Въпрос за мили?

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Въпрос за мили?

Мнениеот veseliak » 07 Авг 2012 13:51

Здравейте,
Не знам дали тук му е мястото на въпроса, но ако не е тук, моля модераторите да го преместят :D

Въпросът ми е следния: ако пътувам с Turkish и участвам в тяхната програма Miles & Smiles за всеки полет трупам мили. Тъй като Turkish са част от Star Alliance мога ли да си клеймвам милите и по Miles & More на Lufthansa? :-D

Дали някой тук го е пробвал?
Изображение
Аватар
veseliak
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 09 Апр 2009 10:52
Местоположение: София

Re: Въпрос за мили?

Мнениеот harrier » 07 Авг 2012 15:35

Не можеш. Или едната или другата програма :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Въпрос за мили?

Мнениеот europeandj » 08 Авг 2012 01:32

И аз се сетих нещо във връзка с милите. Толерирам OneWorld, макар, че не съм летял с авиокомпании от алианца, но гледах, че при тях може ако трупаш мили например на Qantas, после можеш да ги ползваш за полети на British Airways да речем, макар, че имаше разлика в броя на точките когато ги ползваш на базовата авиокомпания и когато ги ползваш на авиокомпания от алианца.

А някой има ли представа дали може човек да си вземе клубна карта на OneWorld да речем или на друг алианц, а не на конкретна авиокомпания и да си трупа точки от всичките компании в алианца по нея?

Благодаря предварително!
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Въпрос за мили?

Мнениеот Jair » 08 Авг 2012 15:01

Кажи речи всички авиокомпании в един алианс позволяват да се трупат точки в техните карти от колегите им по алианс. Не важи само за One World. Дори още повече, доста авиокомпании си имат индивидуални споразумения с компании от други алианси и пак е възможно трупането и харченето на точките. Както сам си установил обаче, колко точки се трупат и по какъв начин варира в доста широки граници и за това и е трудно да се даде еднозначен и категоричен отговор кой алианс е най-добър и т.н.

Грубото правило е, че която авиокомпания ползваш най-често е най-добре в нейната програма да трупаш точките.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта