ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот shoni_ » 22 Фев 2010 15:38

Не мога да се съглася, че стажа ти е бил безсмислен. Нали ако те приемат сега, за да станеш ученик ще държиш 2 изпита на същия симулатор и тогава също има вероятност да те скъсат. Значи ще си много по-подготвен тогава :D и ще помагаш на другарчетата
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот BHAir2 » 22 Фев 2010 15:52

shoni_ написа:Не мога да се съглася, че стажа ти е бил безсмислен. Нали ако те приемат сега, за да станеш ученик ще държиш 2 изпита на същия симулатор и тогава също има вероятност да те скъсат. Значи ще си много по-подготвен тогава :D и ще помагаш на другарчетата

Само 2? :twisted:
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот shoni_ » 22 Фев 2010 15:57

BHAir2 написа:Обучението ви би трябвало да е 5-6 месеца basic (теория, където се учи, навигация, авиационен английски, ОВД, законодателство, метеорология и още неща), след което който си мине тестовете към 2-3 месеца симулатор (където също има тестове на всеки етап, те би трябвало да са 6, като можете да бъдете скъсани във всеки един момент по преценка на инструктора) ,след това два изпита на симулатора и ако ги минете тогава вече ви се издава свидетелството за РП ученик, и почвате работа в зала под надзора на интруктор отново. За РП ученик се заплаща, за basic-а и симулатора обаче не знам какво са измислели... :roll:



какво си излъгал сега :D
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот BHAir2 » 22 Фев 2010 17:13

shoni_ написа:
BHAir2 написа:Обучението ви би трябвало да е 5-6 месеца basic (теория, където се учи, навигация, авиационен английски, ОВД, законодателство, метеорология и още неща), след което който си мине тестовете към 2-3 месеца симулатор (където също има тестове на всеки етап, те би трябвало да са 6, като можете да бъдете скъсани във всеки един момент по преценка на инструктора) ,след това два изпита на симулатора и ако ги минете тогава вече ви се издава свидетелството за РП ученик, и почвате работа в зала под надзора на интруктор отново. За РП ученик се заплаща, за basic-а и симулатора обаче не знам какво са измислели... :roll:



какво си излъгал сега :D

Нищо :wink:
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот shoni_ » 22 Фев 2010 17:45

имах предвид "след това два изпита на симулатора". Естествено, че преди тях има още доста тестове. :D разбрахме се
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот marlqnda » 22 Фев 2010 18:07

BHAir2 написа:...ако си минете всичко ще останете за следващия, като тогава директно почвате обучението..

"Горещ резерв" :-D

aviofen написа:......на симулаторите в РВД и общо взето се упражнява фразеологията за позиция кула, ...


Хмм, ние бяхме подход и контрол :o 2003г.

П.П. Днес бях на FEAST - много добра оргранизация, стегнати инструкции - без забележки. Браво на организаторите на подбора!
Искам България чиста!
Аватар
marlqnda
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Фев 2010 18:20
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот asd » 22 Фев 2010 18:17

Да не вземе някой да се откаже, ако не му се обадят точно в петък вечер - това е България и то държавно предприятие и точно в петък познайте колко са свежи и къде са им мислите на секретарките, особено в края на работното време. :roll: :roll: :roll:
Според мен си струва човек да им се обади в понеделник за да провери дали не са го пропуснали.


P.S.
Мое мнение, не искам да обидя никого, просто вероятността за грешки е доста голяма в петък около 17:00 часа.
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот aviofen » 22 Фев 2010 20:00

@shoni_: Първо трябва да си мина все пак FEAST 1,2, медицински и интервю, за да стигна до тия утопични на този етап симулатори, вероятността за което ми се струва малка на този етап.

@marlqnda: 2006 - упражнения за кула, 2007 - радарни упражнения.

Притеснява ме малко все пак елемента "връзки", защото да кажем, че имам своите причини да смятам това за възможно след първия FEAST подбор през 2007г. Само остава да се надяваме, че това няма да се случи и тази година. Предполага се, че шансът това да стане е много по-малък, но ще поживеем и ще видим (или няма да видим :)). Да даваме всичко от себе си, пък да става каквото ще!
Аватар
aviofen
най-спотър
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2004 17:05
Местоположение: Бургас

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот shoni_ » 22 Фев 2010 20:40

aviofen - да, според BHAir2 това е крайния етап. Какво е станало 2007г. ?
asd - вероятно е да започнат да звънят още от обяд и не вярвам бабички да са замесени в играта :D . А предприятието не може да се сравнява с другите държавни. Тук нещата изглеждат много по-сериозни, а усмихнатите хора наистина ме впечатлиха. Рядко се срещат такива в днешно време.
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот ATCO » 23 Фев 2010 00:29

Никога един стаж, не може да бъде излишен (аз също съм го карал) - не носи предимство на ФЕАСТА, но на интервюто създава добро впечатление според мен. Както и завършването на АТТ. Плюс това никой не може да ти вземе знанията и уменията придобите от него - когато другите се притесняват - ти вече си бил там и си по спокоен. А, относно това, че вече може да се кандидатства с всякакво образование не се знае дали е по добре - твърде малко хора са минали, както и времето което са работили е малко, за да се правят каквито и да е оценки.

За обажданията - ние на миналия конкурс ни казваха - до края на седмицата - та вие поне имате определен ден - не се надявайте много на точни обаждания - даже в понеделник налазвайте телефоните ... то като цяло доста бавно се случват нещата в предприятието...
Аватар
ATCO
спотър
 
Мнения: 82
Регистриран на: 15 Фев 2010 16:48
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот C.O. » 23 Фев 2010 01:03

@aviofen Благодаря за разяснението. И според мен ще ти е от полза стажът и образованието.
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот hburova » 23 Фев 2010 12:13

Добре де, едно не разбирам. Защо, при положение, че резултатите от теста са ясни на същия ден, ни се налага да чакаме до 26ти? Дали искат да видят общата успеваемост и спрямо това, колко хора са преминали, да занижат или завишат критериите? Или просто изчакват, за да ни подредят отново по азбучен ред и да ни разпределят по дати?
hburova
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Фев 2010 14:08
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот ATCO » 23 Фев 2010 12:53

И в двете неща има истина. А втория тест не съм сигурен, че беше по азбучен ред (за първия съм сигурен), но си спомням, че на първия аз бях първи, на втория един познат, който беше след мен на първия беше преди мен - та как ги редят..... Не се притеснявайте и отдавайте толкова значение на тези неща - отидете свежи, концентрирани и мотивирани и нека най - високите резултати са на най - добрите..
Аватар
ATCO
спотър
 
Мнения: 82
Регистриран на: 15 Фев 2010 16:48
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот aviofen » 23 Фев 2010 13:06

Това е много хубав въпрос. И аз се питам същото и единственото което ми дойде на ума, е че може би искат уведомяването да го направят на два транша по стотина човека или нещо от тоя сорт. Съдейки по думите на BHAir2, изглежда че това завишаване на критериите, за което говори hburova ще бъде приложено след втората част на феаст-а (което значи, че който е минал феаст 1 ще бъде поканен за феаст 2, независимо от резултата, стига да е минал). А именно (мое мнение, просто предположение) всеки минал първа и втора част ще бъде оценен по някаква точкова система и първите х брой човека по тази точкова система ще минат нататък, докато другите ще могат да участват в следващия подбор без да ходят на феаст отново.
Все пак BHAir2 ги знае тези неща и сигурно ще разясни.

@АТСО - така е прав си за стажовете, ще бъдат от полза стига да се добереш до обучението :)
Аватар
aviofen
най-спотър
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2004 17:05
Местоположение: Бургас

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот hburova » 23 Фев 2010 14:59

Не знам, целият този тест е обгърнат в мистерия. Нито се знае какво ти трябва, за да го преминеш, нито си виждаш после резултатите, а сега се оказва, че се следят и неща, за които дори не предполагаме. През 2007 един приятел мина първата част, въпреки, че сам оценяваше придставянето си като много слабо - обаркал си пръстите като топочето и пръчката станали на 4 прозореца, изобщо не отчитал излитащите самолети при задачата с даването на приоритет и такива неща. Явно всичко е относително и дано наистина хората, постигнали най-добри резулатити продължат напред.
hburova
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Фев 2010 14:08
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта