booking.com - резервация на хотел

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: booking.com - резервация на хотел

Мнениеот Делян » 25 Ное 2011 15:00

Не мисля, че AmEx са по скъпи за търговците и това го казвам защото нявремето имах едно сайтче в което бях интегрирал плащане с кредитни карти. До колкото си спомням, търговеца плащаше около $50 на месец за ползване на компанията която се занимава с разплащанията плюс по-малко от 1% от сумата за всяко разплащане. Да AmEx бяха с .25% по-скъпи от останалите, което е много малка сума. Причината, че ги няма навсякъде е че връщат парите на клиена много лесно и това кара търговците да се дърпат от тях. :D
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: booking.com - резервация на хотел

Мнениеот Nine » 25 Ное 2011 16:31

Днес от банката ми се обадиха, за да ме попитат аз ли съм наредила плащане на хотел в Люксембург :D
Не знаех, че при кредитните карти е така. При плащане с дебитна никога не са ме питали.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: booking.com - резервация на хотел

Мнениеот stenk » 25 Ное 2011 17:46

Не е правило :-D
На мен ми се обаждат при плащания в по-съмнителни държави като Италия или Испания.
Казвали са ми , че имат много проблемни плащания там.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: booking.com - резервация на хотел

Мнениеот pepsii » 25 Ное 2011 23:04

и на мен са ми звъняли за плащания в Китай и т.н. Също и от Дайнърс ... Но няма правило - според мен си имат някакъв полу-случаен принцип да проверята (да кажем) 30% от рисковите плащания.
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: booking.com - резервация на хотел

Мнениеот akair » 26 Ное 2011 02:03

Всъщност сигурността е на 2 нива - едната е на ниво банка (ЦКБ, ДСК, RBS, ...) - по-"умните" банки имат софтуер който създава "патърн" за клиента - напр. пазарувате в Карфур в София, зареждате гориво в София, ... Ако направите транзакция до необичайно място и/или за необичайна сума, има вероятност да ви се обадят. Някои банки (напр в УК) съветват своите клиенти да ги информират предварително за предстоящи техни пътувания до места, които са определени като потенциално опасни. :D Но това открива въпроса за човешките права и личната свобода...
Другото ниво са самите системи за разплащания (ВИЗА, Мастър Кард,...) - те имат сериозни "фрод" отдели, които следят за всякакви измами.Най-простото, което правят е корелация от оплакванията на клиенти и количеството и типа транзакции към дадена компания - така могат да създадат бели, сиви и черни списъци от компании и държави :D.
А ако започнем да определяме Италия и Испания като съмнителни, какво остава за голяма част от Африка, Латинска Америка и 1/2 Азия.... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: booking.com - резервация на хотел

Мнениеот stenk » 26 Ное 2011 11:20

Oт картовия отдел на Visa ми казаха , че имат много измами с техни карти в Италия.
Аз се е случвало в рамките на седмица-две да плащам до Австралия , САЩ , Китай , Англия , Индия ,Сингапур , Хонг Конг.
Не знам дали има връзка , но в един момент ми се обадиха , че картата е компрометирана и да отида след пет дни да си взема новата .
Не е имало никакви чужди транзакции от мое име , нито аз съм оспорвал плащане.

Или са им откраднали някаква база данни или се застраховат по някакъв начин. :-D
Това в ПИБ.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: booking.com - резервация на хотел

Мнениеот Jair » 26 Ное 2011 14:17

и булбанк са ми го правили тоя номер. Най-големият цирк става като си във "Австралия , САЩ , Китай , Англия , Индия ,Сингапур , Хонг Конг", а те ти казват да дойдеш да си вземеш новата карта от София, особено като разчиташ на тая карта :))
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: booking.com - резервация на хотел

Мнениеот stenk » 26 Ное 2011 19:27

E това вече би било нечовешко :lol:
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: booking.com - резервация на хотел

Мнениеот charlotte » 27 Ное 2011 01:25

:D от ДСК ми се обадиха когато в два /2/ поредни дни теглих максимума пари от банкомат мисля общо 800лв от града в който ми е сметката :-D . По принцип преди дълго пътуване онлайн увеличавам лимита на кредитната си карта, и явно така не съм подознителен /трябва да се упомене причина и аз пиша пътуване/
Не можеш да получиш нещо, което никога не си имал, без да направиш нещо, което никога не си правил.
charlotte
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Фев 2008 16:20
Местоположение: Brussels/ Drizzleland

Re: booking.com - резервация на хотел

Мнениеот pepsii » 30 Ное 2011 00:11

stenk написа:Oт картовия отдел на Visa ми казаха , че имат много измами с техни карти в Италия.
Аз се е случвало в рамките на седмица-две да плащам до Австралия , САЩ , Китай , Англия , Индия ,Сингапур , Хонг Конг.
Не знам дали има връзка , но в един момент ми се обадиха , че картата е компрометирана и да отида след пет дни да си взема новата .
Не е имало никакви чужди транзакции от мое име , нито аз съм оспорвал плащане.

Или са им откраднали някаква база данни или се застраховат по някакъв начин. :-D
Това в ПИБ.

Тогава май на много ни се бяха обадили , защото бяха хакнали сайта на една авиокомпания (лилава) :)
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Предишна

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта