Въпрос за чек-ин

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Въпрос за чек-ин

Мнениеот flavius » 20 Мар 2014 00:17

Здравейте на всички!
Предстои ми пътуване до Южна Корея като ще ползвам Qatar Airways и разбрах, че тази компания много държала на летището освен паспорт при чек-ин да представя и кредитната карта, с която съм направил резервацята на билета. Само че аз съм резервирал билета чрез агенция, която продава самолетни билети и съм дал пари в брой на агенцията, при което от агенцията ми резервират билета чрез системата Амадеус с тяхна карта и си удържат 5лв за превода. Няма как да покажа кредитната карта на летището.
В този случай трябва ли да покажа кредитна карта или няма такава нужда след като съм резервирал билета по този начин?
flavius
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Мар 2014 23:34

Re: Въпрос за чек-ин

Мнениеот vla_don » 20 Мар 2014 13:39

02 937 34 64 - обади им се и ги питай.
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Re: Въпрос за чек-ин

Мнениеот Topfly » 20 Мар 2014 15:40

flavius написа:Здравейте на всички!
Предстои ми пътуване до Южна Корея като ще ползвам Qatar Airways и разбрах, че тази компания много държала на летището освен паспорт при чек-ин да представя и кредитната карта, с която съм направил резервацята на билета. Само че аз съм резервирал билета чрез агенция, която продава самолетни билети и съм дал пари в брой на агенцията, при което от агенцията ми резервират билета чрез системата Амадеус с тяхна карта и си удържат 5лв за превода. Няма как да покажа кредитната карта на летището.
В този случай трябва ли да покажа кредитна карта или няма такава нужда след като съм резервирал билета по този начин?


Ако носиш документ, че си платил в агенция не мисля, че ще имаш проблем. Имал съм случай да ми искат картата с която съм платил за да проверят да не е крадена или да пропотвърдят транзакцията. Веднъж не ми смъкнаха парите за самолетния билет от картата и на летището ми направиха проблем, като трябваше да им дам картата да я чарджат отново.
Проблем с плащането съм имал само при традиционни авиокомпании. При НТА всичко върви по мед и масло. Потвърдят ли ти, че имаш билет, значи го имаш :rock:
Topfly
супер спотър
 
Мнения: 2216
Регистриран на: 27 Окт 2010 13:02


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта