ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот hburova » 02 Мар 2010 10:22

Здравейте!

Само на мен ли ми се стори така или тази година медицинските ще са по време на, ако не и преди събеседването. Пре положение, че резултатите от теста ще са ясни на 10ти март, а крайния срок за подаване на медицинските е 24ти марти, така ми изглежда. Преди изпита вчера ни казаха, че на който му се обадят на 10ти, да почва да си приготвя медицинското. Доста хора сме и ще отнеме време всички да минем, особено ако е вярно, че може само по 2ма на ден да преминават психото.
hburova
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Фев 2010 14:08
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот shoni_ » 02 Мар 2010 11:21

Интервю/събеседване - 29-31.03
hburova - след тази седмица бройката драстично ще намалее :lol: - хората са си го изчислили явно да има време за всички за медицинското ..... ох, дано сме го минали сега :? . Ти колко опозит конфликта намери? Правя проучване :)
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот shoni_ » 02 Мар 2010 11:26

Освен това споменаха, че много кандидати все още не са представили сертификат за езика. Ако резултатите им от фиста са добри, ще ги запазят за догодина, когато ще участват в подбора, без да се явяват отново на теста. Следователно няма да ходят на медицинско сега. Както и ще има хора, взели фиста миналата година, които не се явяват на теста сега, но също участват в подбора. Манджа с грозде :P
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот hburova » 02 Мар 2010 11:34

Да, определено е малко объркано.

И аз открих 2 опозит конфликта, но точно да маркирам втория и ме прекъсна. Иначе повечето хора от нашата група не бяха открили нито един, някои само един.

А за сертификата казаха, че на този етап е достатъчна само разпечатка от резултатите, а сертификата ще се изисква на по-късен етап.
hburova
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Фев 2010 14:08
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот shoni_ » 02 Мар 2010 11:49

ами моят сертификат пристигна в един и същи момент с резултата, и вчера направо оставих копие в деловодството. Иначе да, така е както каза.
Едно момче в нашата група открил 3 такива конфликата, но пак много не бяха открили.
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот hburova » 02 Мар 2010 13:29

Аз лично мисля (и това е само мие мнение, без да ангажирам никого с него), че не е технически възможно да се открият повече от 2, 3 без да изостане човек от другите задължения. В това число включвам и проследяването на потенциални опозит конфликта, които на края се оказва, че не са такива (аз проследих 2).

А и според мен правилният въпрос не е калко опозит конфликта си маркирал, а какво си пожертвал, за да го направиш. Защото, за разлика от другите задачи, търсенето на опозит конфликт не винаги завършва с успех, а в повечето случаи е загубено ценно време.
hburova
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Фев 2010 14:08
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот BHAir2 » 02 Мар 2010 16:38

Хора не гледайте само това за да си създавате оценка ;-)
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот hburova » 02 Мар 2010 16:52

Да, опеделено си прав. Всичко е от значение. Ще видим как сме се представили на 10ти :)
hburova
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Фев 2010 14:08
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот shoni_ » 02 Мар 2010 16:59

никой не гледа само това :) . Беше разяснено, че дори само при 1 от задачите ако не е постигнат необходимия % , не може да се компенсира от останалите и значи не си минал успешно. Дори всички останали да са 100%. А аз спамя, защото се опитвам да преценя, как съм се справила с най-трудната задача, защото другите не могат да бъдат засечени така предварително и защото не ми се чака до 10тиииииииии :D но нямам избор нали

За подбора догодина ще има нова тема, това поне е ясно :lol:
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот hburova » 02 Мар 2010 17:14

Май тук не си права. Четох някъде в темата за Маастрихт, че един от участниците не е отбелязвал локал копфликтите, а е продължил напред. И то е стигнал доста далеч. Тук всяко нещо ти носи точки, грешките ти отнемат. Достигнеш ли определен брой точки, преминаваш. Поне аз така разбрах.
hburova
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Фев 2010 14:08
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот shoni_ » 02 Мар 2010 17:21

изрично попитах това. Ако не си постигнал оперделения % /50 например или каквото е там/ на даден компонент - не може резултатът ти при друг да го компенсира. Но не знаем необходимия %, нито кой от кое колко е направил .. само си говорим глупости :D
А другите къде изчезнахте ? Айде вече 4 групи са минали
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот abd » 02 Мар 2010 20:37

Здравейте.Аз също бях вчера на FEAST 2 и мисля,че се представих добре,но все пак чакам 10-ти с нетърпение...Едно нещо ме притеснява-малко след като отбелязах локален конфликт времето на същите самолети беше сменено и те пак се намираха в конфликт.Аз пак опитах да го отбележа като конфликт,но този път ми дрънна камбанката за грешка.Това се получи и в слвдващата такава ситуация...много странно.Някой от вас да е имал същия проблем?
abd
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Мар 2010 13:56

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот zar4ev » 02 Мар 2010 21:24

Здравейте,
Аз се явих в понеделник на FEAST 2. Според мен много бързо свършиха 38-те минути. В края имах повече от 3 конфликта отбелязани. Остава да ми се обадят на 10.03. Да видим.
adb, имаше инструкции, в които пишеше, как се процедира при установяване на последващи конфликти, със вече отбелязани самолети.

Респект и нека най-добрите победят.

П.С. - Според мен обаче не е много правилно медицинският тест да се прави преди интервюто, но може би аз не съм прав. :)
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА, СЪФОРУМЦИ.
zar4ev
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Фев 2010 20:30

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот marlqnda » 02 Мар 2010 21:26

abd написа:Здравейте.Аз също бях вчера на FEAST 2 и мисля,че се представих добре,но все пак чакам 10-ти с нетърпение...Едно нещо ме притеснява-малко след като отбелязах локален конфликт времето на същите самолети беше сменено и те пак се намираха в конфликт.Аз пак опитах да го отбележа като конфликт,но този път ми дрънна камбанката за грешка.Това се получи и в слвдващата такава ситуация...много странно.Някой от вас да е имал същия проблем?


Здравей,
Имаше го в условията, че едни и същи самолети, не могат да се отбелязват повторно като конфликт, дори и да се променят техните условия ;)
Не случайно беше тази лента вляво на екрана, на която трябваше да се прави справка за открития конфликт, да не се повтаря. Това отнема точки. Поне аз това разбрах от условията.
Искам България чиста!
Аватар
marlqnda
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Фев 2010 18:20
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети"

Мнениеот badprince » 04 Мар 2010 18:43

Здравейте съфорумци,
Току що и аз приключих с FEAST 2. Благодаря за информацията, която получих от този форум. Мисля, че ми беше доста полезна и това, че бях един от последните явили се е някакво предимство. Аз лично открих 4 локални конфликта и 3 опозит. Действително е доста трудно да се съсредоточиш върху всички аспекти от теста едновременно и човек без подготовка се съмнявам,че може да го изпълни на 100%. Както някои отбелязаха датите за интервютата са определени и ще бъдат на 29,30 и 31 Март. Прегледите в КАМО не се поемат от РВД и са необходими два дена за да се направят. Ако на някой му липсва сертификата по английски ще може да участва в следващия подбор без да се явява отново на теста. Така и не разбрах, колко време след интервюто ти дават окончателен отговор, но към настоящия момент това е без особено значение, не поне преди 10-ти :roll:
Успех на всички!
П.С. В края на теста на екрана имах доста останали "стрипки". Предполагам, че не трябва всички да изчезнат. Или може би бъркам :?:
When you reach for the stars you may not quite get one, but you won't come up with a handful of mud either.
badprince
кандидат спотър
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Фев 2010 18:22

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта