниците...
Последна промяна merlin на 05 Юли 2011 13:53, променена общо 1 път
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот Stoyan » 05 Юли 2011 13:04

merlin написа:Голдънеър Хендлинг


Голдеър!
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот merlin » 05 Юли 2011 13:53

Поправено, просто съм в отпуска и още бях сънен. :wink:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Kражба от чекиран багаж?

Мнениеот stenk » 06 Юли 2011 07:45

Свили и скъп часовник и нотариален акт ???
Все неща които изрично не трябва да се носят в чекирания багаж...
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

ПредишнаСледваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта