Транзитни пътувания

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Транзитни пътувания

Мнениеот olya.os » 08 Апр 2012 17:46

Здравейте!
Имам нужда от помощ: Трябва да летя от София до Тбилиси през Истанбул, а не съм наясно как става прекачването!
Моля за напътствия и подробности ...
olya.os
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Апр 2012 17:15

Re: Транзитни пътувания

Мнениеот alex_2 » 08 Апр 2012 18:13

olya.os написа:Здравейте!
Имам нужда от помощ: Трябва да летя от София до Тбилиси през Истанбул, а не съм наясно как става прекачването!
Моля за напътствия и подробности ...


Не съм бил конкретно на летището в Истанбул, но презумирайки, че и двата полета са ти с Търкиш, тук ще те чекират и за двата полета, ще си получиш и двете бордни карти, а куфара чак в Тбилиси, но това сигурно го знаеш вече. Иначе като кацнеш в Истанбул, в момента в който слезеш от самолета и се озовеш в терминала, си гледаш бордната карта и номера на гейта за Тбилиси и просто следваш табелките. Ако още не ти е изписан гейта, следи и мониторите с полетите. В някакъв момент най-вероятно ще трябва да минеш паспортен контрол и секюрити..
Принципно няма как да се объркаш , но нека и някой летял през Истанбул да сподели нещо
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Транзитни пътувания

Мнениеот stst » 08 Апр 2012 23:19

Ако и двата полета са ти с Turkish и времето между тях е по-голямо от 10 часа можеш да ползваш безплатно хотел осигурен от авиокомпанията. Това е за билети икономична класа, при бизнес класата времето мисля че беше 7 или 8 часа. Не знам още дали важи услугата, но е от доста време и последно съм я ползвал декември 2011. В този случай трябва да минеш паспортен контрол и да излезнеш в залата за посрещачи. Търсиш Hotel Desk на Turkish. Мисля че беше в най-десния край на залата до едно кафе. Ако времето между двата ти полета е малко можеш да не минаваш паспортен контрол и да отидеш директно в зала заминаващи. Летещето е много лесно за ориентиране и има интернет достъп почти навсякъде. Освен горната опция с хотела предлагат като избор и ексурзия в истанбул пак при същите условия за трансфер. Успех!
stst
спотър
 
Мнения: 12
Регистриран на: 26 Окт 2010 08:31

Re: Транзитни пътувания

Мнениеот olya.os » 10 Апр 2012 20:52

Много благодаря!!!
Звучи успокояващо! :o
olya.os
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Апр 2012 17:15


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта