ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот shoni_ » 18 Фев 2010 18:52

за съжаление там пише само:

In the last part of the test, local and opposite conflicts on air strips are presented. This is the so-called “air strip test” or "strip management display".

и сигурно има още нещичко :D
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот Flo » 19 Фев 2010 00:05

Привет отново на всички! :smt039
В началото на темата беше разисквано краткия срок за представяне на сертификат за владеене на английски език. Не ви ли се струва кратьк срока – 5 Март (поне на мен така ми се струва) , ако се има впредвид, че свободни дати за изпити няма с месец напред ... а в случай че обявата е видяна в последния момент, как да си изкараш кетапа ... А ако го изкараш, не се знае след колко време (години) ще се обявят отново свободни места (и какви други сертификати ще трябва да се вадят) ... Може би това ще е ситото ....
Просто си разсьждавам , поправете ме ако греша...
Flo
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Фев 2010 23:54

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот harrier » 19 Фев 2010 00:28

Нормално е хората да изискват сертификат дори при първоначалното подаване на документи. Не виждам каква е логиката иначе, при положение, че никой няма интерес процесът по обучението да се бави с допълнителни срокове за подаване на още документи.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот goggs12 » 19 Фев 2010 02:26

Пич, като видях обявата, мисля ноември, се регистрирах за Тоефл за 18.12.2009

Така че, който иска намира, а не разсъждава!
goggs12
спотър
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Яну 2010 19:45

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот Flo » 19 Фев 2010 11:32

Прави сте и двамата... наистина, който има желание , намира и начин...
Жалко само, че видях обявата късно и не можах да си намеря свободна дата за изпит по английски...
Нищо... следващия път...
Успех на всички!
И да се похвалите като минете успешно ! :)
Flo
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Фев 2010 23:54

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот C.O. » 19 Фев 2010 14:54

Аз се явих на тойфел на 15ти януари и преди няколко дни получих резултатите си на хартия. Според мен срокът е максимално удължен, а и са дали възможност да представиш резултати от различни изпити, не само от тойфел. Мисля, че е направено всичко възможно за да могат да привлекат максимален брой кандидати.

Към вече явилите се: На 26ти ще ви се обадят, за да ви уведомят дали сте преминали първата част и да ви повикат за втората, така ли?
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот hburova » 19 Фев 2010 17:41

Не знам от кой град си, но аз съм от София и също видях обявата сравнително късно - 19 януари. Въпреки това, в Пловдив имаше свободни места за 22ри и готово. Освен това забелязах, че като наближи датата на изпита, в някои градове се пускат и допълнителни места. Така че, ако искаше, наистина щеше да намериш начин.

Що се отнася до резултатите, да, казаха ни на 26ти да чакаме обаждане. Тези, които не получат обаждане, да чакат писмо (т.е. че не са преминали успешно теста). Не съм много сигурна, но май даже казаха 26ти вечерта. Е, аз от сутринта ще ги чакам :)

Искам да попитам как се извършва оценяването на FEAST 1, ако някой има информация и дали след изпита получаваш и резултатите си. Чух някои коментари от рода на "мен миналия път ме скъсаха на английиския" и се чудя, дали оценяването е на база общото представяне или по отделни елементи? И понеже всеки център сам определя колко трябва да имаш, за да преминеш, някои знае ли колко ни трябва на нас?

Поздрави и успех на всички!
hburova
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Фев 2010 14:08
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот BHAir2 » 19 Фев 2010 18:04

Не няма, а и няма да ви кажат резултатите, само дали минавате или не.
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот goggs12 » 19 Фев 2010 18:56

BHair> предполагам си държал такъв тест, само за справка- само робот може да направи 100% от рефлексните тестове, или аз бъркам? Идеята е, че тук за разлика от другите изпити няма как да направиш всичко на 100%, нали?
goggs12
спотър
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Яну 2010 19:45

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот BHAir2 » 19 Фев 2010 20:32

Проверяват се много неща които дори и не предполагате, теста ви гледа и колко пъти, къде и с каква скорост сте кликали с мишката...не си мислете, че теста е само това което виждате ;-)
Последна промяна BHAir2 на 19 Фев 2010 23:32, променена общо 1 път
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот goggs12 » 19 Фев 2010 20:54

Както и предполагах, мерси!
goggs12
спотър
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Яну 2010 19:45

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот aviofen » 22 Фев 2010 13:12

Здравейте
Аз също се явих на FEAST 1 и очаквам "присъдата на журито" на 26-ти.
Малко късно се включвам в темата, но ми се иска да питам как ще бъдат разпределени по РЦ/ЛЦ за ОВД тези 16 човека, които предприятието набира. А именно колко за София, колко за Бургас и т.н. Другото питане, което имам е дали ще се дава предимство на хората завършили АТТ и карали 2 месеца общо стаж в РВД на симулаторите, ако примерно имат сходни резултати на тестовете с други, които не са изкарали тази специалност.
Аватар
aviofen
най-спотър
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2004 17:05
Местоположение: Бургас

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот C.O. » 22 Фев 2010 14:22

Я кажи за стажа. Как се става стажант?
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот BHAir2 » 22 Фев 2010 14:24

Ами аз май трябваше да съм малко по конкретен. 16 човека са за този конкурс, но ако си минете всичко ще останете за следващия, като тогава директно почвате обучението. А за стажа, не мисля че ще има някакво значения, тъй като той няма нищо общо. А за това в кои центрове, нямам представа, знам само че за контрол ще се взимат 9 или 10.
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот aviofen » 22 Фев 2010 15:17

Това е доста кофти. Яд ме е само, че всичко е било напразно в това безсмислено "обучение" от втори курс нататък. Просто сме уцелили възможно най-лошия момент да завършим тази подспециалност явно. Благодаря за бързия отговор.

Относно стажа - става дума за два стажа по 1 месец в трети и четвърти курс на специалността АТТ в ТУ-София. На тези стажове (поне преди беше така) се ходи на симулаторите в РВД и общо взето се упражнява фразеологията за позиция кула, както и малко радарна фразеология по около 3 часа на ден на самите симулатори под надзора на инструкторите от РВД. На мен лично този стаж ми се стори доста забавен и беше що годе добър като идея в сравнение със стажовете за другите подспециалности.
Аватар
aviofen
най-спотър
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2004 17:05
Местоположение: Бургас

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron