ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Big G » 11 Фев 2010 16:32

Едно време имаше един армейски лозунг: "Тежко в учението, леко в боя" :wink: Няма начин. Нали осъзнавате това с което се захващате за да стане ваша професия. Успех на всички младежи и девойки кандидати :)
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1533
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот a_slavkova » 12 Фев 2010 10:55

Не е изненада, че изискванията са толкова високи. Това е позиция с много отговорности и не може да работи всеки там. Аз лично имам представа колко е тежка работата като РП и колко яко .... се иска. Ако човек става за там, той ще си мине изпитите, ако ли не - значи не му е там мястото. Аз така ги разбирам нещата. :wink:
Аватар
a_slavkova
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Юни 2009 14:29
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Big G » 12 Фев 2010 11:59

Браво а_, браво славкова :) Правилно! Bye the way, от къде имаш тази представа :?:
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1533
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот shoni_ » 12 Фев 2010 12:06

Нямам подробна представа за работата, но съм наясно с голямото учене, особено за хората извън тази сфера.
Сегашната ми работа е сериозна, и смея да твърдя, съм професионалист в сферата си. Смятам в бъдеще, каквото и където и да работя, също да бъде така.
Последна промяна shoni_ на 12 Фев 2010 16:20, променена общо 1 път
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот NIKI LAU » 12 Фев 2010 15:44

Вярно е работа е много отговорно и , ако мога да допълня всепак става въпрос зачовишки животи.Знаете ,че на борда на всеки самолет има хора и отговорноста е свързана и със техният живот.Не е толкова лесно!Работата не е само да насочваш ниякакви точки , а управляваш полета на самолет със живи същества хомо сапиенс!!!Такаче ако някой си мисли ,че работата е просто да застанеш и да си мектиш точки , не е .Можеби е една от най отговорните длъжности.Ако може някой от учасниците във форума ,които са вече действащи РП да го потвърдят?
NIKI LAU
спотър
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Фев 2010 10:27

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Big G » 12 Фев 2010 16:06

Какво има за потвърждаване :shock: Нормално е всички мераклии, които се захващат да кандидатстват за тази професия да имат представа. Затова питах и a_slavova по-горе откъде има представа: от филми, от разкази, от посещение на работно место?!?
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1533
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот NIKI LAU » 12 Фев 2010 17:26

Представа може да се предобие и по логичен път.Нормално е да е така както го написах преди малко.А моята представа не е само логическа но и от предавания по TV може да се види.Достъп до работно място на РП не съм имал, поради невъзможността да се доберем до там.Всъщност незнам имаме ли право , ако помолим да ни покажат какво представлява работата на РП в кулата, като външни лица?
NIKI LAU
спотър
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Фев 2010 10:27

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот a_slavkova » 12 Фев 2010 17:59

a_slavkova познава човек, който работи това доста време... тааа, може да се каже от разкази. :wink:
Аватар
a_slavkova
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Юни 2009 14:29
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Stoyan » 12 Фев 2010 18:09

NIKI LAU написа:Представа може да се предобие и по логичен път.Нормално е да е така както го написах преди малко.А моята представа не е само логическа но и от предавания по TV може да се види.Достъп до работно място на РП не съм имал, поради невъзможността да се доберем до там.Всъщност незнам имаме ли право , ако помолим да ни покажат какво представлява работата на РП в кулата, като външни лица?


Право да питате имате, а право да ви откажат ще получите. :D
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот dimitar vasilev » 12 Фев 2010 20:10

NIKI LAU написа:Вярно е работа е много отговорно и , ако мога да допълня всепак става въпрос зачовишки животи.Знаете ,че на борда на всеки самолет има хора и отговорноста е свързана и със техният живот.Не е толкова лесно!Работата не е само да насочваш ниякакви точки , а управляваш полета на самолет със живи същества хомо сапиенс!!!Такаче ако някой си мисли ,че работата е просто да застанеш и да си мектиш точки , не е .Можеби е една от най отговорните длъжности.Ако може някой от учасниците във форума ,които са вече действащи РП да го потвърдят?
Със сигурност действащи РП-та могат да ви помогнат много но мисля че и бивши служители на РВДимат много какво да споделят,а г-н Big G? :D
dimitar vasilev
най-спотър
 
Мнения: 498
Регистриран на: 30 Дек 2006 19:03
Местоположение: СОФИЯ

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Big G » 12 Фев 2010 22:10

:oops: :wink:
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1533
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот NIKI LAU » 14 Фев 2010 10:37

Здравейте,
Искам да Ви попитам отновно FEAST теста дали е същият както в МААстрихт?Дали и двете части ще държим , както е там?
NIKI LAU
спотър
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Фев 2010 10:27

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот ATCO » 15 Фев 2010 16:53

Здравейте, като човек тръгнал по този път, мога да се опитвам да помагам, ако имате някакви въпроси..
Аватар
ATCO
спотър
 
Мнения: 82
Регистриран на: 15 Фев 2010 16:48
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот karuzoo » 15 Фев 2010 19:25

Здравейте, може ли да дадете някаква информация до кога ще се обаждат тъй като още не съм получил обаждане или писмо.
karuzoo
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Ное 2008 13:23

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот C.O. » 15 Фев 2010 20:09

Обади им се да провериш.
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта