Полет София - Малта

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Полет София - Малта

Мнениеот TAF » 11 Дек 2012 12:31

Драги съфорумци, това е първият ми постинг, след повече от две години четене на форума.

Сега към темата:
Имам блети за полет София - Малта с Еър Малта.
Заминаване късно вечерта на 17.12
Връщане рано сутринта на 21.12
По време на резервацията, ми направи впечатление, че летят с А320 без бизнес класа, защото ми позволи да си запазя места на втория ред.
Моля, за коментари от хора, които са пътували по тази дестинация. Колко е дълъг полета, какъв е кетъринга (ако има такъв), разстояние между седалките (висок съм 190 см.) и вичко, което би ми било полезно. Благодаря предварително.
Последна промяна TAF на 11 Дек 2012 22:59, променена общо 1 път
Аватар
TAF
спотър
 
Мнения: 43
Регистриран на: 10 Дек 2012 11:43

Re: Полет София - Малта

Мнениеот TAF » 11 Дек 2012 22:01

Браво! ... много сте мили ... Над 50 човека сте прочели постинга и никой не каза welcome!
Аватар
TAF
спотър
 
Мнения: 43
Регистриран на: 10 Дек 2012 11:43

Re: Полет София - Малта

Мнениеот Trastichko » 11 Дек 2012 22:50

TAF написа:Моля, за коментари от хора, които са патували по тази дестинация.



Welcome да кажа аз тогава !

Може колегите или да не са пЪтували до тази дестинация или да не знаят :)
Аватар
Trastichko
супер спотър
 
Мнения: 561
Регистриран на: 07 Фев 2011 16:29

Re: Полет София - Малта

Мнениеот takeoff » 11 Дек 2012 22:51

Не се сърди , като се върнеш ще напишеш един трип рипорт и сам ще отговориш на всички въпроси пък и нас ще зарадваш. Аз съм пътувал с Еър Малта , но не до София, а до Франкфурт, според мен не блестят с някакъв специален кетринг, но все пак ще има нещо, садвич и безалкохолно . А по въпроса със разтоянието между седалките, аз съм 188 см и навяскъде в икономична класа ми е тясно :D :D :D :D :D ,от Раян до Луфтханза, така че и на теб ще ти тясно :D , но все пак сме готови на всичко за да летим. Хайде и като се върнеш да пишеш . Между другото този полет не е ли с кацане в Атина ?
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia

Re: Полет София - Малта

Мнениеот TAF » 11 Дек 2012 23:04

Благодаря за поздрава, корекцията и инфото!
С междинно кацане в Атина е в сряда и четвъртък, когато лети в нормални часове. Понеделник и петък е директен.
За трип рипорта, ще се постарая.
Аватар
TAF
спотър
 
Мнения: 43
Регистриран на: 10 Дек 2012 11:43

Re: Полет София - Малта

Мнениеот randi » 12 Дек 2012 00:11

М/у другото полетите на Air Malta до София нещо не ги виждам, на тяхната страница не ми дава полети а също и в amadeus ги няма ....... !!!???
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: Полет София - Малта

Мнениеот ilkosem » 12 Дек 2012 01:13

takeoff написа:Не се сърди , като се върнеш ще напишеш един трип рипорт и сам ще отговориш на всички въпроси пък и нас ще зарадваш. Аз съм пътувал с Еър Малта , но не до София, а до Франкфурт, според мен не блестят с някакъв специален кетринг, но все пак ще има нещо, садвич и безалкохолно . А по въпроса със разтоянието между седалките, аз съм 188 см и навяскъде в икономична класа ми е тясно :D :D :D :D :D ,от Раян до Луфтханза, така че и на теб ще ти тясно :D , но все пак сме готови на всичко за да летим. Хайде и като се върнеш да пишеш . Между другото този полет не е ли с кацане в Атина ?



Между другото и аз съм така, навсякъде ми е тясно. Единствения проблем е аз съм със скромните 203см. и си представяте кво ми е. Добре че на гишетата ме виждат и тук-там ме пускат на аварийните та ми е по-широчко.
:-D
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: Полет София - Малта

Мнениеот TAF » 12 Дек 2012 14:03

randi написа:М/у другото полетите на Air Malta до София нещо не ги виждам, на тяхната страница не ми дава полети а също и в amadeus ги няма ....... !!!???



Не ме плаши! Аз си купих билетите от тяхната страница на 14 ноември. Нямам никакъв е-майл за промяна на ситуацията!?!
Аватар
TAF
спотър
 
Мнения: 43
Регистриран на: 10 Дек 2012 11:43

Re: Полет София - Малта

Мнениеот TAF » 12 Дек 2012 14:36

TAF написа:
randi написа:М/у другото полетите на Air Malta до София нещо не ги виждам, на тяхната страница не ми дава полети а също и в amadeus ги няма ....... !!!???



Не ме плаши! Аз си купих билетите от тяхната страница на 14 ноември. Нямам никакъв е-майл за промяна на ситуацията!?!



Свързах се с представителството на Air Malta в София и от там ми обясниха, че полетите не излизат на сайта им, защото няма свободни места. На сайта на софийското летище полетите съществуват. За Амадеус нямам отговор.
Аватар
TAF
спотър
 
Мнения: 43
Регистриран на: 10 Дек 2012 11:43

Re: Полет София - Малта

Мнениеот randi » 12 Дек 2012 20:24

TAF написа:
TAF написа:
randi написа:М/у другото полетите на Air Malta до София нещо не ги виждам, на тяхната страница не ми дава полети а също и в amadeus ги няма ....... !!!???



Не ме плаши! Аз си купих билетите от тяхната страница на 14 ноември. Нямам никакъв е-майл за промяна на ситуацията!?!



Свързах се с представителството на Air Malta в София и от там ми обясниха, че полетите не излизат на сайта им, защото няма свободни места. На сайта на софийското летище полетите съществуват. За Амадеус нямам отговор.


Това с липсата на свободни места не го вярвам, даже съм сигурен, че има места. Все пак не излизат никакви полети до края на зимното разписание нито след това за лятното.... Явно ще има някакви промени с полетите до Малта.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: Полет София - Малта

Мнениеот TAF » 12 Дек 2012 22:14

Още на 14 ноември, когато купих билетите, взех последните места! Към момента, нямам отказ от Air Malta за полета в понеделник! Даже да ми откажат в последния момент, ще пътувам с друга авиокомпания и пак ще съм там, така че чакайте трип репорт. :)
Аватар
TAF
спотър
 
Мнения: 43
Регистриран на: 10 Дек 2012 11:43

Re: Полет София - Малта

Мнениеот makler » 12 Дек 2012 23:58

Миналата година летях с тях наистина не са нещо особенно, но определено се радвам, че ги има в София. Салоните и на давата самолета бяха кожени и има монитори и показваха инфо за полета на тях. Разстоянитето между седалките беше малко и не беше най-комфортния полет.
По отсечката от София до Атина сервират бисквити и вода доколото си спомням. В Атина седяхме 40 мин на отиване и 1 час на връщане. За Атина-Малта нямам точен спомен колко време беше полета, но сервираха сандвич. Алкохола мисля, че е платен.

Колкото до самата Малта горещо препоръчвам това:
http://wikitravel.org/en/Mdina има страхотно кафе на една от крепостните стени където се открива такава гледка към половината остров.

Изображение

Изображение

Изображение

Чакам блога с нетърпение!
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Полет София - Малта

Мнениеот takeoff » 13 Дек 2012 00:01

makler написа: В Атина седяхме 40 мин на отиване и 1 час на връщане.


В Атина слиза ли се от самолета или поросто се чака докато се качат други пътници ?
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia

Re: Полет София - Малта

Мнениеот TAF » 13 Дек 2012 00:24

makler написа:Миналата година летях с тях наистина не са нещо особенно, но определено се радвам, че ги има в София. Салоните и на давата самолета бяха кожени и има монитори и показваха инфо за полета на тях. Разстоянитето между седалките беше малко и не беше най-комфортния полет.
По отсечката от София до Атина сервират бисквити и вода доколото си спомням. В Атина седяхме 40 мин на отиване и 1 час на връщане. За Атина-Малта нямам точен спомен колко време беше полета, но сервираха сандвич. Алкохола мисля, че е платен.

Колкото до самата Малта горещо препоръчвам това:
http://wikitravel.org/en/Mdina има страхотно кафе на една от крепостните стени където се открива такава гледка към половината остров.

Изображение

Изображение

Изображение

Чакам блога с нетърпение!


Благодаря за инфото!
Аватар
TAF
спотър
 
Мнения: 43
Регистриран на: 10 Дек 2012 11:43

Re: Полет София - Малта

Мнениеот TAF » 13 Дек 2012 00:25

takeoff написа:
makler написа: В Атина седяхме 40 мин на отиване и 1 час на връщане.


В Атина слиза ли се от самолета или поросто се чака докато се качат други пътници ?



Седи се в самолета ... знам го от Малтиец!
Аватар
TAF
спотър
 
Мнения: 43
Регистриран на: 10 Дек 2012 11:43

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта