Въпрос за Miles&More програмата

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот nikso0 » 04 Мар 2013 19:16

Здравейте от много време,чета форума но реших да се регистрирам вчера.
И аз като всички тук обичам авиацията и най-вече гражданската.И естествено след многобройното ми ровене из такива сайтове и много безсънни нощи,една нощ попаднах на програмата на немските авиолинии, естествено се регистрирах на шега,но след 2 седмици получих тяхната карта :-D
По принцип,като летя най-често летя през океана и иммам и роднини там та въпроса ми е следния относно тази карта
МОже ли примерно , ако пътувам аз и баща ми или някой др с мен до САЩ примерно да натрупам и от 2-та билета точки в нея?
2.Къде трябва да е дам , в агенцията която си купувам билета или на чек-ин-а на летището
3.Всяка година чичо ми и цялото му семейство си пътуват към БГ и ми е интересно дали мога да им предоставя номера на картата и да ми трупат точки е нея или по някакъв друг начин да ми прехвърлят точки в нея ( те нямат такава карта) и така

Това са въпросите съжалявам ,че може и да са малоумни,но не съм запознат а искам да стана запознат и да обменям точки за пътувания това ми е най-голямото желание в момента :) пък и какво друго би искал 20 годишен човек освен да се обогатява

Благодаря и поздрави (и съжалявам ако темата не е за тази категория,но сметнах ,че е най-подходяща)
nikso0
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Мар 2013 18:14

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот tonik » 04 Мар 2013 19:28

На въпрос 1. и 3. - според мен не, все пак картата е поименна, в нея се трупат мили само на картодържателя и освен това се превеждат на картата само за реално осъществени полети.
Въпрос 2. даваш я на чек-ин гишето. Другият вариант е ако се чекираш онлайн да посочиш номера на картата при самото чекиране. Има и трети вариант - ако не си направил никой от първите два, можеш след като мине съоветният полет, да подадеш онлайн заявка милите ти да бъдат калкулирани по картата (стига полетът да е бил осъществен през последните 6 месеца).
Поздрави!
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот akair » 04 Мар 2013 21:02

Съпругата ти също може да трупа точки на твоята сметка, както може да има пластика с твоя номер и да харчи милите ти в worldshop.eu :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот nikso0 » 04 Мар 2013 22:16

tonik написа:На въпрос 1. и 3. - според мен не, все пак картата е поименна, в нея се трупат мили само на картодържателя и освен това се превеждат на картата само за реално осъществени полети.
Въпрос 2. даваш я на чек-ин гишето. Другият вариант е ако се чекираш онлайн да посочиш номера на картата при самото чекиране. Има и трети вариант - ако не си направил никой от първите два, можеш след като мине съоветният полет, да подадеш онлайн заявка милите ти да бъдат калкулирани по картата (стига полетът да е бил осъществен през последните 6 месеца).
Поздрави!



аз съпруга нямам на 20 съм :D а чичо ми,който е със същата Фамилия не може ли да им посочи моя номер на карта?и да ми преведат точки или да си направи карта и да ми ''дари'' точките си в моята,защото май нещо такова бях чел..
И още нещоо като пътувам с Татко ми,като смее семейство не може ли да натрупаме в една карта ако съм ги купилприменро аз билетите, ясно ми е че е за реални полети,все пак и аз летя реално :D
nikso0
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Мар 2013 18:14

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот nikso0 » 04 Мар 2013 22:18

А и да питам още нещо тъй като летя до JFK винаги, горе долу колко точки ще ми даде за 1 полет до САЩ и обратно :)) благодаря
nikso0
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Мар 2013 18:14

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот Делян » 04 Мар 2013 23:43

4000
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот akair » 05 Мар 2013 03:21

nikso0 написа:А и да питам още нещо тъй като летя до JFK винаги, горе долу колко точки ще ми даде за 1 полет до САЩ и обратно :)) благодаря

Много зависи с коя компания летиш, в коя ценова класа, ... M&M работят с немска прецизност и има калкулатор :D :
http://www.meilenrechner.de/earn_miles.php?language=eng
Въвеждаш начална, крайна точка, трансферно летище, booking class - това е една буква тип S, T, L, W, U,V, J, B, F,Y ... от резервацията ти и получаваш сумата точки - обикновено е 50%,100% или 150% от пролетяното разстояние за междуконтинентални полети и 125, 500, 750, 1000 или 1250 - за полети в Европа...
Отделно на сайта на M&M има инфо коя а/к колко мили дава :D :
http://www.miles-and-more.com/online/portal/mam/de/earn/flight?l=en&cid=18002
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот pumana » 05 Мар 2013 14:52

Точките преди поне можеха да се прехвърлят, т.е. ако ти и баща ти имате карти после могат точките да се съберат на една карта. Трупане на точки върху чужда карта не функционира, от личен опит мога да го кажа. Иначе ако летиш често през океана има смисъл да си събираш точките, може да ги ползваш после за ъпгрейд в по-висока класа. Ако летиш само в Европа е почти невъзможно да събереш точки за нещо смислено освен да напазаруваш с тях нещо на летището в Мюнхен.
pumana
най-спотър
 
Мнения: 454
Регистриран на: 01 Дек 2010 12:42

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот tonik » 05 Мар 2013 15:36

Ето какво пише на сайта им: Точките не могат да се трупат в една карта.
Изображение

Но пък явно членовете на едно семейство могат да си прехвърлят точките от картите по една сметка. Щом akair казва, че жена му трупа и харчи точки с неговия акаунт значи може (предполагам това е така наречената miles and more family program)...
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот nikso0 » 05 Мар 2013 23:52

tonik написа:Ето какво пише на сайта им: Точките не могат да се трупат в една карта.
Изображение

Но пък явно членовете на едно семейство могат да си прехвърлят точките от картите по една сметка. Щом akair казва, че жена му трупа и харчи точки с неговия акаунт значи може (предполагам това е така наречената miles and more family program)...



Ясно значи не става да се трупа,но баща ми и той пътува с мене демек може да му изкарам карта да си върти към нея точки и като реши той може да ми ги ''дари;; :-D
ох и чичо ми като пътува със семейството муу към БГ и ако те ми ги дарят, ох майкоооооооо :rolleyes: :axe:
този начин става нали? :D
nikso0
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Мар 2013 18:14

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот ilkosem » 06 Мар 2013 02:11

Аз искам да попитам: ти се регна в сайта на М&М и без нищо да правиш смисъл да пътуваш и да трупаш точки, получи след две седмици пластична карта?
Защото аз нямам и за това питам.
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот tonik » 06 Мар 2013 10:05

До колкото знам, издаването на картата става автоматично, но едва след като първата точка е вече по сметката (поне при мен така стана)!
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот nikso0 » 06 Мар 2013 15:00

Мен ми дадоха 500 точки бонус,иначе първо ти излиза в нета само номера и не очаквах,че ще дойде примерно и на емирейтс се регистрирах ,ама не получих нищо.
nikso0
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Мар 2013 18:14

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот tonik » 06 Мар 2013 15:14

Дали са ти точките понеже си се регистрирал за newsletter-a, предполагам?
Ако наистина летиш често до САЩ има смисъл от картата. Аз например не летя long-haul и за това в момента просто се "боря" да прескоча минималния праг за пазаруване в магазините на летищата... :mrgreen:
Имай предвид, че май за най-ниското ниво на членство натрупаните точки важат само за 3 години от дата на влизане по сметката.
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: Въпрос за Miles&More програмата

Мнениеот akair » 06 Мар 2013 17:04

Ако не са ти пратили картата, питай ги през формата за въпроси в M&M - обикновено искат да им изпратиш факс със собственоръчен подпис на кой адрес да ти изпратят пластиката и до 2 седмици ще дойде, стига да има някакви мили в нея. :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Следваща

Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта