Подходящо място в BAe 146 на Bulgaria Air

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: Подходящо място в BAe 146 на Bulgaria Air

Мнениеот Buch » 30 Юли 2011 00:07

Nine написа:През лятото слънцето изгрява почти от юг

Еее, ти пренаписа астрономията и географията :) Това е вярно за южното полукълбо на по-голяма географска ширина, един вид, по към полюса, но не съвсем, защото в един момент изобщо ще спре да залязва ;)!
Иначе и аз съм за А място, в 09-10 ч слънцето грубо казано е на югоизток.
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: Подходящо място в BAe 146 на Bulgaria Air

Мнениеот Nine » 30 Юли 2011 07:37

Buch написа:
Nine написа:През лятото слънцето изгрява почти от юг

Еее, ти пренаписа астрономията и географията :) Това е вярно за южното полукълбо на по-голяма географска ширина, един вид, по към полюса, но не съвсем, защото в един момент изобщо ще спре да залязва ;)!
Иначе и аз съм за А място, в 09-10 ч слънцето грубо казано е на югоизток.

Вярно :oops: През зимата изгрява от юг.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Подходящо място в BAe 146 на Bulgaria Air

Мнениеот RGG » 03 Авг 2011 12:11

Моят съвет е да се избягват местата под крилата - малко по-нисък е тавана там, а и двигателите на БАе-то пречат на видимостта навън. Тоест ще можете да гледате двигател + малко земя под него. Конкретни места едва ли някой би могъл да препоръча, тъй като всички БАе-та са с различни конфигурации, започващи с M86 и завършващи с C8M95 или пък М110/111....
Аватар
RGG
най-спотър
 
Мнения: 481
Регистриран на: 15 Ное 2008 18:54
Местоположение: SOF/LBSF

Re: Подходящо място в BAe 146 на Bulgaria Air

Мнениеот Делян » 18 Сеп 2011 18:00

randi написа:Споделете опит кое място е пдоходящо за снимки, мисля, че искам да съм на място от което има подобна гледка.Имали места на които се получава така че да няма цял прозорец ?

http://www.airliners.net/photo/Blue1/BA ... 90647967d6


Трябва да си колкото се може по-напред защото струята от двигатели размазва всякакви опити за снимки (от задните седалки)... :idea:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Подходящо място в BAe 146 на Bulgaria Air

Мнениеот niki_m » 11 Мар 2012 14:51

Аз като съм около 1.85 м, и ще летя около два часа с това нещо, да си избера 17 или 18 А, F или по-добре откъм пътеката В и D?

Силно ме притеснява описанието на пълен дискомфорт от постовете по-горе... Досега с БАЕ на България Ер не съм летял...
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Подходящо място в BAe 146 на Bulgaria Air

Мнениеот alex_2 » 11 Мар 2012 16:59

niki_m написа:Аз като съм около 1.85 м, и ще летя около два часа с това нещо, да си избера 17 или 18 А, F или по-добре откъм пътеката В и D?

Силно ме притеснява описанието на пълен дискомфорт от постовете по-горе... Досега с БАЕ на България Ер не съм летял...


Определено ти препоръчвам до пътеката.. Аз имах честта два часа да съм по средата и беше най-кошмарният ми полет. До прозореца при всички случай няма да ти е много комфортно, щом си висок, доста е тясно..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Подходящо място в BAe 146 на Bulgaria Air

Мнениеот tonik » 11 Мар 2012 17:18

niki_m написа:Аз като съм около 1.85 м, и ще летя около два часа с това нещо, да си избера 17 или 18 А, F или по-добре откъм пътеката В и D?


Полетът до Рим едва ли ще е пълен, така че ако си избереш 17 или 18 има голяма вероятност да си сам на реда. Все пак имай предвид, че 17 и 18 А са до прозореца, но понеже са само две седалки мястото е малко повечко отдалечено от самия прозорец, тоест за да правиш снимки през него ще трябва да се навеждаш на ляво, което си е неудобство ако обичаш да гледаш продължително навън.
Общо взето двучасов полет с Бае се понася, но аз съм летял с тази машинка до Брюксел и не е много приятно. За краката има достатъчно място, но ако си малко по-широк в ханша почват проблемите... Освен това при полета ми до Брюксел, поради някаква причина вътре в самолета беше като в сауна - после слязохме потни и морни в столицата на Европа...
Все пак на теб ще ти е интересно, щом не си летял на този тип самолет.
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: Подходящо място в BAe 146 на Bulgaria Air

Мнениеот bigbang » 11 Мар 2012 19:47

Вземи си 3-ти ред, който има поставка за краката. Ще имаш също простор на послените редове ,където са по 2 седалки

Ето ти го 3-ти ред, простор колкото щеш. Можеш и някое перде да си метнеш! :lol:

Изображение
Аватар
bigbang
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 20 Окт 2011 22:18

Re: Подходящо място в BAe 146 на Bulgaria Air

Мнениеот Делян » 25 Фев 2013 22:15

www.seatguru.com не искат да добавят Bulgaria air но затова пък открих един друг не особенно добре изглеждащ сайт (www.seatmaestro.com) за места, който има някой от старите им машини включително и бизнес AVRO 246 RJ70.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Предишна

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта