"Oтворен" билет ?

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

"Oтворен" билет ?

Мнениеот stenk » 07 Май 2013 19:38

Я да видим дали ще успея да формулирам въпрос.

Хипотетично - трябва ми полет София-Банкок или Истанбул-Банкок с връщане в рамките на година .
Датата на заминаването е известна , но без да имам точна дата за връщането. Един вид отворен билет , флекси ли как там се води ? Или пък такъв дето ти дава право да сменяш датата на връщане без такса или с приемлива такса примерно 50-60 евро .
Как се резервира подобно нещо извън агенция ???
Ясно е , че от София избора е между Qatar и Тurkish , a oт Истанбул към тия двете може да се включат и Singapore , Malaysia Airlines , Etihad , Emirates ...
Изобщо каква е политиката на авиокомпаниите и такова нещо може ли да се резервира онлайн ?
Изображение
stenk
супер спотър
 
Мнения: 2391
Регистриран на: 21 Юни 2007 23:06

Re: "Oтворен" билет ?

Мнениеот Topfly » 11 Май 2013 11:09

stenk написа:Я да видим дали ще успея да формулирам въпрос.

Хипотетично - трябва ми полет София-Банкок или Истанбул-Банкок с връщане в рамките на година .
Датата на заминаването е известна , но без да имам точна дата за връщането. Един вид отворен билет , флекси ли как там се води ? Или пък такъв дето ти дава право да сменяш датата на връщане без такса или с приемлива такса примерно 50-60 евро .
Как се резервира подобно нещо извън агенция ???
Ясно е , че от София избора е между Qatar и Тurkish , a oт Истанбул към тия двете може да се включат и Singapore , Malaysia Airlines , Etihad , Emirates ...
Изобщо каква е политиката на авиокомпаниите и такова нещо може ли да се резервира онлайн ?


Такива билети до колкото знам са доста скъпи. Опитай с два еднопосочни билета. Gulf air за септември например има еднопосочни билети Истанбул Банкок за 333 евро.
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта