Транспорт от летище Арланда до Стокхолм

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Транспорт от летище Арланда до Стокхолм

Мнениеот Nine » 28 Юли 2011 20:22

През ноември ми се очертава пътуване до Стокхолм. С какво най-бързо и евтино се стига от летището до града?
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Транспорт от летище Арланда до Стокхолм

Мнениеот akair » 28 Юли 2011 22:17

Най-бързо и най-зелено е с Арланда Експрес - високоскоростен влак, който тръгва от летището и спира на централната ЖП гара в центъра. Движи се около 20-30 минути, но е доста скъп - миналата година беше 24 евро на посока (с уговорката, че в Швеция още ползва националната крона и отношението евро: шведска крона е почти 1:10).

http://www.arlandaexpress.com/start.aspx

Билетите могат да се платят с карта (има автомати) и ако влакът закъснее с повече от 2 минути, ще ти върнат парите за билета (пише го на самите билети). Движи се с до 200 км/ч.
Арланда не е от най-подредените летища и трябва да се внимава в коя посока е влака.
Има и автобуси. Цената им май е 8-12 евро и пътуват около час.
Иначе почти до всичко в Стокхолм може да се стигне с ходене. Васа музей и стария град си заслужава да се видя, двореца - с някои уговорки.... :)

Надявам се да има трип рипорт :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Транспорт от летище Арланда до Стокхолм

Мнениеот Nine » 28 Юли 2011 23:04

Благодаря!
Четох за този експрес, видя ми се доста скъп, по мои сметки към 30 евро на посока или нещо такова. Четох и за някакъв commuters train, но не успях да разбера до къде пътува. Може би ще взема точно него, с автобуси не бих рискувала. Много е семпла информацията на сайта на летището...

Трип-рипорт ще има, разбира се :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Транспорт от летище Арланда до Стокхолм

Мнениеот pepsii » 28 Юли 2011 23:39

Nine написа:Благодаря!
Четох за този експрес, видя ми се доста скъп, по мои сметки към 30 евро на посока или нещо такова. Четох и за някакъв commuters train, но не успях да разбера до къде пътува. Може би ще взема точно него, с автобуси не бих рискувала. Много е семпла информацията на сайта на летището...

Трип-рипорт ще има, разбира се :D

Информация от преди няколко години : най-евтино беше с автобус - SweBus - 10 евро на посока (16 ритърн) . И те стоварва в центъра на Стокхолм.
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: Транспорт от летище Арланда до Стокхолм

Мнениеот akair » 29 Юли 2011 00:56

То в Швеция всичко е скъпо - не само влаковете. Предполагам и pepsii ще го потвърди. :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Транспорт от летище Арланда до Стокхолм

Мнениеот stenk » 29 Юли 2011 19:12

Aко кацаш от Норвегия в Швеция ще ти се стори направо евтинийка :D
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Транспорт от летище Арланда до Стокхолм

Мнениеот Chavdar » 29 Юли 2011 22:12

Вариантите са три и трите съм ги пробвал:
Първият със скоростният влак , много е удобен за 15 минути си на централна гара и оттам връзка за навсякъде, но както казаха скъпичък е.

Вторият с автобуси на Swebus или Flygbusarna по бавно до центъра но по евтино цените , са май някъде около 100 крони в едната посока т.ез 15-16 лева.

Третият ,които съм ползвал най много защото, като пристигам не ми трябва да пътувам до центъра веднага е варианта пристигаш на Арланда веднага ,като излзеш в ляво до залата за пристигащи има много автобусни спирки на градският транспорт, аз хващам този които е най в последната спирка до Marsta Station. След което за 10-15 минути след 5 спирки съм на Marsta , която е начална спирка на така нареченият Pendeltag (градски влак), които също пътува до централна гара но спира и на много други спирки.Този вариант е добър ако си купиш седмична карта SL тя ти дава право да пътуваш навсякъде с метрото и градският транспорт и е 260 крони към 30 евро даже по центъра с малките фериботчета също с нея пътуваш, можеш да си е купиш на Арланда от магазинчета за вестниците казва се просто SL Card ,като най малкият срок е една седмица и оттам нагоре , но спестяваш много с нея ако ще си в Стокхолм, но тя не важи за високоскоростният влак и директните рейсове от Арланда до Стокхолм.
Но опредлено ако искаш просто да стигнеш евтино и доста бързо до центъра най добре с автобусите на Swebus и Flygbussarna. :wink:
Последна промяна Chavdar на 29 Юли 2011 23:23, променена общо 1 път
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Re: Транспорт от летище Арланда до Стокхолм

Мнениеот Chavdar » 29 Юли 2011 22:15

Nine написа:Благодаря!
Четох за този експрес, видя ми се доста скъп, по мои сметки към 30 евро на посока или нещо такова. Четох и за някакъв commuters train, но не успях да разбера до къде пътува. Може би ще взема точно него, с автобуси не бих рискувала. Много е семпла информацията на сайта на летището...

Трип-рипорт ще има, разбира се :D


Е за единият от тези Commuters train ( Pendeltag) писах по горе, но до тях първо трябва да стигнеш с градският транспорт
:wink:
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Re: Транспорт от летище Арланда до Стокхолм

Мнениеот Nine » 30 Юли 2011 07:40

Май ще взема експреса. Хотелът ми е в центъра.
Четох за някакъв билет за двама (двама сме), който е почти като цената на единичен билет.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта