Easy Jet Sofia - London - Sofia

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Easy Jet Sofia - London - Sofia

Мнениеот maniak » 08 Апр 2012 21:50

Здравейте, колеги!

Предстои ми пътуване до Великобритания. Закупих си още в края на декември билет с изиджет до Гетуик, но т.к. нямам опит с нискотарифните компании (досега съм летял все с "държавни" и веднъж с вече несъществуващите SkyEurope) моля за следната информация:
1. в билета съм закупил допълнително багаж, но нали ми се полага и ръчен (кабинен)?
2. днес ми излезе бординг пасс, но като цяло ... не мога да се ориентирам - с него директно отивам на гише за да си предам куфара или ???
3. т.к. не виждам номер на седалка - в самолета кой където свари ли се предполага, че ще се настаняваме??

Предварително благодаря за информацията!
maniak
спотър
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Апр 2007 17:47

Re: Easy Jet Sofia - London - Sofia

Мнениеот alex_2 » 08 Апр 2012 23:48

Здрасти :)
Да, винаги ти се полага ръчен багаж, освен чекирания, за който си си платил, но виж хубаво размерите на ръчния които са посочени, защото понякога правят проблем. Също гледай да е само един брой, примерно ако имаш плик и чанта, сигурно ще те накарат да сложиш плика в чантата ..
С Изиджет последно летях миналата година и тази бордна карта която ти излиза онлайн не беше задължително да си я разпечатиш, т.е не е задължителен още онлайн чекин. Така че както ти предпочиташ, може и директно на гишето да ти издадат.
И за местата правилно си предположил- сядаш където ти хареса, при повечето лоу кост е така..
Надявам се да съм бил полезен, някой с повече опит с Изи може да допълни нещо :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Easy Jet Sofia - London - Sofia

Мнениеот stenk » 10 Апр 2012 19:34

Мога да допълня единствено , че easyJet са единствената нискотарифна ( а може би изобщо единствената авиокомпания) , която няма ограничение за теглото на ръчния багаж , а и позволява доста по-голям от средния допустим размер - 56 x 45 x 25cm . :rock:
Другите масово разрешават 50х40х20 см. и тегло 7-10 кг. макс.

Просто най-добрата лоу-кост !!!
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Easy Jet Sofia - London - Sofia

Мнениеот maniak » 11 Апр 2012 12:29

Благодаря за информацията!
Значи, директно се отправям на гишето с куфара, който предавам на EasyJet, измерват ми ръчния и съм готов за отлитане :)
maniak
спотър
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Апр 2007 17:47

Re: Easy Jet Sofia - London - Sofia

Мнениеот alex_2 » 12 Апр 2012 16:52

Да, както за всеки друг полет с нормална авиокомпания, нищо по-специално :)
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта