ОАЕ Транзит

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

ОАЕ Транзит

Мнениеот illy » 04 Дек 2011 02:26

Здравейте съспотъри
Имам път към Южна Африка и най-евтиния вариант е през Дубай с Емирътс. Някой летял ли е през там? А ако да, има ли нужда от транзитна виза? Престоя ми е два часа.
Мерси предварително за отговорите ви
Изображение
Аватар
illy
спотър
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Апр 2006 20:20
Местоположение: Cambridge, UK

Re: ОАЕ Транзит

Мнениеот apostol » 04 Дек 2011 14:16

Аз летях миналта година Кейп Таун -Дубай -Виена с Емирейтс,до 24 часа транзит нямаш нужда от виза
apostol
най-спотър
 
Мнения: 346
Регистриран на: 12 Мар 2008 19:48

Re: ОАЕ Транзит

Мнениеот naskopc » 05 Дек 2011 12:51

illy написа:Здравейте съспотъри
Имам път към Южна Африка и най-евтиния вариант е през Дубай с Емирътс. Някой летял ли е през там? А ако да, има ли нужда от транзитна виза? Престоя ми е два часа.
Мерси предварително за отговорите ви


Аз заминавам на 09.12 за Йоханесбург, като полета ми е с Емирейтс през Дубай и имам 6 часа престой. Ако няма да излизаш от терминала не ти трябва транзитна виза.
На връщане решихме да направиме stopover 96 часа в Дубай и от Емирейтс еърлайнс ни издадоха транзитни визи, като цената е 65 евро на човек.

Поздрави!
Изображение
Аватар
naskopc
супер спотър
 
Мнения: 591
Регистриран на: 26 Окт 2005 22:03
Местоположение: София

Re: ОАЕ Транзит

Мнениеот r0v3r » 06 Дек 2011 04:34

За 2 часа не ти трябва никаква транзитна виза... :)) Трябва ти, само ако искаш да излезнеш от летището. Визата струва 200 дирхама, което са около 50 долара, и можеш да подадеш заявка през сайта на Емирейтс. Валидна е за 4 дни до колкото си спомням. Последния път който бях с такава виза беше преди 2 години някъде. На вас в тези 65 Евро, включен ли е престой в хотела? Защото до летището на 2 - 3км е Milennium Hotel, който се води като Airport hotel, и повечето, които остават в Дубай са в него.

Ако ще летиш до Йоханесбург, може да си късметлия, защото Емирейтс скоро пуснаха своите А380 да летят до там. Имат три честоти, 2 от който са с Бойнг-а, а една е с А380 - сутринта рано беше, около 5 часа. Ако си с Еърбъса, направи си труда да чуеш името на капитана, защото има вероятност да е българин :) . Ако е българин, на излизане от самолета, попитай стюардесата, или в повечето случай стюарда който стои пред вратата на кабината дали може да влезнеш, и ако тръгне да пита пилотите, кажи му да спомене, че си българин, и няма да имаш никакви проблеми. Много ще се зарадва. Пък и съм сигурен, че няма да откажеш няколко снимки вътре в кабината. Екипажите на Емирейтс са много приятелски настроени, така че дори и да не е този капитан, сигурен съм, че ако попиташ няма да има проблем.

Успех, и после може да направите някой трип репорт. :))

ПС: Съжалявам, ако имам някъде правописни или пунктуационни грешки, но е 5 без 20 при мен.
r0v3r
спотър
 
Мнения: 22
Регистриран на: 02 Фев 2010 00:06
Местоположение: Дубай

Re: ОАЕ Транзит

Мнениеот naskopc » 06 Дек 2011 18:15

Моята причина за полета през Дубай е точно А380, а на нежната половинка шопинга :evil:

Иначе визата е без престоя в хотела. Цената я поискаха от представителството на Емирайтс
в София.
Хотела, който избрахме е Ibis Al Riga, заради цената и локацията, която ни устройва.

П.С.

Благодаря ти за информацията, която сподели. Ще пробвам да вляза в кокпита.


Поздрави!
Изображение
Аватар
naskopc
супер спотър
 
Мнения: 591
Регистриран на: 26 Окт 2005 22:03
Местоположение: София


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron