Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Как да летя от А до Я, с какъв самолет, с коя авиокомпания и на каква цена

Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот driveangry » 28 Яну 2016 10:20

Случаят е следния: На 13.07.2015г. рано сутринта братовчедка ми трябваше да лети с полет FB319 от София за Берлин, но поради Overbooking и беше отказан бординга и беше прерутирана с Луфтханза през Франкфурт като кацна в Берлин с 8 часа след планирания си час за пристигане с полета на Bulgaria Air.

След подаване на жалба и искане на полагащата се компенсация в размер на 250 евро според регулация 261/2004 от България еър първо и предлагат безплатен билет (който не включва таксите) и след като тя го отказва и държи да получи полагащото и се парично обезщетение на 02.09.2015 от Българиа еър я информират, че то ще бъде преведено по сметката и. Въпреки неколкократните напомяния по e-mail и телефон, при които и се обещава, че до 2-3 седмици сумата ще бъде преведена, тя все още си чака парите, което намирам за недопустимо.

Въпроса ми е коя е по-горната инстанция, с която да се свържем и която може да принуди България еър да плати дължимото обезщетение?
driveangry
спотър
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Мар 2012 13:08

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот george_mnt » 28 Яну 2016 14:00

Главна Дирекция "Гражданска въздухоплавателна администрация" http://www.caa.bg/index.php

Теглиш от сайта им формуляра за жалба, попълваш го и го пращаш заедно с цялата кореспонденция с България Ер или по имейл, или по пощата ;)
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот FQTL » 31 Яну 2016 14:26

Това не го разбирам ..Когато това ми се случва с нормална компания , получавам компенсацията на карта в момента на ребукването..
Написа ли им на стената във Фейсбук (не че очаквам да помогне , но поне другите да знаят..) ? Свържи се с адвокат ?
Ето поради такива причини нямам намерение да летя с тях, дори и да са по-изгодни като цена от конкуренцята..
Аватар
FQTL
спотър
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Сеп 2014 20:53

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот driveangry » 10 Фев 2016 13:54

След като се свързах с CAA и оттам на 29.01 писаха на Complaints and Claims Department в BGAir писмо съдържащо думите "URGENT Reminder!" и "report as soon as possible" до днес отговор от страна на BGAir липсва...
driveangry
спотър
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Мар 2012 13:08

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот driveangry » 19 Фев 2016 01:34

Продължение на темата - след като от BG Air няма никакъв отговор се обаждам отново в CAA на Красимир Найденов, който се занимава със случая с въпроси как да процедирам нататък и има ли някоя институция над тях - на европейско ниво, която да контролира превозвача при забавяне на обезщетения. Отговорът беше - на практика няма, освен евентуално съда; въоръжете се с търпение - не сте единствен, това все пак е българска авиокомпания...

Попаднах и на идентичен случай отпреди година - оплакване на друга пътничка във фейсбук на Bulgaria Air: https://www.facebook.com/bgair/posts/967080866650225
driveangry
спотър
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Мар 2012 13:08

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот vla_don » 23 Фев 2016 15:55

Петя Петрова: Пътниците не са достатъчно активни в търсене на обезщетения


http://bnr.bg/post/100661733/peta-petrova-patnicite-ne-sa-dostatachno-aktivni-v-tarsene-na-obezshtetenia
VD
vla_don
по-спотър
 
Мнения: 139
Регистриран на: 07 Яну 2009 11:30
Местоположение: София

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот driveangry » 24 Фев 2016 11:47

Happy End - парите бяха преведени в края на миналата седмица :shock:
driveangry
спотър
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Мар 2012 13:08

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот Делян » 01 Сеп 2017 13:49

Сега аз ще се възползвам от възможността да получа 500 евро за двама души, днес ФБ431 до Париж е закъснял със 6 часа с тъщата и синът ми.
Ще ви държа в течение...
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот Rosen85 » 01 Сеп 2017 16:14

Делян написа:Сега аз ще се възползвам от възможността да получа 500 евро за двама души, днес ФБ431 до Париж е закъснял със 6 часа с тъщата и синът ми.
Ще ви държа в течение...

Според FR24 е закъснял с 5ч и 25 минути.
Според FA е закъснял с 5ч и 44 минути.
Обезщетението е в размер на 600 евро.
Rosen85
най-спотър
 
Мнения: 365
Регистриран на: 09 Ное 2015 02:55

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот Делян » 01 Сеп 2018 16:30

Делян написа:Сега аз ще се възползвам от възможността да получа 500 евро за двама души, днес ФБ431 до Париж е закъснял със 6 часа с тъщата и синът ми.
Ще ви държа в течение...

Понеже обещах да ви държа в течение, точно година по късно ни дадоха 2 безплатни билети като компенсация...
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот toshov » 23 Яну 2020 19:14

От 5 месеца ми висят за отказан бординг.... пуснал съм жалба в сайта им.Можете ли да кажете колко време отнема?
toshov
кандидат спотър
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Юни 2018 20:45

Re: Bulgaria Air - забавена компенсация за отказан бординг.

Мнениеот yordanov » 23 Яну 2020 20:49

toshov написа:От 5 месеца ми висят за отказан бординг.... пуснал съм жалба в сайта им.Можете ли да кажете колко време отнема?


От опит - жалбите в сайта отиват в нищото. Пишете им на crfb@air.bg най-добре. Иначе мисля, че срокът за отговор беше 2 месеца.
Аватар
yordanov
по-спотър
 
Мнения: 118
Регистриран на: 11 Яну 2011 20:11
Местоположение: София


Назад към Полети, билети, тарифи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта