Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот Nine » 31 Окт 2012 22:39

В процес на търсене на хотел съм, а изборът му зависи от транспорта, защото ни очаква ранен сутрешен полет обратно към България. Идеята ми е да намеря приличен хотел близо до маршрута на автобусите до летището. Проблемът е, че Easybus не дават точния си маршрут, а и не е ясно дали спират на междинни спирки (по презумпция би трябвало). Та, приемам всякакви препоръки за хотел и идеи къде да намеря маршрута на оранжевите автобусчета... Трима възрастни с дете на 9 г. сме, така че не ми се иска да споделяме баня с още 5 други стаи. Две стаи с обща баня, обаче, би било идеално. Само че такива не намирам или поне не на местата, на които искам.

А6 и А9 тепърва ще ги проучвам, май изглеждат по-обнадеждаващи.
Последна промяна Nine на 01 Ное 2012 08:21, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот stenk » 31 Окт 2012 23:03

Пише си и няма междинни спирки до Станстед от Глостър Роуд (Бейкър Стрийт)
Само от Лутън easyBus имат повечко междинни спирки .
Последна промяна stenk на 31 Окт 2012 23:08, променена общо 1 път
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот autom8 » 31 Окт 2012 23:05

Nine написа:Проблемът е, че Easybus не дават точния си маршрут, а и не е ясно дали спират на междинни спирки (по презумпция би трябвало). Та, приемам всякакви препоръки за хотел и идеи къде да намеря маршрута на оранжевите автобусчета...

Aко това е проблемът, значи проблем няма.
Точният маршрут е възможно най-опростения - директно Лондон - Станстед. Без междинни спирки, 24/7. Интервал от 15 до 30 мин.
Маршрута на бусчетата може да бъде намерен на сайта им тук http://www.easybus.co.uk/london-stansted
Относно останалата част от питането за хотел, евентуално по-късно мога да дам предложения, ако това не е направил някой друг.

П.П. Сори, докато съм писал отговора си, stenk ме е изпреварил, и се е получило леко повторение :roll:
Последна промяна autom8 на 01 Ное 2012 01:24, променена общо 1 път
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот autom8 » 01 Ное 2012 01:24

Не е уточнено за кои дати е търсенето.

Всъщност http://www.booking.com/ е достатъчно надежден, и предлага общо взето богат избор на хотели с широк ценови диапазон в търсения район. Пробвай там. Успех! :)
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот Nine » 01 Ное 2012 06:40

Ех, това за междинните спирки съм го пропуснала. Мислех, че има. Значи отпада, ще проверя маршрута на А6 и 9.
Датите са 23-26 март 2013 г. Не мога да разбера когато хотелът е с shared bathroom с кого я споделяме?

Последната ми идея е да спим две нощи в Лондон където и да е (до спирка на метрото) и една на летището в Станстед (има хотели).
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот stenk » 01 Ное 2012 11:46

Nine написа:Ех, това за междинните спирки съм го пропуснала. Мислех, че има. Значи отпада, ще проверя маршрута на А6 и 9.
Датите са 23-26 март 2013 г. Не мога да разбера когато хотелът е с shared bathroom с кого я споделяме?

Последната ми идея е да спим две нощи в Лондон където и да е (до спирка на метрото) и една на летището в Станстед (има хотели).


Ами споделяте я няколко съседни стаи . Примерно помещение на етажа в което има 5 тоалетни , друго с 5 душа и така...
Щом е хотел ще са разделени дамски и мъжки / ако е хостел понякога са общи.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот Nine » 01 Ное 2012 11:59

Ясно, идеята да споделям банята с други хора не ми допада.
Мисля, че намерих хотел, в който да вземем две двойни стаи на прилична цена (с английска закуска :-D ) и е близо до метрото в зона 2, а и до маршрута на А9. Това е City View Hotel - Roman Road Market. Остава да проверя дали няма по-ниски цени за него извън booking.com :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот Jair » 01 Ное 2012 12:26

Nine написа:Ясно, идеята да споделям банята с други хора не ми допада.
Мисля, че намерих хотел, в който да вземем две двойни стаи на прилична цена (с английска закуска :-D ) и е близо до метрото в зона 2, а и до маршрута на А9. Това е City View Hotel - Roman Road Market. Остава да проверя дали няма по-ниски цени за него извън booking.com :D


За да те объркам съвсем пробвай дали няма да намериш нещо прилично и в airbnb. Ние ходихме 7 човека и определено ни излезе най-рентабилното да си вземем цяла къща. Вие ако сте 4 малък апартамент съм почти сигурен, че ще е по-евтино от 2 хотелски стаи. Само се ослушвайте да има добри ревюта мястото и да не е много далече в някой бабаитски квартал :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот stenk » 01 Ное 2012 12:45

Малко офтопик , но ето един хостел дето няма конкуренция по локация. Намира се точно на задника на "Пикадили Съркъс" :lol:
http://www.piccadillybackpackers.com/

Двойните им стаи със собствена баня/тоалетна са по 58 паунда .

Бил съм в по-добри , но вече винаги в този , защото локацията ти позволява на практика да обхващаш цялата централна част дори до Сити без нужда от транспорт.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот akair » 01 Ное 2012 13:16

Зависи колко бюджетно и с каква част от екстрите сте готови да се разделите. Аз ходих в един хостел в края на 2009-та - за 1-2 дни се преживява - беше чисто и в стая за 4-ма имахме собствена баня и тоалетна. Намира се или в края на 1-ва, или в началото на 2-ра зона на метрото:
Torquay Hostel
1 Torquay Street
London

p. +44 (0)207 289 5420
f. 0044 (0)207 266 4980
e. torquay@london-hostels.co.uk

Ако съм с достатъчно приятели за 1 стая, бих се върнал в него :D Кварталът изглеждаше ок и точно пред хостела имаше спирка на градския транспорт - автобус, с който стигнахме до жп гарата, за да хванем Гатуик Експрес-а. :D (в нечовешкия час 04:30...)
Успех!
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот stenk » 01 Ное 2012 13:27

Ето и още един много добър в който съм бил - намира се в южен Кенсингтън точно срещу Natural History Museum. Съвсем наблизо е Хайд Парк , Роял Албърт Хол , Хародс и прочие...

http://www.meininger-hotels.com/en/hotels/london/
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот Nine » 01 Ное 2012 13:39

Много хубави места ми предлагате! Обаче са пълни за търсения период. Явно е предпочитано време за туризъм :?
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот autom8 » 01 Ное 2012 17:04

Nine написа:Много хубави места ми предлагате! Обаче са пълни за търсения период. Явно е предпочитано време за туризъм :?

Един съвет от личен опит - като си харесаш хотел/хостел от някой букинг сайт, пускаш го в гугъл и проверяваш всички останали места, които ти излизат в търсачката с него. Както цените, така и availability-то му често варират в широки граници при различните сайтове.
И наистина важно за Лондон е квартала/района, където се намира мястото за спане. Понякога се случва да се предлагат прекрасни условия качество-цена, но на кофти места. И ако рискуваш, разбираш че не си е струвало компромиса.
Пак от личен опит, когато на мен ми се налага да търся място за спане, а то е почти постоянно през топлите месеци в Северното полукълбо, винаги първото което гледам е локацията - инфраструктура, сигурност, репутация на квартала и дали е близо или лесно свързано с това, заради което съм предприел пътуването. Второто е рейтинга му, даден от хората, които вече са били там.
Попадал съм на места с shared bathroom, които са били много по-чисти, подредени и приветливи, отколкото хотели с private bath. Това особено важи за Франция, Испания и от части Англия. ;)
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот Nine » 01 Ное 2012 17:10

Много благодаря! Продължавам да търся.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Транспорт от Станстед до Лондон и хотел

Мнениеот Nine » 01 Ное 2012 21:23

Последно: резервирахме четворна стая със самостоятелна баня и закуска много близо до Хайд парк. Три нощувки за приблизително 330 евро. Хотелът се казва Metro.

Благодаря ви за помощта!
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron