Въпрос за priceline ?

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Въпрос за priceline ?

Мнениеот autom8 » 09 Сеп 2012 23:56

Здравейте,

Моля някой ако е буквал билети през priceline.com, да сподели впечатления - сигурност на резервацията, "подводни камъни" (скрити такси), и т.н. всякакви особености, различни от резервиране с най-популярните - еxpedia, orbitz, travelocity и Trip.bg.
Само при priceline.com намирам най-ниска цена за конкретен полет до Berlin- дестинация, часове и дати, като разликата с гореизброените 4 + още 2-3, които проверих, е от порядъка на $30 до $60. :o
До момента съм се доверявал предимно на expedia, 24airtickets (trip.bg) и travelocity, освен случаите, когато съм резервирал директно през официалните сайтове на авиокомпаниите.

Проверих в wiki какво пише за въпросните priceline, и ми се струват надеждни и сигурни, но все пак друго си е впечатления от първа ръка.
Благодаря!

Моля за извинение, ако някъде из темите вече е задаван такъв въпрос.

P.S. също и budgetair.com някой ако ползвал
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Въпрос за priceline ?

Мнениеот niki_m » 10 Сеп 2012 17:20

Опитах се да си купя билети, намерих подходящите, и между другото, на БългарияЕр, излиза следното лого:

Изображение

когато обаче стигнах до страницата с данните за плащане, България я няма в листата на падащото меню и не мога да попълня адреса си. Няма и опция - друга държава.
Разликата в цената на билета, поне при мен е 3 лева по-малко от това, което платих за друг подобен полет.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Въпрос за priceline ?

Мнениеот autom8 » 10 Сеп 2012 19:11

niki_m написа:Опитах се да си купя билети, намерих подходящите, и между другото, на БългарияЕр, излиза следното лого:

Изображение

когато обаче стигнах до страницата с данните за плащане, България я няма в листата на падащото меню и не мога да попълня адреса си. Няма и опция - друга държава.
Разликата в цената на билета, поне при мен е 3 лева по-малко от това, което платих за друг подобен полет.

Благодаря за отговора!
При мен обаче разликата в цената с други сайтове е около $30.
Сега им писах за проблема със страната, да видим какво ще отговорят.
Що се отнася до логото, попадал съм и на няколко други сайта, където все още виси някое от старите лого на FB, така че тези не са единствените изостанали с актуализацията.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Въпрос за priceline ?

Мнениеот autom8 » 17 Сеп 2012 02:18

Customer service-a са индийци с доста слаби познания по английски :lol: Бъркат месец със седмица, и изобщо не са за препоръчване. Добре, че в падащото меню нямаха България при плащането, че кой знае какви ядове щах да бера, ако бях резервирал през тях.

В крайна сметка се доверих отново на expedia. Те поне са проверени и доказани многократно.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Въпрос за priceline ?

Мнениеот niki_m » 17 Сеп 2012 08:38

autom8 написа:Customer service-a са индийци с доста слаби познания по английски :lol: Бъркат месец със седмица, и изобщо не са за препоръчване. Добре, че в падащото меню нямаха България при плащането, че кой знае какви ядове щах да бера, ако бях резервирал през тях.

В крайна сметка се доверих отново на expedia. Те поне са проверени и доказани многократно.


Слагаме му черната точка.

От доста време ползвам http://www.airtickets24.com/ , сега вече и специалния му вариант за България http://www.trip.bg/ - гърци са, но са изключително коректни - дори изпращат фактури, досега проблем не съм имал и цените им са повече от превъзходни, в сравнение с някои други...
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Въпрос за priceline ?

Мнениеот stenk » 17 Сеп 2012 17:00

Гърците вярно винаги дават страхотни цени http://www.airtickets24.com/
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Въпрос за priceline ?

Мнениеот autom8 » 18 Сеп 2012 02:50

niki_m написа:Слагаме му черната точка.

От доста време ползвам http://www.airtickets24.com/ , сега вече и специалния му вариант за България http://www.trip.bg/ - гърци са, но са изключително коректни - дори изпращат фактури, досега проблем не съм имал и цените им са повече от превъзходни, в сравнение с някои други...

подкрепям и аз airtickets24/trip.bg. Ползвал съм ги 5-6 пъти досега, и в някои случаи наистина предлагат доста изгодни цени с минимална такса от 3-4 евро (която при Austrian примерно е 10 евро), в зависимост от това за коя авиокомпания и дестинацията е резервацията (за полети на FB няма и тази такса), и наистина са много коректни. На мен даже ми се обадиха по телефона, който бях дал за контакти, да ме уведомят, че часа на единия ми полет се измества с 5 (пет) минути напред, въпреки че вече бях получил мейл с новото itinerary.
И аз в началото бях леко резервиран от това, че са гърци (поради историческите наслагвания в региона за прословутата ромейска хитрост/подлост), но явно като става въпрос за бизнес, гледат да печелят доверие с коректност.

Не знам защо, но допреди 3 години цените на travelocity бяха най-ниски, а в последно време нещо се повишиха с около $10-15, от тези на expedia.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Въпрос за priceline ?

Мнениеот stenk » 17 Дек 2012 20:19

Хмм сега чета много интереснам за мен информация , че Priceline са собственици и на холандският гигант booking.com , и на азиатският agoda.com. :)

Под шапката на Еxpedia пък е TripAdvisor Media Group.
Групата включва седемнайсет отделни сайта :

TripAdvisor,
Airfarewatchdog,
BookingBuddy,
Cruise Critic,
Family Vacation Critic,
FlipKey, Holiday Lettings,
Holiday Watchdog,
Independent Traveler,
OneTime,
SeatGuru,
SmarterTravel,
Tingo,
SniqueAway,
Travel Library,
TravelPod,
VirtualTourist
Kuxun.cn
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron