Коста Рика

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Коста Рика

Мнениеот origin » 11 Яну 2012 00:35

Здравейте,

Предстои ми едно пътуване до Коста Рика през март, с възможност за оставане 2-3 дни в транзитната точка в САЩ (дали Ню Йорк, дали Маями, дали Атланта зависи от американската авиокомпания, която избера).

Някой минавал ли е по този маршрут и може ли да препоръча авиокомпания и "стартова точка"? Ако тръгна от София цените са с около 250 евро по-високи, отколкото ако тръгна от Мадрид, където са най-ниски към момента.
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Коста Рика

Мнениеот ADS-B » 11 Яну 2012 10:45

Сестра ми пътува преди 4 месеца до там. С Луфтханза от София до Франкфурт от там с Кондор през Домениканска република където има престой и после Сан Хосе.
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

Re: Коста Рика

Мнениеот origin » 11 Яну 2012 11:01

su27 написа:Сестра ми пътува преди 4 месеца до там. С Луфтханза от София до Франкфурт от там с Кондор през Домениканска република където има престой и после Сан Хосе.


Благодаря - ще погледна какво предлагат.
Знаеш ли дали са ѝ искали някакви допълнителни документи за това, че влиза от съседна държава, или съм чел глупости по разни форуми? :)

EDIT: Хм, 1200 евро ако пътувам на търсените от мен дати, и то от Франкфург. 1000 евро ако тръгна обратно два дни по-рано.
От Мадрид с American Airlines за сега е 800 евро.
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Коста Рика

Мнениеот ADS-B » 11 Яну 2012 11:09

За Коста Рика не ти трябват никакви документи само международен паспорт, имай в предвид обаче ,че на излизане от страната има exit fee 25$ иначе няма заверка на билета :-D
За Домениканската не мога да ти кажа защото там са били транзит и са били само на летището.
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

Re: Коста Рика

Мнениеот origin » 11 Яну 2012 16:19

Туристическите агенции летят от Мадрид с директния полет на Iberia, но не ми харесва това, което чета за него - в самолетите нямало собствена система за видео, а екрани през няколко реда... А това не ме устройва за 11+ часа полет.
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Коста Рика

Мнениеот akair » 11 Яну 2012 17:38

Има разлика в цената на Луфтханза + Кондор, сравнено с АА, както има разлика и в услугата, която предлагат :D . Ако мислиш да пътуваш с тях, внимателно проучи какви самолети ползват за дългия лег и с какво IFE разполагат. :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Коста Рика

Мнениеот randi » 11 Яну 2012 18:12

Condor са с 767-300ER.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: Коста Рика

Мнениеот origin » 11 Яну 2012 19:45

akair написа:Има разлика в цената на Луфтханза + Кондор, сравнено с АА, както има разлика и в услугата, която предлагат :D . Ако мислиш да пътуваш с тях, внимателно проучи какви самолети ползват за дългия лег и с какво IFE разполагат. :D


AA са със 757 без IFE... Iberia летят с A340 и Overhead TV.
Ще видя Delta и United от Лондон.
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Коста Рика

Мнениеот akair » 11 Яну 2012 23:13

Именно. 11+ часа в 757 - narrowbody самолет с шумни двигатели Ролс-Ройс и без IFE - изисква си сериозна подготовка - слушалки, които изолират външния шум, мп3 плеър, лаптоп с филми, алкохол, ... В някои модели 757 на Америкън има контакти на някои редове - за лаптоп/телефон - 110 или 220 В - не следва да има значение за зарядното. Но бяха по 2 контакта на 5-6 реда (30-36 седалки) и е силно вероятно да са американски стандарт :D . От друга страна 200 евро са 2 нощувки в 3* хотели от която и да е страна на Атлантика - просто помисли кое е по-важно за теб - да пътуваш относително нормално или да е максимално евтино и парите да отидат за 2 дни, в които да се възстановяваш от пътуването :D . Личните ми впечатления са, че европейските авиокомпании имат по-добър сървис в Иконъми от американските си колеги...
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Коста Рика

Мнениеот merlin » 12 Яну 2012 00:09

Пътуването в 757 на АА ще е около 3 часа, не всявай смут :wink:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Коста Рика

Мнениеот origin » 13 Яну 2012 02:12

merlin написа:Пътуването в 757 на АА ще е около 3 часа, не всявай смут :wink:


Iberia си е 11+ без IFE, но в A340 все пак. :)

Търсенето общо взето стигна до "под кривата круша":

Iberia и AA от Лондон или Мадрид продължават да са най-евтините. (както видяхме, има защо...) - 750 евро приблизително.

Delta имат от Лондон за 900 евро и Мадрид за 750 - до Атланта (10 часа) със 767, после 4 часа до Коста Рика със 757. Може би е най-приемливо.

KLM имат за същата сума от Мадрид, но летят с MD11 ( :? ) на отсечката Амстердам - Панама.

United и Continental от Франкфурт летят с по-прилични самолети за около 950 евро.

От София за 1100 евро има странни комбинации с AA, като София-Лондон-Newark-Маями-Сан Хосе

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Коста Рика

Мнениеот akair » 13 Яну 2012 23:17

Понеже бях писал за дългия лег, а origin беше писал 757 - нещо се разминахме в превода :D
Ако летиш през Мадрид, Амстердам и Лондон от София, има сериозен шанс първата отсечка да е с FB, а това значи смяна на авиокомпанията и (евентуално) смяна на наземния оператор за прехвърляне на багажа, което увеличава шанса да го загубят минимално :D . Поне в Лондон ще се наложи смяна на терминала, което не знам колко ти се иска да правиш. Амстердам е удобно за трансфери, защото цялото е един терминал и вероятността да се объркаш/загубиш е минимална. Но наскоро имаше имаше лоши отзиви за граничната полиция, ако решиш да се разходиш из града (или ако сме в Шенген).
В един от ТР Барахас беше описано като летище без табели :D . И за да изчерпим авиокомпаниите от Европа, седалките в Ибериа са 2+4+2 - ако не летиш сам имаш шанс да сте на самостоятелни 2 седалки. В КЛМ и техните МД11 са 3+3+3 с IFE. Това може да е един от последните ти шансове да летиш на тримоторник, но то и А340 няма кой знае колко много, а програмата вече е спряна... За европейските полети на Ибериа отзивите не бяха ласкави, но и от КЛМ не очаквай много - по мои наблюдения и без да претендирам за представителност, услугата в Y+ на КЛМ е почти като услугата в Y на LH :D.
За САЩ - ако нямаш визи означава, че ще имаш разходи по издаването ѝ, но от друга страна е шанс да ти дадат 10 години, множество посещения :D . И доколкото погледнах трансфер там означава нощувка в хотел/хостел. Маями и терминалът на 1С за международни полети е едно доста неприветливо и зле организирано място - трябва да си търпелив. Атланта е едно от най-големите летища в света и това си е шанс да го видиш :wink: . JFK - зависи на кой терминал кацнеш, но като цяло не очаквай много :-D . Нюарк е доста зле според мен и стигането до центъра с обществен транспорт е цяло приключение - един влак, друг влак, метро, ... Като градове - Амстердам не е кой знае какво, освен ако не държиш да усещаш миризмата на трева около себе си. Маями и Голямата ябълка определено са доста интересни места и си струва да се видят.
Но при избора на полети най-голямо значение има ти какво искаш и в какво се целиш :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Коста Рика

Мнениеот origin » 14 Яну 2012 23:39

akair написа:Понеже бях писал за дългия лег, а origin беше писал 757 - нещо се разминахме в превода :D
Ако летиш през Мадрид, Амстердам и Лондон от София, има сериозен шанс първата отсечка да е с FB, а това значи смяна на авиокомпанията и (евентуално) смяна на наземния оператор за прехвърляне на багажа, което увеличава шанса да го загубят минимално :D . Поне в Лондон ще се наложи смяна на терминала, което не знам колко ти се иска да правиш. Амстердам е удобно за трансфери, защото цялото е един терминал и вероятността да се объркаш/загубиш е минимална. Но наскоро имаше имаше лоши отзиви за граничната полиция, ако решиш да се разходиш из града (или ако сме в Шенген).
В един от ТР Барахас беше описано като летище без табели :D . И за да изчерпим авиокомпаниите от Европа, седалките в Ибериа са 2+4+2 - ако не летиш сам имаш шанс да сте на самостоятелни 2 седалки. В КЛМ и техните МД11 са 3+3+3 с IFE. Това може да е един от последните ти шансове да летиш на тримоторник, но то и А340 няма кой знае колко много, а програмата вече е спряна... За европейските полети на Ибериа отзивите не бяха ласкави, но и от КЛМ не очаквай много - по мои наблюдения и без да претендирам за представителност, услугата в Y+ на КЛМ е почти като услугата в Y на LH :D.
За САЩ - ако нямаш визи означава, че ще имаш разходи по издаването ѝ, но от друга страна е шанс да ти дадат 10 години, множество посещения :D . И доколкото погледнах трансфер там означава нощувка в хотел/хостел. Маями и терминалът на 1С за международни полети е едно доста неприветливо и зле организирано място - трябва да си търпелив. Атланта е едно от най-големите летища в света и това си е шанс да го видиш :wink: . JFK - зависи на кой терминал кацнеш, но като цяло не очаквай много :-D . Нюарк е доста зле според мен и стигането до центъра с обществен транспорт е цяло приключение - един влак, друг влак, метро, ... Като градове - Амстердам не е кой знае какво, освен ако не държиш да усещаш миризмата на трева около себе си. Маями и Голямата ябълка определено са доста интересни места и си струва да се видят.
Но при избора на полети най-голямо значение има ти какво искаш и в какво се целиш :D


Благодаря!
До Мадрид ще отида отделно - може би предния ден. На Барахас съм бил няколко пъти и поне пътя за изхода го знам на изуст. :)
Нито Амстердам, нито MD11 са ми по сърце, така че вариантът KLM отпада.

Исках да видя Ню Йорк, защото от САЩ съм бил само в LA, но ако не излезе добър полет, ще се задоволя с Атланта.

EDIT: Някой да има отзиви от Avianca?
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron