Летище София - наземен оператор

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Летище София - наземен оператор

Мнениеот Nine » 12 Дек 2011 09:22

Гледам полетите от тази сутрин - с по-големи закъснения излитат обслужваните от Суиспорт, в сравнение с тези от Летище София. Има ли причина за това?
В сряда летя през Мюнхен и времето за връзка със следващия ми полет е само 45 мин. Ако полетът ми закъснее от тук с 35 минути (както е днес), ще трябва да си отвися там почти цял ден. Нямам полезен ход, нали :cry: Може би проблемът е метео обстановката (мъглата)?
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Летище София - наземен оператор

Мнениеот akair » 12 Дек 2011 09:54

Нищо невиждано до момента... Не е задължително проблемите да са в наземния оператор. Може да са в крайната дестинация или някъде по маршрута да има претоварени трасета... Преди около месец в деня, в който летях, Франкфурт и Мюнхен закъсняха поради претоварени трасета, а във Виена имаше мъгла - така погледнато всички полети, обслужвани от Сусипорт бяха със закъснения, но "проблемът не беше в нашия телевизор" :D . Все пак сигурността преди всичко. Един от малкото полезни ходове е на кацане в Мюнхен да се отправиш към най-близкия Service Desk и да обясниш какъв проблем имаш :) . Ако успееш да ги убедиш, че наистина е много важно да стигнеш в крайната дестинация АSAP, служителите ще намерят начин да те закарат там според възможностите :). А и това е възможност да минеш през някое ново летище и да "тестваш" нов модел самолет ;). *А са доста силни в Европа.
Успех и дано всичко мине безпроблемно!
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Летище София - наземен оператор

Мнениеот Nine » 12 Дек 2011 12:31

Далеч съм от мисълта да обвинявам някого за закъсненията - на тези и още куп хора всъщност си поверявам живота и нямам претенции към бързината им на работа за сметка на качеството :D
Просто споделих наблюдения.
Това за Service Desk-а е ясно, на тях разчитам, а и обикновено са любезни и правят всичко възможно. Мислех да се пробвам да поискам полет от Мюнхен до Франкфурт и после до Люксембург (това ми е крайната точка)- има полет на обяд, докато от Мюнхен е чак в 16 ч.

Всъщност повече ме притесняват очакванията за силни ветрове в Люксембург в сряда - пориви до 16-18 м/с :(
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Летище София - наземен оператор

Мнениеот pepsii » 12 Дек 2011 15:30

каквото и да го мислиш сега , най вероятно ще стане каквото ще стане . десетки пъти съм се качвал на доста закъснял полет с ясната увереност че си изпускам връзката , и доста често се е оказвало че и следващия полет е закъснял или просто противно на всяка логика излиза някакво друго решение. Relax and enjoy :)
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: Летище София - наземен оператор

Мнениеот Nine » 12 Дек 2011 15:45

Мерси, Пепси :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Летище София - наземен оператор

Мнениеот akair » 13 Дек 2011 00:59

Може би си струва освен полетите от MUC и FRA, да потърсиш и полети от други хъбове на *А и не на последно място просто полети до Люксембург- за твоя собствена информация... Не знаеш кога и за какво ще ти потрябва... :D
P.S. ...и ще се радваме, ако има ТР...
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Летище София - наземен оператор

Мнениеот Nine » 13 Дек 2011 12:00

Така ще направя, благодаря!

А за ТР - ще ми е приятно да напиша.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Летище София - наземен оператор

Мнениеот Делян » 12 Фев 2013 23:13

Изображение

"Летище София" е новия наземен оператор на Wizz Air

Освен с новите проекти от "Летище София" се похвалиха и с увеличаване на дела си при наземното обслужване, след като нискотарифната авиокомпания Wizz Air е избрала за наземен оператор услугите на държавното летище. На този специфичен пазар то се конкурира с още две компании - швейцарската Swissport и гръцката Goldair Handling, като компаниите обслужват самолетите и пътниците на авопревозвачите. Досега втората по брой превозени пътници авиокомпания се обслужваше от Swissport. Швейцарската компания подаде две жалби в Комисията за защита на конкуренцията - една срещу летището за злоупотреба с господстващо положение и една срещу Goldair Handling за нелоялна конкуренция.


http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2 ... zshiriava/
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта