ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот dali_ili » 27 Фев 2010 13:43

а ,не става въпрос само за мен,а по принцип дали са разполовили списъка за звънене в петък и понеделник
dali_ili
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Фев 2010 18:20

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот ATCO » 27 Фев 2010 13:48

dali_ili написа:а ,не става въпрос само за мен,а по принцип дали са разполовили списъка за звънене в петък и понеделник

Е това едва ли някой може да ти каже, освен човек, явил се на теста на който са му казали, че ако е минал ще му се обадят в понеделник
Аватар
ATCO
спотър
 
Мнения: 82
Регистриран на: 15 Фев 2010 16:48
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот dali_ili » 27 Фев 2010 13:58

нИ сЪ знай;)
dali_ili
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Фев 2010 18:20

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот goggs12 » 27 Фев 2010 15:49

Gave, само да ти обясня, че нашето поколение си намира информация в Интернет!!! И като си от първите дето са взели тоя тест, няма и да сте последните... аре малко по-вежливо!!!
goggs12
спотър
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Яну 2010 19:45

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот BHAir2 » 27 Фев 2010 17:05

Тя говори за преди 2 години така че..... :wink: :wink: :wink: :wink: Двамата с нея може да сме твой набор ;-). Но като има инфо в нета, защо само се оплаквате че не са ви дали от РВД...
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот GAVE » 27 Фев 2010 17:30

goggs12 написа:Gave, само да ти обясня, че нашето поколение си намира информация в Интернет!!! И като си от първите дето са взели тоя тест, няма и да сте последните... аре малко по-вежливо!!!


Не мисля, че има какво да ми обясняваш....освен с какво право ми говориш на "ти"....не си спомням да сме пили кафе или да сме яли боб заедно....а невежливостта идва от твоето "аре...."

Далеч съм от мисълта, че съм първата и че ще съм последната която е минала този тест...дори вече има и доказателства за това :wink: ,но исках да ви кажа на всички , че реално вие не оценяте с колко много информация разполагате всъшност, защото такива "от моето поколение" и не само, имат възможността да предоставят тази информация.
GAVE
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Окт 2004 14:40

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот marlqnda » 27 Фев 2010 18:15

GAVE написа:Далеч съм от мисълта, че съм първата и че ще съм последната която е минала този тест...дори вече има и доказателства за това :wink: ,но исках да ви кажа на всички , че реално вие не оценяте с колко много информация разполагате всъшност, защото такива "от моето поколение" и не само, имат възможността да предоставят тази информация.


Абсолютно съм съгласна с колежката :D
Ако някой иска, можем и да му "изрисуваме" теста, но пак не е гаранция че ще го издържи.
"търпение" - необходимо качество, за да работите в "предприятието", което на някои от тук им липсва.
Нека запазим добрия тон - задоволете се с тези 16 страници информация (и спам).
В постовете на BHAir2 има предостатъчно информация за подбора.
Ако някой има въпроси или забележки относно организацията на подбора, нека се обърне официално към посочените в обявата телефони:
(02) 937 1232; (02) 937 1673; (02) 937 1782
http://atsa.bg/upload/docs/podbor_RP.pdf
Искам България чиста!
Аватар
marlqnda
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Фев 2010 18:20
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот Toni » 27 Фев 2010 18:33

Мисля, че тази дискусия е много полезна и не искам да я прекъсвам. За съжаление се налага да се включа с напомняне да спазвате добрия тон.
Не ме принуждавайте да трия мнения и да баннвам потребители!

Успех на всички кандидати!
100/143/310/319/320/321/733/735/73G/73H/762/AB6/CR9/DH8/E90/E95/F70/IL8/M82/S20/TU3/TU5/LZ-BTZ
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот C.O. » 27 Фев 2010 19:04

Инфото в нета не се появява от само себе си, трябва някой да го напише. Ние пишем. Един знае едно, друг знае друго. Взаимно полезни сме си. Няма нужда от нерви.

BHair2, ти знаеше колко души са подали документи и колко от тях са били одобрени за първата част. Дали не знаеш и колко са одобрени за втората? :)
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот zar4ev » 27 Фев 2010 22:24

Здравейте съфорумци,

Имам такова питане:
Да приемем, че се получи така, че мина втората част на FEAST и след това премина интервюто и тава извикат за медицинския.
Означава ли това, че ще ме назначат? Въпроса го задавам само, тъй като сумата за медицинския преглед не е малка (330 лв). Мисля си, че ако го минеш префектно медицинския и след това ти кажат, че не си одобрен за РП и ти благодарят за участието би било малко неприятно.

Не ме разбирайте погрешно, БЛАГОДАРЯ на всички, които ни дават информация и за всичко написано във форума, но просто ми е интересен отговорът на въпроса ми.
Сигурно не можете да го напишете, но и ЛС би помогнало ;) :twisted:
Благодаря ви предварително
zar4ev
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Фев 2010 20:30

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот BHAir2 » 27 Фев 2010 22:46

Мисля че тук всички се бъркате нещо....ще бъдете назначени в РВД най-рано след 9 - 10 месеца и нещо. Ето как минава всичко:
1. Етап класиране за обучение - това включва минаване на FEAST 1 и 2, интервю, медицински.
2. Етап basic (6 месеца и нещо) - това е теоретично обучение включващо авиационен английски, навигация, оборудване, авиационно право и т.н.
3. Етап тренажор (3 месеца и нещо) - упражнения на симулатор необходими на свидетелство РП - ученик. Тук има 6 етапа които завършват с практически изпит. След това има вътрешна проверка пред комисия от 3 инструктори, и външна отново от комисия от трима инструктори и директори. След това се подават документи за свидетелството.
4 Етап влизане в зала с инструктор на работно място - тук ще бъдете назначени официално на работа в РВД и ще получавате заплата.

Дали ще получавате стипендия през етапите до 4 не знам...ние не получавахме и 9 месеца нямахме пари.
През всеки един от посочените етапи можете да бъдете скъсан (не е само хипотетично, до колкото знам при всички подбори са отпадали хора при горните етапи)!!!
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот zar4ev » 27 Фев 2010 22:56

Благодаря ти, BHAir2!!!!!!!
Благодаря много за написаното от теб. Аз не съм от София и предполагам, че всички теоретични упражнение и симулатори през тези 9 месеца ще бъдат в София нали? Дори и да си разпределен за Варна, Бургас, Горна Оряховица, целото обучение ще бъде в София.

Отново ти благодаря за информацията.
zar4ev
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Фев 2010 20:30

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот hburova » 27 Фев 2010 23:48

Поправете ме, ако бъркам, но ако си минал двата етапа от теста и интервюто, медицинският е само формалност - харесали са те и почваш обучението. Освен това, разпределението по летищните центрове, предполагам, става след края на обучението.

Що се отнася до бройката на успешно преминалите първия етап, ако предположим, че последната група е в четвъртак сутринта (както някой писа, че са го викнали тогава) и групите са отново по 15 човека, сумата излиза 75 човека. Най-малко. Може да има и още. Аз лично пожелавам успех на всички. На този етап човек сам си е конкурент.

А за наличната информация за теста....може доста да се спори. Предполагам преди 2 години също е имало Wikipedia, както и американските форуми на РП, които аз лично преглеждам. Едно е ясно - никъде нищо не пише. Явно така трябва и да бъде. Но има хора, които имат мноооооого повече информация от други и си я пазят за себе си. Това си е тяхно право, нека просто не стават кавги.
hburova
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Фев 2010 14:08
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот C.O. » 28 Фев 2010 00:10

hburova написа:А за наличната информация за теста....може доста да се спори. Предполагам преди 2 години също е имало Wikipedia, както и американските форуми на РП, които аз лично преглеждам. Едно е ясно - никъде нищо не пише. Явно така трябва и да бъде. Но има хора, които имат мноооооого повече информация от други и си я пазят за себе си. Това си е тяхно право, нека просто не стават кавги.

Много правилно.

За бройката питам, защото някъде из форумите на евроконтрол попаднах на твърдение, че при фест отпадали над 70% от кандидатите. Това пак беше неофициална информация, просто нечие мнение, което тогава ми се стори доста преувеличено. Да не би да се оказва вярно?!
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот shoni_ » 28 Фев 2010 00:51

Моля не подценявайте медицинската комисия, гледат те под лупа, има и психо тестове ... и доколкото знам, и там отпадат кандидати. За такава натоварена работа се изиска и перфектно здраве, че и отгоре. Но и аз мисля, че този етап най-лесно се минава, ако нямате сериозни здравословни проблеми.

П.С. Преди години настоящата ми работа беше ужасно натоварена, вечер не можех да си кажа името. И единственото решение се оказа яко тренировки сутрин. После цял ден си свиркаш :D . Поне това решение действаше при мен и ми стана навик. Здрав дух в здраво тяло :D . Айде лека нощ на всички :)
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта