Orbitz не си взимат парите :)

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот stenk » 08 Сеп 2012 15:03

А то си имало цяла тема. При мен също взеха само тия 2 долара ( моите полети са бeз booking fee) , но парите в картата не показва да са блокирани.
Иначе ми издадоха билет за няма и пет минути.
Лошото е , че не мога да си я ползвам спокойно , щото не знам кога ще решат да си ги дръпнат и ако се озова с ниска наличност току виж ми анулират нещо.

Парите директно от авиокомпанията ли се теглят или от Orbitz , и те после ги прехвърлят към авиокомпанията ?

При мен е малко сложно , защото имам един полет през Еxpedia.de за който парите бяха дръпнати и чакам да ми ги върнат поради невъзможност да ми издадат билет.
В същото време направих нова резервация вече през Orbitz за друг час , на абсолютно аналогична цена , но оттам пък парите не ги дърпат.

Та логиката ми е дали от авиокомпанията няма просто да задържат първата сума (тоест нито да ми връщат , нито да теглят нещо) ?
Съмнявам се да е така , ама знам ли им пинизите :-D
Затова и питам дали парите се теглят дирекно от авиокомпанията или минават през посредник -?
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот stenk » 11 Сеп 2012 22:33

Днес писах на Orbitz откъдето ми отговориха , че парите се дърпат директно от авиокомпанията и щом имам издаден билет явно всичко е платено.
В сравнение с expedia комуникацията тук беше на много по-добро ниво.

Както казах проблемът е , че Qatar ми дължат като refund аналогична сума по същата кредитна карта и макар да няма логика не знам дали не са ползвали тази сума за новата резервация.
Имам SMS известяване и за всяко от стотици плащания досега съм получавал SMS потвърждение максимум на следващия ден , дори и банката понякога да ги осчетоводява чак след седмица до десетина дни...
Тук обаче няма нищо ...

П.С. Тия 2 $ са за верификация на кредитната карта и после се приспадат.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот epetkov » 17 Сеп 2014 19:30

И аз да добавя моите 5 стотинки в темата.Вчера резервирах през trip.bg 3 RT билета Скопие-Ереван с АлИталия през Рим,защото от София бяха със 124 евро по-скъпи/билет (пак на АлИталия) Всичко си беше Ок -веднага получих по мейла подтвърдена резервация с номерата на ел. билетите.Малко страно ми се стори само,че получих СМС от банката,че е извършено плащане само на един билет .Не видях нещо обезспокоително в това.Реших ,че останалите два смс-а ще дойдат по-късно.Което,обаче така и не се случи.Днес при теглене на пари от банкомат (картата ми не е кредитна) забелязах,че балансът ми е намален само с размера на единият билет ,какъвто смс и получих.Не можах да получа справка от банката за плащането ,тъй като беше току що затворила,но при проверка по номер на билет в сайта на АлИталия ми показа ,че всичко си е ОК !Сега ще чакам и аз.........да си вземат парите :D
epetkov
супер спотър
 
Мнения: 881
Регистриран на: 15 Апр 2010 21:33
Местоположение: Варна

Re: Orbitz не си взимат парите :)

Мнениеот Topfly » 19 Окт 2014 11:04

epetkov написа:И аз да добавя моите 5 стотинки в темата.Вчера резервирах през trip.bg 3 RT билета Скопие-Ереван с АлИталия през Рим,защото от София бяха със 124 евро по-скъпи/билет (пак на АлИталия) Всичко си беше Ок -веднага получих по мейла подтвърдена резервация с номерата на ел. билетите.Малко страно ми се стори само,че получих СМС от банката,че е извършено плащане само на един билет .Не видях нещо обезспокоително в това.Реших ,че останалите два смс-а ще дойдат по-късно.Което,обаче така и не се случи.Днес при теглене на пари от банкомат (картата ми не е кредитна) забелязах,че балансът ми е намален само с размера на единият билет ,какъвто смс и получих.Не можах да получа справка от банката за плащането ,тъй като беше току що затворила,но при проверка по номер на билет в сайта на АлИталия ми показа ,че всичко си е ОК !Сега ще чакам и аз.........да си вземат парите :D


Препоръчвам ти да не чакаш, защото ако билета не е платен, това си е просто една резервация, която ще ти изтече по някое време и може да се окаже, че по късно ще трябва да купиш по скъп билет или няма да има места в самолета.
Има вариант и да ти запазят резервацията, но тогава ще имаш проблем и разправии в последния момент преди полета.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Предишна

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта