София-Барселона

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

София-Барселона

Мнениеот ilkosem » 05 Ное 2012 01:50

Здравейте, за Коледа ще ми се наложи да пътувам до Барселона.Харесах си дати (18.12.2012-13.01.2013) и в момента се двоумя между Air France и Austrian.
Коя компания да избера, като цените са еднакви (+/-10 евро)?

Моля помогнете, дайте мнение ако сте летели с тях.

П.П. С AF съм летял по същата дестинация за това че повече мнения за AU.
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: София-Барселона

Мнениеот akair » 05 Ное 2012 11:00

1 субективен глас за OS - повече полети от София --> повече опции за прерутиране, ако нещо се обърка. Също по-бърз трансфер. Като кетъринг май нямат особена разлика... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София-Барселона

Мнениеот Nine » 05 Ное 2012 12:29

И аз за австрийците :D
За Ер Франс по-често се споменава, че губят куфарите. Не знам дали е вярно или само зложелателите го говорят.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: София-Барселона

Мнениеот ilkosem » 05 Ное 2012 18:01

Аз пътувах с AF по същата дестинация на Великден и нямах проблем с багажа.
Но все пак не знам дали OS гарантират, че ще те закарат до крайната точка, както мисля че AF го гарантират.
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: София-Барселона

Мнениеот stenk » 05 Ное 2012 18:05

Разбира се ,че и ОS гарантират ... , че ще те закарат. Багажа винаги е Божа работа :lol:
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: София-Барселона

Мнениеот autom8 » 05 Ное 2012 18:12

ilkosem написа:Но все пак не знам дали OS гарантират, че ще те закарат до крайната точка, както мисля че AF го гарантират.

Ако закупеният билет на OS е София - Барселона, независимо с колко прекачвания е, значи те доставят на летище Барселона. Ако OS по някаква причина не могат да изпълнят задължението си, останалите авиокомпании от Star Alliance също ти гарантират достигане до крайната дестинация с първия възможен полет.
Както предполагам това се отнася и за AF и SkyTeam.

За багажа, най-честата грешка е объркването на София (SOF) с Reina Sofia Airport (TFS). Чичо ми от години редовно лети по LHR - SOF, и багажа му над десет пъти досега е ходил до там :D Така че на връщане най-много да ти го метнат до Тенерифе, и да си го чакаш в София 3-4-5 дена след като се прибереш.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: София-Барселона

Мнениеот ilkosem » 05 Ное 2012 19:03

Е ОК мерси много, но вие ако сте на мое място коя компания ще изберете.
Като полета SOF-CDG е изпълнява от Bulgaria Air и имам 1 час и 15 мин за прекачване.
Вие кое бихте избрали?
OS предполагам си знаете как става прекачването, защото все е едно и също във Виена.

П.П. Бях решил с AF до преди да видя коментарите тук и сега пак съм на кантар. :lol:
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: София-Барселона

Мнениеот akair » 05 Ное 2012 19:26

Виена до съвсем скоро се славеше като летището с най-бърз трансфер в Европа - под 30 минути. Австрийците си чакат пасажерите, понякога даже твърде много - напр. 1 час общо закъснение на полета, защото други 3 полета с трансферни пътници са закъснели, а това е последен полет за деня до София... :D
Ако се притесняваш за куфарите, OS сякаш изглежда по-логичния избор - полетите са на 1 а/к - респективно 1 оператор в трансферната точка. :D
От друга страна, това е опция да опиташ FB, Ембраери, ... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София-Барселона

Мнениеот autom8 » 05 Ное 2012 19:47

akair написа:От друга страна, това е опция да опиташ FB, Ембраери, ... :D

Ми пак не е много сигурно. Аз като си резервирах билета (на AF с изпълнение на FB), бяха заложили Ембраер, пък се оказа А319.
И на полет Берлин - София са ми го сменяли от Ембраер на ВАе. И изобщо въобще е работата.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: София-Барселона

Мнениеот stenk » 05 Ное 2012 20:50

CDG се слави като доста объркано летище. Лично аз не съм имал проблеми там , но понякога разстоянията са наистина големи.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: София-Барселона

Мнениеот ilkosem » 06 Ное 2012 01:59

Избрах си AF дано не съм сбъркал, но това е. Пътувал съм с тях и знам какво е.


Може темата да бъде заключена.

Мерси за съветите!!! :drinkers: :drinkers: :drinkers:
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: София-Барселона

Мнениеот ilkosem » 13 Ное 2012 17:29

Пътувал съм с AF, но не мога да им схвана едно затова ви моля да ми дадете отговор на този въпрос:

Онлайн чека за какво служи? - да си избера място в самолета за полетите, след това да си принтирам бордната карта.
Но мога ли да си избера място и да не си принтирам бордна карта, а да ида на гишето за регистрация и от там да ми изкарат?
Или пък да принтирам, но от там да ми изкарат онази продълговата карта?


П.П. Малко тъп въпрос, но миналия път когато пътувах с тях се прибрах в БГ и след няколко часа тръгнах и въобще не съм мислил да търся принтер.
Но също ме интересува да ли мога аз да си избера място? :D
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: София-Барселона

Мнениеот autom8 » 13 Ное 2012 18:12

ilkosem написа:Онлайн чека за какво служи? - да си избера място в самолета за полетите, след това да си принтирам бордната карта.

Да;
Но мога ли да си избера място и да не си принтирам бордна карта, а да ида на гишето за регистрация и от там да ми изкарат?

Можеш;
Или пък да принтирам, но от там да ми изкарат онази продълговата карта?

И така може, само да няма голяма опашка, или да ти се чака;
Но също ме интересува да ли мога аз да си избера място?

Може да си избереш място, стига да не е прекалено късно и да нямаш голям избор :)
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: София-Барселона

Мнениеот akair » 13 Ное 2012 19:13

Някои пасажери имат случай, който е различен от твоя - нямат чекиран багаж и си ценят времето особено силно - за тях е по-лесно да се чекират онлайн и да си принтират бордните карти - така могат да се появят на летище с размерите на SOF и 30 минути преди полета :). А по други летища - да направят "мобилен" (mobile) чекин. :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: София-Барселона

Мнениеот ilkosem » 13 Ное 2012 19:37

Мерси на autom8 за инфото, да така ще направя:ще си избера място и на гишето ще дадат бордна карта.
Нали за тази опция трябва да изчакам 30 - часа преди полет, и да извърша онлайн чекин??


Някои пасажери имат случай, който е различен от твоя - нямат чекиран багаж и си ценят времето особено силно - за тях е по-лесно да се чекират онлайн и да си принтират бордните карти - така могат да се появят на летище с размерите на SOF и 30 минути преди полета . А по други летища - да направят "мобилен" (mobile) чекин.


Знам за това, но аз идвам от друг град и най - вероятно ще съм по-рано там за това че не ми е проблем голям да си чакам.
За мобилния чекин, знам имам го приложението на AF на телефона, но не знам защо не искам да го ползвам.
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта