София-Барселона

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Re: София-Барселона

Мнениеот autom8 » 13 Ное 2012 22:26

ilkosem написа:Нали за тази опция трябва да изчакам 30 - часа преди полет, и да извърша онлайн чекин??

Да, 30 часа преди обявения час на излитане, можеш да се чекираш онлайн.
ilkosem написа:За мобилния чекин, знам имам го приложението на AF на телефона, но не знам защо не искам да го ползвам.

Освен това, за да ползваш мобилен чекин, трябва да си свръзан с интернет на самото летище.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: София-Барселона

Мнениеот akair » 13 Ное 2012 22:49

autom8 написа:Освен това, за да ползваш мобилен чекин, трябва да си свръзан с интернет на самото летище.

Това съвсем не е задължително :D
A few moments later, you will receive an SMS**, MMS, or e-mail containing a bar code as well as the information indicated on a classic boarding pass

Самият бар код представлява изображение, файл с формат jpeg, gif, ... - просто трябва тази картинка да бъде запаметена в телефона :)
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София-Барселона

Мнениеот autom8 » 13 Ное 2012 23:05

akair написа:Самият бар код представлява изображение, файл с формат jpeg, gif, ... - просто трябва тази картинка да бъде запаметена в телефона :)

По-точно QR код, знам пробвал съм го. Но си мисля дали не дава отражение при сканирането, ако на скенера се даде запаметен, а не онлайн. Веднъж пробвах, запаметих го, видимо наистина няма разлика, но в крайна сметка принтирах бординг пас-а, и си минах по стария начин.
Изображение
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: София-Барселона

Мнениеот akair » 13 Ное 2012 23:18

QR е търговската марка на особен вид бар кодове, но не това е най-интересното. :D Едното отражение идва от повърхността на екрана на телефона. Що се отнася до другото - кодът се прикачва в писмото като обикновен прикачен файл. Ако не е запаметен на телефона, при натискане на връзката към него (кода), апликацията на телефона се свързва с пощенския сървър на получателя и го сваля от там - процедурата е прозрачна за авиокомпанията. :wink:
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София-Барселона

Мнениеот autom8 » 13 Ное 2012 23:32

akair написа:QR е търговската марка на особен вид бар кодове, но не това е най-интересното. :D

да, нещо като нарицателно, придобило популярност, както на копирните машини казваме "ксерокса". :D
akair написа: Ако не е запаметен на телефона, при натискане на връзката към него (кода), апликацията на телефона се свързва с пощенския сървър на получателя и го сваля от там - процедурата е прозрачна за авиокомпанията. :wink:

И цялата тази операция ако зад теб чакат още 50 човека, някак няма да е много комфортно. Или още по-неприятния случай, ако вземе да се изтощи батерията точно преди бординга:)
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: София-Барселона

Мнениеот akair » 13 Ное 2012 23:54

Аналогично 50 човека може да чакат някой, който си рови по джобовете и си търси хартиената бордна карта и/или паспорта - въпрос на елементарна съобразителност е отстъпването от опашката. Още повече, че агентите на гейта ще издадат нова бордна карта, ако старата не е налична по някаква причина - особено в случаите на традиционна а/к, каквато е AF.
Въпрос на личен избор е - убиване на клон на дърво за парче хартия, което в общия случай се ползва за няколко секунди + увеличеното замърсяване от двигателите за превозването на допълнителното тегло на всички бордни или замърсяването за производството на електроенергията, нужна на телефона за изтегляне на изображенията и "прожектирането" му. За електроенергията има шанс да е от ВЕИ или от свободно от въглеродни емисии производство. :D Хартията може да е рециклирана, но този процес отново изисква енергия. :D
Най-хубавото е, че авиокомпаниите създават възможности и всеки индивидуално определя коя е най-подходяща за него. :wink:
Скромните ми наблюдения, които съвсем не е задължително да са меродавни, показват, че над 50% от пътуващите използват електронни бордни карти, когато те са опция.
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София-Барселона

Мнениеот Valio » 23 Ное 2012 17:07

stenk написа:CDG се слави като доста объркано летище. Лично аз не съм имал проблеми там , но понякога разстоянията са наистина големи.


Да не ти загубят багажа там е късмет. Често пътувам през там, както и мои колеги и няма никаква логика в губенето.
Мой опит:
- Полет на Delta с прикачване към BG Air с два часа и половина престой - багажа остава на CDG
- Полет на AirFrance с 50мин. прикачване за LHR - багажа пристига в Лондон при положение, че ние едвам се придвижихме :D

Иначе гледайте и Alitalia за Барселона ние бяхме с тях много изгодно тази година.
Valio
спотър
 
Мнения: 19
Регистриран на: 21 Ное 2009 15:19

Re: София-Барселона

Мнениеот Freak » 23 Ное 2012 17:27

Valio написа:
stenk написа:CDG се слави като доста объркано летище. Лично аз не съм имал проблеми там , но понякога разстоянията са наистина големи.


Да не ти загубят багажа там е късмет. Често пътувам през там, както и мои колеги и няма никаква логика в губенето.
Мой опит:
- Полет на Delta с прикачване към BG Air с два часа и половина престой - багажа остава на CDG


Жена ми имаше същото преживяване преди 3 седмици :)
Freak
най-спотър
 
Мнения: 289
Регистриран на: 30 Окт 2006 16:05

Re: София-Барселона

Мнениеот autom8 » 23 Ное 2012 18:42

Valio написа:- Полет на Delta с прикачване към BG Air с два часа и половина престой - багажа остава на CDG
- Полет на AirFrance с 50мин. прикачване за LHR - багажа пристига в Лондон при положение, че ние едвам се придвижихме :D

Логиката (ако изобщо може да се нарече така), вероятно е тази, че първия полет се е изпълнявал от два различни превозвача - слаба координация между тях.
Докато втория полет, макар и с малък интервал за трансфер, е на един, и то техния си - съответно по отработена и добре координирана процедура.
Може и да не е това причината. Все пак не съм запознат с наземните оператори, с които работят различните а/к на CDG. Но със сигурност AF там работи с един и същ наземен за вътрешмоевропейски полети.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Предишна

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron