Онлайн чек ин - Луфтханза

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот takeoff » 29 Яну 2012 12:46

delta_force написа:
alex_2 написа:Скоро ще летя с Луфтханза от София, досега не съм се чекирал на киоск. Сигурно не е rocket science, но ще съм благодарен ако някой обясни с две изречения :D предполагам ще ми поиска паспорт или лична карта, които да сканирам и оттам следвам инструкциите? Има и още хора с мен, на един билет ни е резервацията, може ли да чекирам всички наведнъж или един по един? и в крайна сметка задължително ли е наистина, или ако се направя на тъп ще ме пуснат и на гишето за цялата процедура?

Ми сестрата летя преди няколко седмици SOF-FRA с LH, за първи път видях селф чек-ина тогава, ето какво се прави - избираш си авиокомпанията, дестинацията, след което избираш вид документ за самоличност. Стигнеш ли до там - под екрана в лявата част на машината има малко пространство със стъклен "под" (отдолу се виждат разни джаги на машината) - там си слагаш личната карта/паспорта или там какъвто ID си посочил в резервацията. Излиза ти номерът на резервацията, избираш си място в самолета, и ги готов - разпечатва ти се бордната карта. Интересно беше, че машината отпечата някаква хартийка, която се оказа, че не вършела работа на boarding pass, и на дроп деска служителката ѝ издаде бордна карта. Смешното е, че служител на летището ни направи процедурата. :lol:

Странно защо, но преди време като пътувах до FRA и там селф чек-ин машините ми се сториха доста по-добри и лесни за ползване от тези в София :roll:


Няма проблеми - и да не се справиш сам, отиваш на дроп деска няма да те върнат ще ти издадат бордна карта . Аз пътувах Виена София и въобще нямаше чеки ин гишета бяха само дроп деск . Всички на Стар Алианс бяха на едно място . Въобще не се и опитах на селф чек-ин машините защото, не знаех номера на резервация имах само лична карта, бяхме 4 човека и така и не пробвах. Прецених, че ще е по-добре да обясня на служитлеката да ни сложи един зад друг от колкото да се окаже че не мога де чекирам без номер на резервация 4 човека на един път .
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот alex_2 » 29 Яну 2012 12:56

ясно, мерси :) значи може и направо на гише да отида, защото и без това имаме и куфари .. След като киоските не издават истински бордни карти, може би са въведени колкото хората да свикнат с тях и по-нататък ще видим "истински" :D при тази ситуация, както я описахте, явно са по-скоро загуба на време
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот akair » 29 Яну 2012 14:21

Просто една идея - с кода на резервацията или номера на билета (което ти е по-удобно) можеш да се чекираш от вкъщи 24 часа преди първата отсечка. Така на спокойствие можеш да си избереш места, да провериш в сийтгуру-то къде какви ограничения има и т.н. (например "на ред Х в 735 на ЛХ няма прозорец"). ПДФ-ите от онлайн чекина можеш да качиш на компютъра или телефона. На другия ден директно с куфарите на бег дроп гишето и там ще ти издадат "валидни/истински" бордни карти с вече запазените от теб места. По този начин си спестяваш чакането пред киоска, имаш избор от максимално много места и спасяваш клон на дърво като не разхищаваш хартия ;).
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот alex_2 » 29 Яну 2012 14:32

Да, това също е добра идея, ще се възползвам , мерси мн :D а ако направя онлайн чек-ин на отиване, това нали не ме обвързва да го правя и на връщане, защото не мисля да си нося компютъра?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот akair » 29 Яну 2012 14:53

Чекирането в едната посока по никакъв начин не ти ограничава опциите за чекиране в обратната посока :D .
За всеки случай си запиши някъде кода на резервацията и номерата на полетите. За прибирането можеш да разчиташ на "помощ от приятел" - някой да те чекира. Другите опции са компютър с безплатен Интернет в хотела/библиотеката. Луфтханза също така имат приложения за Android и iOS - можеш да ги ползваш за чекин + безплатен Wi-Fi Интернет от някой Макдоналдс/ресторант/Старбъкс/... Не на последно място киоските на летището, от което ще летиш (за там може да ти трябват номерата на полетите) и разбира се чекин гишетата :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот vla_don » 29 Яну 2012 20:34

Няма страшно! Киоските са за хора, а спотерите са елита на пътуващите, все пак. Имате един начален екран за избор на авиокомпания:
Изображение
Избираш Луфтханза или Австрийските - резултатът е един и същ:
Изображение
Слагаш паспорт или лична карта на четящото устройство - паспортът се слага отворен на страницата със снимката и със снимката надолу, а личната карта със снимката нагоре. Вкарваш ги ДОКРАЙ навътре и чакаш няколко секунди. Паспортът се притиска леко върху стъклото. Ако натиснеш иконата от екрана ще ти покаже и филмче.
Тук започва интересната част. Ще ти предложи да въведеш номер на полета, направление или Booking reference.
Изображение
Booking reference е добре да имаш подръка. Имаш го на резервацията си. Има полети с повече от един човек Иван Иванов, а има хора и с повече от една резервация. Получават се изненади.
Тук трябва да се появи името и полетите ти, заедно с местата, които ти предлага системата.
Оглеждаш местата, които ти предлага системата и ако искаш, ги променяш - пак бутон в дясно. Показва схема на самолета, заети места, свободни места, аварийни изходи и др.
Изображение
Ако имаш карта Miles and More - регистрираш я, ако не си го направил при закупуване на билета.
Сега е моментът да добавиш останалите спътници с бутон горе в дясно. Техните паспорти или лични карти също се сканират. Ако пътуваш и за Щатите, ще ти поиска зелена карта или да сканираш визата от паспорта.
Накрая ще получиш бордни карти, разписание на полетите, а ако не си летял скоро и превозни правила.
От там отиваш на чекина, за да предадеш багажа си на гишето Baggage Drop off.
Ако имаш проблеми - помоли момичетата, които са наоколо с униформа на Swissport, да ти помогнат.
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Предишна

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта