Възможно ли е да има различни цени , или нещо пропускам?

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Възможно ли е да има различни цени , или нещо пропускам?

Мнениеот origin » 01 Фев 2012 23:15

Полет SOF-FRA
19 - 23 март

Цена на lufthansa.com: 732 лв.
Цена на skyscanner/kayak: 348 лв. - като отворя lufthansa.com от там, цената става 732 лв
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Възможно ли е да има различни цени , или нещо пропускам?

Мнениеот Jair » 02 Фев 2012 01:20

Най-вероятно Луфтханза са блокирали по-ниските си класове тогава на сайта си. Мит е че през сайта на авиокомпанията винаги е най-евтино и това като че ли важи с особена сила за Луфти. Действай смело през орбитз или някоя от евробазираните експедии, аз отдавна съм се отказал да търся някаква логика и последователност - просто проверявам на максимално много места.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Възможно ли е да има различни цени , или нещо пропускам?

Мнениеот cloud » 02 Фев 2012 01:24

Ами според мен е възможно. Skyscanner казва, че през Ebookers цената е 363 лв., Airtickets24 - 366 лв., eSkyBG вече става 760 лв., а директно от Lufthansa въобще не го дава, което означава, че оттам е още по-скъпо.
Изображение
cloud
най-спотър
 
Мнения: 207
Регистриран на: 11 Ное 2010 12:17

Re: Възможно ли е да има различни цени , или нещо пропускам?

Мнениеот harrier » 02 Фев 2012 02:26

origin написа:Полет SOF-FRA
19 - 23 март

Цена на lufthansa.com: 732 лв.
Цена на skyscanner/kayak: 348 лв. - като отворя lufthansa.com от там, цената става 732 лв

Обратното също е възможно (особено при Луфтханза), така че, както каза Jair - трябва да се проверяват всички опции :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Възможно ли е да има различни цени , или нещо пропускам?

Мнениеот stenk » 02 Фев 2012 14:49

A най-лошото е когато попаднеш на такава добра цена и продължавайки към същинска резервация ти излиза надписа "Съжаляваме , но тази цена повече не е възможна" и ти дава тази която е на сайта на авиокомпанията :-D

Знам , че на теория точно в тази секунда е възможно куп хора да правят същата резервация , но имам съмнения че системата е проектирана умишлено да задържа по-атрактивни цени с цел подлъгване на потребителите :axe:
Доста често ми се е случвало през skyscanner-а.
Последна промяна stenk на 02 Фев 2012 19:23, променена общо 1 път
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Възможно ли е да има различни цени , или нещо пропускам?

Мнениеот bigbang » 02 Фев 2012 16:16

stenk написа:_


Tочно така е. Най-вече ebookers правят номерца с цените. Реално намираш ниска цена, а дефакто при плащането ти дава грешка. Те от своя страна ти блокират сумата и после трябва да се занимаваш да им пишеш писма, след което ще ти кажат, че блокирането на парите е софтуерно и чак след 3 седмици ще ти отблокират парите.
Аватар
bigbang
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 20 Окт 2011 22:18

Re: Възможно ли е да има различни цени , или нещо пропускам?

Мнениеот Jair » 02 Фев 2012 17:27

За промените в последният момент има други причини. Просто много от класовете билети са със сложни правила, които за да си олекотят търсачките сайтовете не калкулират предварително, а чак като се стигне до купуване на билета и тогава ги валидират. Например ако купуваш полет от вторник до сряда може да ти излезе евтин билет, но в същото време този билет да е за клас, който изисква минимум събота вечер, което се открива чак после при валидиране. Сайта е еднакво щастлив да продаде и скъп и евтин билет - комисионната му е еднаква, разликата я прибира авиокомпанията. В допълнение skyscanner кешира част от цените, които показва...т.е. търсенето не е съвсем в реално време. Не съм докрай наясно с механизма им, но е нормално цената която видите там вече да не е актуална.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Възможно ли е да има различни цени , или нещо пропускам?

Мнениеот harrier » 03 Фев 2012 17:02

Jair написа:Сайта е еднакво щастлив да продаде и скъп и евтин билет - комисионната му е еднаква, разликата я прибира авиокомпанията.


Позволи ми да те поправя - обикновено комисионните са в %, а разликите в комисионните са не само между отделните кабини (first, biz, eco), но много често дори между отделните booking classes в рамките на една кабина (ниски комисионни за по-евтините, по-високи за по-скъпите). Разбира се има и изключения (твърда сума на продаден билет), но не мисля, че те са приложими за интернет търсачките.

Прав си обаче, че сайтът се радва за всеки продаден билет, въпреки, че има интерес да продаде по-скъпия, разбира се.

stenk написа:Знам , че на теория точно в тази секунда е възможно куп хора да правят същата резервация , но имам съмнения че системата е проектирана умишлено да задържа по-атрактивни цени с цел подлъгване на потребителите

Това по-скоро са технически недостатъци на тези booking engines. Наистина е много неприятно и ми се е случвало често в експедия, но в повечето случаи съм успявал все пак да намеря тарифата другаде. Освен това не веднъж и два пъти ми се е случвало да стане обратната грешка - да ми изпише по-висока цена и когато опитам да я буукна да ми каже, че е намерило по-ниска цена за този полет :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Възможно ли е да има различни цени , или нещо пропускам?

Мнениеот Jair » 03 Фев 2012 18:56

harrier написа:
Jair написа:Сайта е еднакво щастлив да продаде и скъп и евтин билет - комисионната му е еднаква, разликата я прибира авиокомпанията.


Позволи ми да те поправя - обикновено комисионните са в %, а разликите в комисионните са не само между отделните кабини (first, biz, eco), но много често дори между отделните booking classes в рамките на една кабина (ниски комисионни за по-евтините, по-високи за по-скъпите). Разбира се има и изключения (твърда сума на продаден билет), но не мисля, че те са приложими за интернет търсачките.

Прав си обаче, че сайтът се радва за всеки продаден билет, въпреки, че има интерес да продаде по-скъпия, разбира се.



Хм, аз имам предвид service fee, която си добавят повечето сайтове извън големите...при тях все съм засичал таксата да е фиксирана - да речем 20 евро за вътрешно европейски и 40 за междуконтинентален, без значение от авиокомпания. За другите комисионни сигурно си прав, но ако не се лъжа те са сведени до символични размери и само големи сайтове като expedia и orbitz карат само на тях(може да си имат и някакви индивидуални договорености допълнителни, не знам). А не са те, които биха правили умишлено такива залъгалки, ако на теория някой ще ги прави умишлено ще са по-скоро малките сайтове които имат фиксирана service fee отгоре на билета. Може и да бъркам.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта