ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот MYankov » 16 Окт 2017 17:21

Ellie написа:
MYankov написа:
Ellie написа:Възможно е тестовете Feast да започнат скоро, тъй като днес има изпит по английски. И аз мислех, че изпитите ще са след срока за подаване на документи, но уви. Успех на всички!

Предполагам, че ще има още изпити по английски и за тези, които са подали документи до края на обявения срок (който май е днес).

Ако се появи сифурна информация относно графика - свиркайте.


Получих мейл, че FEAST 1 тестовете ще започнат да се провеждат след 24.10, като ще ме уведомят за точна дата. Надявам се да съм била полезна!

Всяка полезна информация е от помощ, благодаря!
MYankov
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2017 10:13

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот MYankov » 17 Окт 2017 15:13

Ето какво мейлче получих:

Датата за явяване на тест FEAST 1 е 24.10.2017 г. от 09:00 ч. :rock:

Явно тази година започват от по-рано.
MYankov
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2017 10:13

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Ellie » 18 Окт 2017 11:18

Аз съм на 25.10 :D Хайде успех! Дано да се видим на втората част!
Ellie
кандидат спотър
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Окт 2016 12:02

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот MYankov » 18 Окт 2017 11:21

Ellie написа:Аз съм на 25.10 :D Хайде успех! Дано да се видим на втората част!

Благодаря и на теб! Стискам палци! :)
MYankov
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2017 10:13

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 04 Ное 2017 19:20

Е? Как мина?
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот MYankov » 06 Ное 2017 16:56

Днес бях на FEAST 2, хубавото е, че вече казват резултатите веднага след самия тест, та поне хората да могат да си планират следващи (евентуално) етапи.

И двете части на FEAST изискват доста концентрация и те изтощават емоционално, както предполагам и самата работа. Аз доста рових из нета, за да проверя в какво точно ще се състои втората част (DART), но в крайна сметка няма никакво значение дали знаеш или не - уменията, които се изискват за да се премине тази част успешно са строго специфични и не виждам как могат да се научат. Хубавото е. че всичко е обяснено и преди действителната изпитна част, има упражнения, за да сте сигурни, че разбирате какво се изисква от вас.

Аз завърших със задачата последен от осемте човека, които бяха в моята група и ми направи впечатление, че първият готов се справи почти 40 минути по-бързо от мен. Не знам дали скоростта е от толкова голямо значение за преминаване на самия тест, но е факт, че човекът е успял да си навигира самолетите доста по-бързо от мен и премина в следващия кръг, за разлика от мен.

По мое мнение, единствената подготовка, единственият фактор, който е малко или много в ръцете на кандидатстващите е английският език - за останалото - или ставащ, или не.

Успех на всички бъдещи кандидати и не се обезкуражавайте, ако не успеете - това просто означава, че най-вероятно е нямало да се справите добре с изискванията, които работата предпоставя. Аз не бих се обидил, ако ми кажат, че не ставам за дърводелец или кожухар, защото чисто и просто си е така. С тази малка разлика, че за занаят може и да може да се тренирам, но за пространствено мислене, вектори и т.н. ...няма как.

Успех на всички бъдещи РП-та и благодаря, че ни транспортирате безопасно! :rock: :goodman:
MYankov
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2017 10:13

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот NR.Nikolov » 22 Ное 2017 13:06

Привет на всички ентусиасти, РП и кандидат-РП!

Аз участвам в текущия подбор и преборих FEAST 2. Предишните два дни се занимавах с КАМО и въпреки това ми останаха още 2 прегледа.
На регистратурата мернах един списък с кандидатите, до този етап сме достигнали 25 човека. Да попитам, някой от участниците във форума дали е преминал/отпаднал от КАМО този месец?
Вчера се пробвах на Wombat, но не знам дали съм го минал успешно. Наистина е сериозно предизвикателство.
NR.Nikolov
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Ное 2017 13:56

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 23 Ное 2017 19:25

NR.Nikolov написа:Привет на всички ентусиасти, РП и кандидат-РП!
Вчера се пробвах на Wombat, но не знам дали съм го минал успешно. Наистина е сериозно предизвикателство.

Те ти казват веднага :shock:
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот deo_heat » 17 Яну 2018 03:44

Здравейте, аз имам малко специфичен въпрос относно кандидатстването.

Смятам да кандидатствам сега за пролетния набор на 2018г. Роден съм на 8ми Септември 1990г. и знам че мога да кандидатствам до навършване на 30 години. Също така знам че ако те скъсат на някой от стадиите, нямаш право да кандидатстваш отново в следващите две години.

Та, сега съм на 27, и да кажем че не успея да мина някой от стадиите, ще имам ли възможност да кандидатствам още веднъж след 2 години, 2020г. за есенната сесия? Пример: Кандидатствам Август, 2020г, когато съм още на 29г, важи ли или не, тъй като началото на тестове/интервюта са по принцип Октомври/Ноември мисля, когато де факто ще съм навършил 30г.

Благодаря предварително на всеки, който може да помогне. :)
deo_heat
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Дек 2017 18:46

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 15 Апр 2018 16:47

deo_heat, доколкото четох последно, трябва да не си навършил 30 на датата, на която си подаваш документите.
Ако кандидатстваш сега и не минеш някой от етапите, на които можеш да се явиш след 2 години (защото на някои се чака 1 година, а на някои, като отпаднеш, си дотам завинаги), през септември 2020 ще навършиш 30, но през март 2020 все още ще си на 29, и си мисля... защо не кандидатстваш през пролетта на 2020, вместо да висиш на косъм през есента? Пак ще са минали 2 години. Ако се окаже, че трябва да кандидатстваш през есента, си подай документите през лятото. Аз си ги подадох през юни и ме включиха в подбора, който се проведе чак през септември.

Има ли някой, който е преминал успешно Wombat на психото (т.нар. втора част)? Нещо в условията и стратегията не ми е ясно. Когато изиграеш бонуса за 10-15 секунди, и се върнеш в основната игра да си видиш самолетите, като се върнеш на бонуса отново, какво правиш с останалите 45 секунди? Седиш и чакаш, като пак поглеждаш самолетите през десетина секунди? Не ти дава втора задача през това време. Колко бързо трябва да се работи? Играта ми е лесна, а резултатът ми е нисък. Търся проблем в стратегията си.
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 16 Апр 2018 18:42

Daya написа:Има ли някой, който е преминал успешно Wombat на психото (т.нар. втора част)? Нещо в условията и стратегията не ми е ясно. Когато изиграеш бонуса за 10-15 секунди, и се върнеш в основната игра да си видиш самолетите, като се върнеш на бонуса отново, какво правиш с останалите 45 секунди? Седиш и чакаш, като пак поглеждаш самолетите през десетина секунди? Не ти дава втора задача през това време. Колко бързо трябва да се работи? Играта ми е лесна, а резултатът ми е нисък. Търся проблем в стратегията си.
По спомени (отпреди много години) седиш и чакаш. От време на време превключваш, за да не загубиш картината в основната игра. Междувременно трупаш бонус точки (но само ако си на екрана с допълнителната задача). Не може хем да си на екрана със самолетите, хем да трупаш бонус във фонов режим.
Неща, които помагат за висок резултат:
1. Бързо решаване на задачите - по-дълго време за трупане на точки.
2. Разнообразяване на задачите - с всяка следваща задача от същия тип бонусът намалява и единствения начин за смекчаване на ефекта е да се редуват допълнителните игри.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 26 Апр 2018 10:49

LBLS_APP написа:По спомени (отпреди много години) седиш и чакаш. От време на време превключваш, за да не загубиш картината в основната игра. Междувременно трупаш бонус точки (но само ако си на екрана с допълнителната задача). Не може хем да си на екрана със самолетите, хем да трупаш бонус във фонов режим.
Неща, които помагат за висок резултат:
1. Бързо решаване на задачите - по-дълго време за трупане на точки.
2. Разнообразяване на задачите - с всяка следваща задача от същия тип бонусът намалява и единствения начин за смекчаване на ефекта е да се редуват допълнителните игри.

Благодаря, ще имам предвид информацията. Редувах бонус игрите. Не бях разбрала, че седейки и чакайки в бонуса също се трупат точки. Ще ми помогне ли, ако играя някакви компютърни игри на подобен принцип и какви? Освен куестове, други не играя. Предполагам, че повечето хора, преминали Wombat, имат години опит в играене на CS, WOW и други стратегичски игри.

Още нещо си споних, че не ми е ясно. Самолетите вървят по координатната система и завиват накъдето си решат. За някои можеш да видиш траекторията им 1 или 2 пъти. Има ли по-ефективен начин да предвидя сблъсък от това да видя траекторията на един, да я запомня и, когато вече са много близо един до друг с някой самолет (на една линия), да маркирам предвиден сблъсък? Доколкото успях да разбера, няма начин да знам всеки един накъде ще завие (и дали ще завие) в последния момент, а в условията пишеше, че ако маркирам сблъсък, който е вече очевиден, получавам много малко точки. Как да го маркирам преди това? Предполагам, че ако сменя цвета на даден самолет, който обаче се окаже, че няма да се сблъска с другия (поради завой на единия от двата), няма да получа точки, понеже е излишна намеса.

И, като изчезне самолет, ако съм била в бонус, шансовете ми да го открия бързо са малки. Винаги го откривам, но бавно, защото трябва първо да видя каква му е била траекторията и да тръгна по нея. Пропуснала ли съм някакъв по-бърз метод? Да запомня 2-3 траектории наизуст в началото например и да се надявам да изчезне самолет от запомнените?
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 26 Апр 2018 16:13

Daya написа:Не бях разбрала, че седейки и чакайки в бонуса също се трупат точки.
За съжаление в иначе подробното описание на правилата не е достатъчно наблегнато на този момент...
Daya написа:Ще ми помогне ли, ако играя някакви компютърни игри на подобен принцип и какви? Освен куестове, други не играя. Предполагам, че повечето хора, преминали Wombat, имат години опит в играене на CS, WOW и други стратегичски игри.
Някои имат, други не. Има хора, които за първи път сядат на компютър и изкарват отлични резултати. Както и такива, които размазват противниците си в мрежова игра, но не се справят добре с WOMBAT. Естествено има и компютърджии/геймъри, които се представят отлично.
Само да вметна, че CS е multiplayer FPS, а WOW - MMORPG ;) Стратегии бих нарекъл по-скоро C&C, StarCraft, HoMM, Civ ...
Може да се спори доколко а) игрането на стратегии може да помогне за по-добро представяне в WOMBAT или б) доброто представяне в и афинитетът към стратегиите е признак, че човек притежава качествата за справяне с WOMBAT. Лично аз клоня към б), но може и да бъркам.
Игри на подобен принцип не знам да има. Един от особените моменти в WOMBAT е елементът на скука (седиш и гледаш в екрана, без да правиш нищо), който пък се избягва в игрите. Дори и да откриеш нещо "подобно" и да станеш "професионалист" в него, това не ти гарантира нищо. Ако имаш опит с тенис на маса и тенис на корт, ще ме разбереш.
WOMBAT е проектиран така, че ако разбереш добре правилата, имаш търсените качества и си в добра кондиция (не си недоспал, махмурлия, не страдаш от любовна мъка и т.н.), можеш да се справиш без друга подготовка. Обръщам внимание, че играта е по-стара от част от кандидатите. Когато започнаха да я използват, компютрите в България бяха рядкост.
Та така. Не пречи да поиграеш някой ATC симулатор или пък стратегия (включително походова), но не очаквай чудеса.
Daya написа:Още нещо си споних, че не ми е ясно. Самолетите вървят по координатната система и завиват накъдето си решат. За някои можеш да видиш траекторията им 1 или 2 пъти. Има ли по-ефективен начин да предвидя сблъсък от това да видя траекторията на един, да я запомня и, когато вече са много близо един до друг с някой самолет (на една линия), да маркирам предвиден сблъсък? Доколкото успях да разбера, няма начин да знам всеки един накъде ще завие (и дали ще завие) в последния момент, а в условията пишеше, че ако маркирам сблъсък, който е вече очевиден, получавам много малко точки. Как да го маркирам преди това? Предполагам, че ако сменя цвета на даден самолет, който обаче се окаже, че няма да се сблъска с другия (поради завой на единия от двата), няма да получа точки, понеже е излишна намеса.
Единственото, което си спомням по темата, е (цитирам по памет) "Ако това (основтата игра) беше всичко, то WOMBAT щеше да е много лесен и всички щяха да изкарват високи резултати." Основната игра е доста лесна, но необходимостта от често превключване между нея и бонус игрите, както и значителното моментно натоварване по време на бонус игрите, са нещата, които могат да те препънат.
Daya написа:И, като изчезне самолет, ако съм била в бонус, шансовете ми да го открия бързо са малки. Винаги го откривам, но бавно, защото трябва първо да видя каква му е била траекторията и да тръгна по нея. Пропуснала ли съм някакъв по-бърз метод? Да запомня 2-3 траектории наизуст в началото например и да се надявам да изчезне самолет от запомнените?
В идеалния случай трябва да запомниш всички траектории и превключвайки между основната и допълнителната игра да си обновяваш картината в главата. Така, когато някой изчезне, ще знаеш горе-долу къде да го търсиш. Целта на играта е да превключваш често (но да стоиш при основната игра за кратко) и да се ориентираш в обстановката бързо.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 28 Апр 2018 10:50

На мен уомбата ми беше много лесен. Даже последния половин час си гледах постоянно телефона докато играех, защото ми омръзна да го играя и нямах търпение да свърши. Даже си чатих с 1 :D
А пък се скъсах на фийст 1, който ти си взела, както и 2.
Всичко е въпрос на стратегия и да си разбрал правилно какво искат от теб.
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Ellie » 12 Ное 2019 18:44

Здравейте! Има ли някой от тазгодишните сесии?
Ellie
кандидат спотър
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Окт 2016 12:02

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта