Qatar - променен час на полет ?

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Qatar - променен час на полет ?

Мнениеот stenk » 12 Дек 2012 21:01

Днес от Orbitz ме сюрпризираха , че Qatar са променили часовете на полета ми София-Банкок и вместо 8часа и 45 мин. ще имам цели 15 часа престой в Доха.
С прости думи качват ме вместо на сутрешния полет в 08.30 часа , чак на този в 15.30часа.
Имат и един полет късно вечерта та не се знае дали дотогава няма да ме засилят дори към него...

Сигурно не им е харесала цената на която съм резервирал OJ полет , но си имам редовно издаден електронен билет още от септември.
Имам ли някакви възможности да оспорвам и какви са те ?
Последна промяна stenk на 14 Дек 2012 00:39, променена общо 1 път
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот Jair » 12 Дек 2012 22:05

stenk написа:Днес от Orbitz ме сюрпризираха , че Qatar са променили часовете на полета ми София-Банкок и вместо 8часа и 45 мин. ще имам цели 15 часа престой в Доха.
С прости думи качват ме вместо на сутрешния полет в 08.30 часа , чак на този в 15.30часа.
Имат и един полет късно вечерта та не се знае дали дотогава няма да ме засилят дори към него...

Сигурно не им е харесала цената на която съм резервирал OJ полет , но си имам редовно издаден електронен билет още от септември.
Имам ли някакви възможности да оспорвам и какви са те ?


Тия промени трябва задължително да минат през твоето съгласие. А полета стои ли си заложен, този на който се е предполагало да летиш? Ако си е там мисля че си си в пълното право да си искаш твоите си полети, евентуално може да мръднеш ден-два напред назад, ако точно с тоя полет има някакъв проблем. Но общо взето в такива ситуации ти си шефа. А и в OJ билети няма нищо притеснително, много хора си ги купуват абсолютно нормално, иначе нямаше да я има опцията въобще. Сега че твоя е излезнал по-евтино заради техни си дивотии хич не е твой проблем.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот stenk » 12 Дек 2012 23:04

Mда първоначално помислих , че разписанието е променено като цяло , но се оказва , че оригиналния полет си е заложен , а просто са ме сложили на следващия.
Чудя се само - с Orbitz ли да контактувам или направо да звъня в представителството на Qatar ? Второто май е по-добър вариант.
От Orbitz казват в мейла само :
"The airline has notified us of a change to your itinerary for your trip named Bangkok Sat, Feb 23, 2013 . If the updated itinerary below is acceptable, no further action is necessary.
We will continue to monitor your itinerary and make every effort to alert you to any major changes. You can also see your updated itinerary in My Trips which you should check periodically before your trip. Don't forget, with My Trips you can view and change seats (if available) and you can print or email your itineraries."
Тоест ако искам да променя нещо да следвам явно стандартните правила със съответните им такси и прочие. Само , че това не е моя прищявка.

Имам електронен билет като слънце.

П.С. То всъщност не е и някой от ония "най-далавераджийски" септемврийски полети , а просто с връщане през Букурещ ми излезна около 150 евро по-евтино. Иначе цената си е едно 400 евро ...
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот autom8 » 12 Дек 2012 23:27

А според мен, както е написано
stenk написа:If the updated itinerary below is acceptable, no further action is necessary.

следва, че ако не е приемливо за теб, може да предприемеш нужните действия.
Първо пиши на Orbitz, че не си съгласен с така направените промени, при положение още повече, че пъвроначално избрания от теб полет не е отменен. И поискай да ти представят официалната причина, заради която Qatar са направили такава промяна - дали е заради overbooking, или заради тарифата, или заради нещо друго.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот Jair » 12 Дек 2012 23:34

Задължително комуникираш с орбитз на тоя етап, в катар единственото което ще ти кажат е да се обадиш на агента си. Кога е полета между другото, нали не е след по-малко от 14 дни?

Ако им се обадиш и им кажеш, че си искаш първият полет съм почти сигурен че проблеми няма да имаш, много странна промяна.
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот stenk » 12 Дек 2012 23:48

Чак на 23 февруари.

Много странни неща гледам . В сайта на Qatar за заложени 4 -ри опции за полет София-Банкок :
Изображение

Оригиналната ми резервация е за опция номер 2 , а ме прехвърлят на опция 3.
Изключвам какъвто и да е овърбукинг за полет чак след три месеца...

matrix и Orbitz обаче пък дори дават като налични само един или два от горните 4-ри полета ???
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот Jair » 13 Дек 2012 00:08

еми като са такива хитреци от орбитз пробвай да те върнат на предишния полет, тоя дето чакането е 2 часа :) приготви си номера на полети и всичко да ги насочиш ясно и конкретно.

иначе ако форсираш в матрицата и орбитз часовете на полетите и евентуално multi-city опциите ръчно пак ли само два излизат? отделни полети доха-банкок виждат ли се и четирите?
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот stenk » 13 Дек 2012 00:19

Разцъквах , но така и не излизат . И с kayak удрям на камък при задание SOF-BKK.
Когато пробвам w Kayak DOH-BKK вече се появяват и четирите възможни полета.
Ако задам в Kayak SOF-BKK излизат само опции 1 и опция 3 от скрийншота на Qatar.
Ако имаш време би ли се пробвал и ти :D

Полетът е SOF-BKK на 23.02.13

П.С. Не мисля , че проблемът е в Orbitz , защото на сайта на Qatar виждам резервацията с променените часове на полета.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот takeoff » 13 Дек 2012 00:41

expedia и trip.bg дават краткия вариант

Пиши им на orbitz да видим какво ще отговорят
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот autom8 » 13 Дек 2012 01:00

Според мен може да са разцъкали различните опции между различните букинг сайтове.
И на мен ми се е случвало примерно на expedia да излизат едни комбинации, a travelocity дава други, като тези от експидията изобщо липсват при вторите. Не знам какви са причините, и има ли изобщо такова нещо като "разпределяне" на комбинациите, но е факт.
При всички положения обаче, им се обади, дай им номера и кода на първоначално потвърдения полет, и номера на e-ticket също.
Може просто да се пробват, ако мине номера, и го приемеш без възражения. Но остава интересно каква е причината да го направят.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот TAF » 13 Дек 2012 01:02

Приятели, празници са ... забравяте, че полетите са претъпкани!
Аватар
TAF
спотър
 
Мнения: 43
Регистриран на: 10 Дек 2012 11:43

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот stenk » 13 Дек 2012 01:05

Утре ще им пратя мейл и ще чакам отговор.
Мисля обаче да звънна и до офиса на Qatar , защото явно Orbitz само ме уведомяват за промяна която е направена от авиокомпанията.
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот autom8 » 13 Дек 2012 01:06

TAF написа:Приятели, празници са ... забравяте, че полетите са претъпкани!

става въпрос за месец февруари
но пък май точно тогава е азиатската Нова година :smt114
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот stenk » 13 Дек 2012 01:11

TAF написа:Приятели, празници са ... забравяте, че полетите са претъпкани!



Става въпрос за края на февруари :D
Моя позната при овърбукинг на Qatar я качиха след луд скандал в Доха в бизнес класата за същия полет ... един господ знае къде им е сметката ???
Доха-Сидни ... накрая остана много доволна , но нито английския ми е на нейното ниво , нито мога да ги заплашвам с австралийското законодателство.
Първото предложение на катарците било 5* хотел и полет на другия ден , ама тя е опак човек :-D .

П.С. Какво съм виновен ... и през септември когато ми продадоха билета са знаели кога им е новата година :-)
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: Qatar - променят ми час на полет ?

Мнениеот autom8 » 13 Дек 2012 01:21

stenk написа:Утре ще им пратя мейл и ще чакам отговор.
Мисля обаче да звънна и до офиса на Qatar , защото явно Orbitz само ме уведомяват за промяна която е направена от авиокомпанията.

Най-добре първо се обади на орбитз да ги питаш за причината, поради която са променили часовете. Ако не дадат смислена причина, а ти кажат че Qatar само са ги уведомили, чак тогава звъни на а/к вече като си готов с доводите срещу конкретната причина.
Стандарта при резервиране през букинг агент, е той да се явява "първа инстанция" - през него да минаваш при възникване на проблеми. Както отбеляза и Jair, от Qatar ще те насочат да се оправяш с orbitz.

stenk написа: нито мога да ги заплашвам с австралийското законодателство.

лошото е, че май в този случай не можеш да ги заплашиш и с правото на ЕС - полета не е на европейска а/к, и нито началната, нито крайната точка е в страна от ЕС (говорим са сегмента Доха - Банкок). А и в случая с твоята позната, доколкото става ясно, вече е била там, когато е възникнала ситуацията, т.е. нямало е уведомяване два месеца предварително.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта