Сайтове към които препраща skyscanner

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Сайтове към които препраща skyscanner

Мнениеот West Germany » 30 Окт 2012 11:30

Често сайтовете към които препраща skyscanner са с по ниски цени за самолетни билети отколкото официалните сайтове на авиокомпаниите, например trip.bg предлага билети на airberlin по евтино отколкото сайта на airberlin.
Някой може ли да отговори как е възможно това?
West Germany
най-спотър
 
Мнения: 492
Регистриран на: 23 Авг 2010 14:52

Re: Сайтове към които препраща skyscanner

Мнениеот Buch » 30 Окт 2012 13:09

Всичко е възможно!
Затова , когато се търси билет трябва да се гледа на колкото се може повече места. Сентенции от рода "Ето този сайт винаги дава най ниските цени" са абсолютно неверни.
А и не забравяй, че едно е да ти покаже някакви цени, друго е те да се букнат след това!
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: Сайтове към които препраща skyscanner

Мнениеот so » 30 Окт 2012 13:34

и само искам да добавя нещо, което може би и преди съм го пускал / вече забравих/, но понеже наскоро го преоткрих отново :-)

като букваш България ер, през скай сканер, НЯМА сервис фии за издаване на билет! :-)
Аватар
so
супер спотър
 
Мнения: 1067
Регистриран на: 08 Апр 2005 23:49

Re: Сайтове към които препраща skyscanner

Мнениеот autom8 » 30 Окт 2012 17:08

so написа:и само искам да добавя нещо, което може би и преди съм го пускал / вече забравих/, но понеже наскоро го преоткрих отново :-)

като букваш България ер, през скай сканер, НЯМА сервис фии за издаване на билет! :-)

И през Trip.bg (към който всъщност най-често те препраща скенер-а), също няма сървис фий за билети на FB.
Както няма и за Остриън, ако букваш през expedia ;)
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Сайтове към които препраща skyscanner

Мнениеот merlin » 02 Ное 2012 16:33

Едно въпросче, днес си купих билет през tripsta.de за неделния полет на Еърбега от Виена до София, дадоха ми супер цена, но сега ми пратиха имейл с техен резервационен код от типа F7*****0 и никакъв резервационен код на България Еър, само с кода на tripsta ли да отида на летището?

ПП: За първи път през живота ми резервирам 2 часа билет, само тавана не ми падна на главата да ми попречи да го купя...
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Сайтове към които препраща skyscanner

Мнениеот autom8 » 02 Ное 2012 17:26

чекираш се само с кода на авиопревозвача, с който ще се извърши полета
в случая както си го написал, се вижда че това е FB, значи с техния код
Трипста е само "посредник" и техните служебни кодове служат само за техните си цели. На летището с такъв код няма да можеш да се чекираш.
Ако не ти изпратят кода на FB във втори мейл, им пиши с молба да го направят.
След това пробвай кода дали "работи" в checkmytrip.com , също и на сайта на FB дали резервацията е регистрирана.

(но прегледай пак много внимателно целия мейл, случвало ми се е понякога от разминаването в настройките на моя и отсрещния мейл, откриването на детайли като кодове да става изключително трудно)
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта