София-Осло

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: София-Осло

Мнениеот gogy1 » 17 Юни 2012 00:32

Jair написа:
gogy1 написа:Колега Jair , Жив да си! Не се бях сещал да си взема двупосочен билет ! Вече мисля че ще пътувам с Луфти. Досега търсих само еднопосочен и постоянно ми излизаха скъпи билети.
P.S. Може ли да попитам , защо като поискам еднопосочен билет ми дава цени от 1800 лв. , а като поискам двупосочен, цената е около 370 лв.? :shock:


кратка версия на отговора: защото авиокомпаниите са пълни с неща, които на нормалните хора са ни нелогични :)

по-дълга версия на отговора: двупосочния билет е част от прекалено сложните, дори за самите тях, revenue management системи. Ако си вземеш билет отиване и връщане в един ден означава, че си бизнес клиент и директно те удрят в цената. Ако пък имаш престой събота вечер си турист и цената пада. Наясно са и че много двупосочни са всъщност еднопосочни с празно връщане(тези, които не са с отворена дата които са също скъпи между другото), което пък е включено в статистиката и полета се овърбуква. А пък ако някой наистина настоява на еднопосочен...смъкват му се три кожи от гърба. Не е луд, който яде баницата, нали :) На практика за тези 200 евро те на теб ти продават еднопосочен билет, но пък ако направят всички еднопосочни по 200 евро няма как да вземат от бизнес пътника повече от 400 за връщането му в един ден...и те така.

Благодаря ти Jair за изчерпателното обяснение!
Ако си купя билет до Осло с Lufthansa означава ли че когато си чекирам багаж в София ще си получа багажа чак в Осло , без да е необходимо да го пречекирам в Мюнхен , например?
gogy1
по-спотър
 
Мнения: 130
Регистриран на: 09 Сеп 2009 18:10

Re: София-Осло

Мнениеот Jair » 17 Юни 2012 00:46

Директно в Осло багажа, не го мисли.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: София-Осло

Мнениеот gogy1 » 17 Юни 2012 19:17

Jair , може ли да ми кажеш , в Мюнхен трябва ли да преминавам митнически контрол , чекинг или има някаква транзитна зала ? Питам защото никога не съм прехвърлял . Винаги съм летял с директни полети.
gogy1
по-спотър
 
Мнения: 130
Регистриран на: 09 Сеп 2009 18:10

Re: София-Осло

Мнениеот alex_2 » 17 Юни 2012 21:06

gogy1 написа:Jair , може ли да ми кажеш , в Мюнхен трябва ли да преминавам митнически контрол , чекинг или има някаква транзитна зала ? Питам защото никога не съм прехвърлял . Винаги съм летял с директни полети.


ако позволиш ще отговоря аз :) Прекачвал съм се в Мюнхен вече доста пъти, супер лесно и удобно е, в момента в който кацнеш и се озовеш в терминала, просто тръгваш по табелките където пише connecting flights, като си гледаш номера на гейта , обозначен на бордната карта , която ще получиш още в София. Гейта би трябвало да е G нещо си, защото Норвегия е в Шенген , нешенгенските полети са на гейтове H. Ще минеш паспортен контрол само, след което просто продължаваш да вървиш към гейта и това е всичко, няма как да се объркаш. В Мюнхен хубавото нещо е , че при прекачване не минаваш пак security , и всичко става много бързо :) Ако самолетът от София кацне на ръкав даже на излизане от ръкава ще има табло с гейтовете за заминаващите полети на пътниците с прекачване и има стрелкичка накъде да тръгнеш :)
иначе както сигурно знаеш, в София ще те чекират и за двата полета, така че получаваш и двете бордни карти, а куфара чак в Осло
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: София-Осло

Мнениеот gogy1 » 17 Юни 2012 21:55

alex_2 написа:
gogy1 написа:Jair , може ли да ми кажеш , в Мюнхен трябва ли да преминавам митнически контрол , чекинг или има някаква транзитна зала ? Питам защото никога не съм прехвърлял . Винаги съм летял с директни полети.


ако позволиш ще отговоря аз :) Прекачвал съм се в Мюнхен вече доста пъти, супер лесно и удобно е, в момента в който кацнеш и се озовеш в терминала, просто тръгваш по табелките където пише connecting flights, като си гледаш номера на гейта , обозначен на бордната карта , която ще получиш още в София. Гейта би трябвало да е G нещо си, защото Норвегия е в Шенген , нешенгенските полети са на гейтове H. Ще минеш паспортен контрол само, след което просто продължаваш да вървиш към гейта и това е всичко, няма как да се объркаш. В Мюнхен хубавото нещо е , че при прекачване не минаваш пак security , и всичко става много бързо :) Ако самолетът от София кацне на ръкав даже на излизане от ръкава ще има табло с гейтовете за заминаващите полети на пътниците с прекачване и има стрелкичка накъде да тръгнеш :)
иначе както сигурно знаеш, в София ще те чекират и за двата полета, така че получаваш и двете бордни карти, а куфара чак в Осло

Много благодаря ! :D
gogy1
по-спотър
 
Мнения: 130
Регистриран на: 09 Сеп 2009 18:10

Re: София-Осло

Мнениеот akair » 17 Юни 2012 22:11

И още малко полезна информация - от горния етаж в Мюнхен (полети извън Шенген) стълбите към долния са в ляво след паспортната проверка ;). Луфтханза предлага онлайн чек-ин, който отваря 24 часа преди първия полет, прави се на официалния сайт на авиокомпанията и дава право за избиране на места - напр. до прозореца или до пътеката, по-напред, по-назад, ляво, дясно по посока на движението,... Бордните карти можеш да разпечатиш веднага или да помолиш на бег-дроп гишето на летището да ти ги разпечатат (нека листът остане листо...). За онлайн чек-ин се изисква кода на резервацията в Амадеус (нещо като ABC12E) или номера на билета (за Луфти е 220-**********). Същата информация се ползва и при чек-ин на автоматите в сградата на летището. :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София-Осло

Мнениеот gogy1 » 18 Юни 2012 18:18

:( Докато се натуткам и вече няма евтини двупосочни билети , сега за всички дати цените са над 740 лв.
gogy1
по-спотър
 
Мнения: 130
Регистриран на: 09 Сеп 2009 18:10

Re: София-Осло

Мнениеот Topfly » 18 Юни 2012 18:30

gogy1 написа::( Докато се натуткам и вече няма евтини двупосочни билети , сега за всички дати цените са над 740 лв.


На 16-ти август Будапеща/Осло има полет на Ryanair за около 30 евро без багаж. До Будапеща може да стигнеш или предишният ден с България ер или същият ден през Виена със самолет и автобус. Кога искаш да се върнеш?
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02

Re: София-Осло

Мнениеот akair » 18 Юни 2012 20:34

Това, че няма днес, не означва, че няма да има утре ;). За всеки случай почисти бисквитите на браузъра и потърси отново. Ако не помогне - опитай утре :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София-Осло

Мнениеот gogy1 » 18 Юни 2012 21:38

Topfly написа:
gogy1 написа::( Докато се натуткам и вече няма евтини двупосочни билети , сега за всички дати цените са над 740 лв.


На 16-ти август Будапеща/Осло има полет на Ryanair за около 30 евро без багаж. До Будапеща може да стигнеш или предишният ден с България ер или същият ден през Виена със самолет и автобус. Кога искаш да се върнеш?

За сега само отиване , връщането не е ясно кога ще стане
gogy1
по-спотър
 
Мнения: 130
Регистриран на: 09 Сеп 2009 18:10

Re: София-Осло

Мнениеот tupolev144 » 18 Юни 2012 23:00

gogy1 написа:
Topfly написа:
gogy1 написа::( Докато се натуткам и вече няма евтини двупосочни билети , сега за всички дати цените са над 740 лв.


На 16-ти август Будапеща/Осло има полет на Ryanair за около 30 евро без багаж. До Будапеща може да стигнеш или предишният ден с България ер или същият ден през Виена със самолет и автобус. Кога искаш да се върнеш?

За сега само отиване , връщането не е ясно кога ще стане

"One way ticket!" Може да е за добро! Връщане при по-добри времена (ако дойдат някога)! :D :wink:
Аватар
tupolev144
супер спотър
 
Мнения: 1559
Регистриран на: 11 Юни 2011 12:35

Re: София-Осло

Мнениеот Buch » 19 Юни 2012 08:34

akair написа:Това, че няма днес, не означва, че няма да има утре ;). За всеки случай почисти бисквитите на браузъра и потърси отново. Ако не помогне - опитай утре :D

Чрез постоянство към прогрес!
Проверявай през 3 часа, на колкото можеш повече места. Изобщо не се шегувам. В твоя случай, както датата на връщане не ти е фиксирана, имаш да проиграеш милион комбинации,
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: София-Осло

Мнениеот gogy1 » 21 Юни 2012 10:21

Харесал съм си този полет 07:15 Sofia 08:15 Munich / 09:05 Munich 11:15 Oslo с Lufthansa , дали ще успея в рамките на 50 мин. в Мюнхен да се кача на самолета за Осло?
gogy1
по-спотър
 
Мнения: 130
Регистриран на: 09 Сеп 2009 18:10

Re: София-Осло

Мнениеот Buch » 21 Юни 2012 10:27

gogy1 написа:Харесал съм си този полет 07:15 Sofia 08:15 Munich / 09:05 Munich 11:15 Oslo с Lufthansa , дали ще успея в рамките на 50 мин. в Мюнхен да се кача на самолета за Осло?

Няма какво да му мислиш. Двата полета са на един билет, нали? Ако е така, проблемът с притесняването го остави на LH. Най-важното е следното:
1. След като LH ти продават такава полетна комбинация, значи може да се направи подобен трансфер на това летище с тези превозвачи/полети.
2. Ако нещо се обърка, ще те качат на следващ полет или ще те премаршрутизират.

Скачай смело!
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: София-Осло

Мнениеот alex_2 » 21 Юни 2012 12:46

Buch написа:
gogy1 написа:Харесал съм си този полет 07:15 Sofia 08:15 Munich / 09:05 Munich 11:15 Oslo с Lufthansa , дали ще успея в рамките на 50 мин. в Мюнхен да се кача на самолета за Осло?

Няма какво да му мислиш. Двата полета са на един билет, нали? Ако е така, проблемът с притесняването го остави на LH. Най-важното е следното:
1. След като LH ти продават такава полетна комбинация, значи може да се направи подобен трансфер на това летище с тези превозвачи/полети.
2. Ако нещо се обърка, ще те качат на следващ полет или ще те премаршрутизират.

Скачай смело!


Подкрепям! :D в Мюнхен минимумът за трансфер е 30 минути, така че ти няма за какво да се притесняваш. Напомни само в София да ти залепят на куфара лепенка НОТ за къса връзка за да си по-спокоен , че ще пристигне с теб в Осло :wink:
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1377
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

ПредишнаСледваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта