Онлайн чек ин - Луфтханза

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот Nine » 16 Ное 2011 13:49

Здравейте!
Преди няколко дни се върнах от Стокхолм, летях с Луфтханза през Мюнхен. На отиване се чекирах онлайн без никакъв проблем. На връщане, обаче, системата отказа да ме чекира от Арланда до Мюнхен, а ми предложи само от Мюнхен до София и то ако нямам багаж. На летището попитах защо - защото сме извън Германия. Значи София е в Германия? Политиката на Луфти била такава, да се ползвали self check-in автомати на летището. Подобно нещо ми се е случвало от Дубровник през Виена до София, но мислех, че е заради провинциалното летище Дубровник...
Наистина е много странно защо правят така. Имате ли идея? Да не ми го спретнат същия номер след месец (летя до Люксембург, отново през Мюнхен)...
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот Nine » 23 Ное 2011 13:47

Никой ли няма информация?
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот Jair » 23 Ное 2011 17:32

сайта им има информация :)

Summary of the online check-in options with Lufthansa and its partners:
Airline/country of departure Online check-in via
Lufthansa and Austrian worldwide, except for departures from Sweden, Norway, Denmark or Switzerland

т.е., с люкесмбург си ОК.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот vla_don » 23 Ное 2011 17:43

Ако погледнете днес новите киоски на Летище София, ще видите доста хора, а на чекина пише само Baggage drop off и едно гише за бизнес. Специално смениха и обичайните гишета, за да са по-близо до тях. Политиката на LH е всички да се чекират онлайн или на киоски и само багажите да предават на гишета. Както вече съм писал, борим се и за мобилен чекин /бордната карта да се получава на телефона/, но има административни пречки.
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот Nine » 23 Ное 2011 20:19

Мерси!
Не се сетих да погледна в сайта :oops: Въпреки това написаното не е съвсем вярно - трябва да включат и Хърватска.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот alex_2 » 24 Ное 2011 00:13

vla_don написа:Ако погледнете днес новите киоски на Летище София, ще видите доста хора, а на чекина пише само Baggage drop off и едно гише за бизнес. Специално смениха и обичайните гишета, за да са по-близо до тях. Политиката на LH е всички да се чекират онлайн или на киоски и само багажите да предават на гишета. Както вече съм писал, борим се и за мобилен чекин /бордната карта да се получава на телефона/, но има административни пречки.


Значи сега ако пътувам ще ме накарат да се самочекирам и при тях да оставя куфара само? Какъв е смисълът, колко ще им улесни работата това?! Аз пък си обичам на гише освен това :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот akair » 24 Ное 2011 00:30

За тези, които предпочитат някой друг да има грижата, служителите ще си поемат задълженията - все пак тази услуга е калкулирана в цената на билета :D . А спестеното време някой го е сметнал. Особено за компании с мащаба на Луфтханза... Ако така въведената промяна намали нуждата от служители с 1, умножено по 12 месеца и по броя дестинации (летища), до които летят, със сигурност оправдава решението :D. Допълнителен бонус за всички, които толкова много имат претенции за място, но не знаят за онлайн чек-ина, е възможността сами да го изберат ;)
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот vla_don » 24 Ное 2011 00:53

Значи сега ако пътувам ще ме накарат да се самочекирам и при тях да оставя куфара само? Какъв е смисълът, колко ще им улесни работата това?! Аз пък си обичам на гише освен това :D

Този въпрос е много труден. Едните компании слагат червени килимчета и ти се кланя, другите те пращат на селф чекин. LH и OS поне не искат пари допълнително, като Wizz например. Летище София не е най доброто място за търсене на логика в бизнес моделите. Тук доста закъсняхме. Миналият месец в Прага имаше 122000 чекирани на киоски. А бъдещето е да се чекираме по телефона и да спестим хартията. Следващата стъпка е да отпадне чекина въобще. Техниката отдавна го позволява. Хората са проблем.
Искам да ви обърна внимание, че на повечето полети се въвеждат паспортни данни. На тези киоски може да се чекирате с паспорта или личната карта, а също и с Miles and More карта. Може и с кредитна карта. Особенно за полети, които продължават към щатите е задължително да си сканирате паспорта. Може, вместо страницата със снимката, да сложите US визата. Опитен пътник се чекира за време под 1 минута. Ако няма багаж, направо се качва на ескалатора. Ако сте се чекирали в къщи, но нямате принтер - пак на киоск си я принтвате. Може само да си смените мястото. Ако имате приятели - добавяте ги. Ако не сте си регистрирали картата Miles and More - добавяте и нея. Само багаж не можете да чекирате там. Просто летището няма къде да сложи baggage drop off гишета. Проектът е доста стар и са ги пропуснали, а сега не им се занимава.
p.s. Като споменах Прага - тук има едно филмче. Машините са същите, но с някои екстри:
http://www.prg.aero/en/passengers-check-in/passengers-services/self-check-in-kiosks/
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот randi » 24 Ное 2011 11:15

На мен ми се струва малко не както трябва ... В Dusseldorf хем задължително трябваше да минем през селф чек ин, хем после ако имаш багаж се редиш на втора опашка където са гишетата за да ти приемат багажа и всъщност се редиш на 2 опашки. Селф чек ин - а е много удобен ако нямаш багаж. А и на мен ми искаше сканиране на личната карта и почти всички места в самолета бяха блокирани.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот pepsii » 25 Ное 2011 23:02

айде да се включа и аз. На Цюрих си принтираш и лепиш и багажните етикети :)
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот vla_don » 25 Ное 2011 23:46

Системите и оборудването в Дюселдорф, Цюрих и София са еднакви и се управляват от едно и също място. Първите киоски на летище въобще бяха в Торонто /Нашите също са произведени в Канада - Бълрлингтън, Онтарио/, a следващите бяха инсталирани в Цюрих и на тях пишеше Swissport. Администраторът на тези системи на летищата в Цюрих и Женева ми е приятел и е португалец. На Дюселдорф е индиец. Разликата идва от държавата.
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот niki_m » 28 Ное 2011 10:28

Air France също ги въведоха на летището в Лисабон, тук обаче служител върши работата, друг те поздравява на опашката към гишетата и трети ти измерва багажа и лепи етикетите. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Летях до Дюселдорф и не мога да разбера, защо трябва да мина през селф-чекин автоматите, и после да отида на друга опашка, да подам принтваната карта, която служителката гледа, скъсва и издава друга след като си оставим багажа... /тук полетите ми бяха с Луфтханза/.

Като цяло, не ми харесва да се редя на няколко опашки, чиста загуба на време. Хората все още трудно се оправят с чекин-автоматите, особено пенсионерите и възрастните пасажери...
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот atzah » 28 Ное 2011 20:28

pepsii написа:айде да се включа и аз. На Цюрих си принтираш и лепиш и багажните етикети :)


Поне от 2006-та в Копенхаген си лепиш сам багажните етикети ако летиш със *Alliance

Не, задължително, ама си си спетяваш поне 20 минути чакане.
142/143/319/320/321/332/333/343/380/733/734/735/736/73G/738/739/744/762/763/772/773/AN4/CR9/DH4/ERJ/E75/E90/E95/F70/100/M81/M82/M83/M87/T20/TU3/TU5
atzah
супер спотър
 
Мнения: 750
Регистриран на: 08 Дек 2004 00:57
Местоположение: София

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот alex_2 » 29 Яну 2012 12:05

Скоро ще летя с Луфтханза от София, досега не съм се чекирал на киоск. Сигурно не е rocket science, но ще съм благодарен ако някой обясни с две изречения :D предполагам ще ми поиска паспорт или лична карта, които да сканирам и оттам следвам инструкциите? Има и още хора с мен, на един билет ни е резервацията, може ли да чекирам всички наведнъж или един по един? и в крайна сметка задължително ли е наистина, или ако се направя на тъп ще ме пуснат и на гишето за цялата процедура?
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Онлайн чек ин - Луфтханза

Мнениеот delta_force » 29 Яну 2012 12:37

alex_2 написа:Скоро ще летя с Луфтханза от София, досега не съм се чекирал на киоск. Сигурно не е rocket science, но ще съм благодарен ако някой обясни с две изречения :D предполагам ще ми поиска паспорт или лична карта, които да сканирам и оттам следвам инструкциите? Има и още хора с мен, на един билет ни е резервацията, може ли да чекирам всички наведнъж или един по един? и в крайна сметка задължително ли е наистина, или ако се направя на тъп ще ме пуснат и на гишето за цялата процедура?

Ми сестрата летя преди няколко седмици SOF-FRA с LH, за първи път видях селф чек-ина тогава, ето какво се прави - избираш си авиокомпанията, дестинацията, след което избираш вид документ за самоличност. Стигнеш ли до там - под екрана в лявата част на машината има малко пространство със стъклен "под" (отдолу се виждат разни джаги на машината) - там си слагаш личната карта/паспорта или там какъвто ID си посочил в резервацията. Излиза ти номерът на резервацията, избираш си място в самолета, и ги готов - разпечатва ти се бордната карта. Интересно беше, че машината отпечата някаква хартийка, която се оказа, че не вършела работа на boarding pass, и на дроп деска служителката ѝ издаде бордна карта. Смешното е, че служител на летището ни направи процедурата. :lol:

Странно защо, но преди време като пътувах до FRA и там селф чек-ин машините ми се сториха доста по-добри и лесни за ползване от тези в София :roll:
delta_force
спотър
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Яну 2012 21:14

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта