ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот koi1234 » 07 Юни 2016 19:54

Доста добре цитираш и боравиш с източници,поздравления! а за процента на отпаднали по време на обучение да споделиш нещо, защото в Мaastricht той е 25% , а в БГ минава 50% това е някак си странно от подбор 14 човека до края на обучението да стигнат 7 или 6 ? ниска мотивация ? труден материал? малко време за навлизане в материята? или друга причина която е табу?
koi1234
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юни 2016 15:32

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 07 Юни 2016 20:37

Първо, групата най-често е 12, а не 14.
Всичко, което си изброил, го има.
Ниска мотивация - някои си мислят, че след подбора почват работа и са неприятно извенадани, че трябва да учат близо две години.
Труден материал - ами трудно е, като си завършил икономика (примерно) да ти "налеят" авиацията за няколко месеца.
Малко време - свързано е с горното (пък и с долното).
Друг фактор според мен е бруталният трафик (за контрола). Условията за прием може и да са най-благоприятни в цялата история на предприятието, но толкова работа (като количество и като комплексност) не е имало никога по тези земи. А изискванията за безопасност и ефективност са същите (няма как да е иначе). Част от хората, които ги късат сега, може би биха се справили преди 3 години примерно.
Също така, тъй като кандидатите стават все по-малко, е възможно на входа да се правят компромиси - "Дай да му дадем шанс, пък ако не става, ще си го скъсат по-нататък. И без това не можем да запълним групата.". Може и да не е така, де. Както вече писах, не участвам в подборите.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 07 Юни 2016 20:43

LBLS_APP написа:Също така, тъй като кандидатите стават все по-малко, е възможно на входа да се правят компромиси - "Дай да му дадем шанс, пък ако не става, ще си го скъсат по-нататък. И без това не можем да запълним групата.". Може и да не е така, де. Както вече писах, не участвам в подборите.

Точно това и аз си помислих като видях как са променили етапите 8) Помислих си- късат ги на симулатора и го докарват до някаква бройка, след което обаче неконтролируемо отпадат на медицинско и не може да се запълни нищо, а така могат да се съобразят с това колко ще стигнат до интервю.
Иначе на мен ми дойде резултата, взел съм сертификата по английски, та минавам и този етап.
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Vania » 08 Юни 2016 11:19

Няма как да се случи подобно нещо на входа на обучението. Да се прояви снизходителност, за се запълнят бройките! Ха,ха,ха! Въобще не се надявайте! Пример: последният подбор.
Мисля, че причината е друга за поголовното рязане на глави. Все едно да влезеш без протекция в Масонска ложа. Това е! Трябва някой вътрешен човек да те предложи и гарантира за теб.
Vania
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 09 Ное 2015 16:26

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 08 Юни 2016 11:48

Това, което пишеш, е доста далеч от онова, което наблюдавам в залата. От друга страна, всеки има право да вярва в каквото си иска. А и вярата не е задължително да се базира на факти.
Между другото, даването на шанс не е тъждествено със запълването на бройката "на всяка цена".
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Vania » 08 Юни 2016 14:37

Какъв е водещият принцип за получаване на шанс?
Vania
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 09 Ное 2015 16:26

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 08 Юни 2016 15:46

Кратък отговор - не знам. Не участвам в комисията.
Дългият отговор би включвал толкова условности, допускания и уточнения, че би бил безполезен.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот koi1234 » 08 Юни 2016 21:32

а нещо да коментираш прозрочността на Feast ,защото там е доста мъгливо...попълване на лист който не ти позволява да си видиш резултатите ? информация нулева за резултатите...преглед на грешките...никакъв шанс , нещо много неизвестни станаха около един прозрачен прием...?
а това за масонската ложа е много добре казано....семеен бизнес!?
koi1234
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юни 2016 15:32

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 08 Юни 2016 21:55

Как така не ти казват? Та нали кандидати които отпаднаха споделиха, че са им пратили съобщение точно кое не са издържали?
Ако сте такива песимисти, защо изобщо си губите времето да кандидатствате, та вие имате оправдание за отпадане още преди да сте отпаднали.
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот koi1234 » 08 Юни 2016 22:04

виждал ли си случайно e-mail за отпадане от подобора защото той е по кратък и посен от новина във вестник по времето на соц-а... да се посочва постигнатият процент на теста не...пише ''вие сте се представил под нивото, което е определено като минимално'' ....тези минимални изисквания кой точно ги определи какви са те?и странно защо няма никой който е взет за обучение да пише в този форум,може би нямат нужда от повече инфо...
koi1234
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юни 2016 15:32

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 09 Юни 2016 08:30

koi1234 написа:да се посочва постигнатият процент на теста не...пише ''вие сте се представил под нивото, което е определено като минимално'' ....
Кандидатите получават информацията, която им е необходима. На конспираторите данните все не им стигат.
koi1234 написа:тези минимални изисквания кой точно ги определи какви са те?
Някой, който разбира от FEAST. Изискванията са еднакви за всички.
koi1234 написа:и странно защо няма никой който е взет за обучение да пише в този форум,може би нямат нужда от повече инфо...
Няма как да получат полезна информация от форума.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот ADS-B » 09 Юни 2016 11:22

koi1234 написа:и странно защо няма никой който е взет за обучение да пише в този форум,може би нямат нужда от повече инфо...

Информация е необходима на кандидатие които не са стигнали до обучение. Освен това, най-вероятно обучаемите са разписали т.н. NDA или простичко казано да не "изнасят информация".
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Spetsnaz » 09 Юни 2016 14:45

@ADS-B
Чак пък Non Disclosure agreement.

@LBLS_APP
Интесно пенсионирано РВД ли сте, роднина ли имате вътре, че имате толкова точна информация и толкова се интересувате и отговаряте като ПР на РВД тука :))

Мога да кажа ,че от Евроконтрол ми отговориха ,че РВД е автономно и дори и да стават злоупотреби, връзкарщина те си отговаряли. Демек правят каквото си искат. Демек , който е на власт той командва РВД.
Сами си правете изводите.
Отделно КАМО при Бул. Брюксел едно е толкова корумпирана и въобще недофинансирана,нямат Рентген нормален, зъбни снимки не правят. Абе изобщо всичко е такава клоака,че само вътрешни хора могат да се оправят.
Аз ако изобщо пробвам пак някъде ще е директно в Брюксел на Евроконтрол или Англия/Сащ.

Аз имам и доказателства,че лекарите в КАМО си искат....
И за РВД имам доста неща.

Ако имаше съд и прокуратура друго щеше да е.

PS: Не съм киселяк , който е отпаднал на Фийст. Самият тест е читав и само подготвени или талантливи хора го минават и двете части. Обаче от българска страна се манипулира.
Spetsnaz
спотър
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Фев 2016 18:56

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 09 Юни 2016 15:12

Пълни глупости пишеш. Казвам ти го защото съм минал КАМО и съм абсолютно никой, даже не съм кандидатствал още. Направих си снимки в Пловдив, след което им ги занесох и нямаше никакви проблеми. Абсолютно разбрани хора, без никаква връзка с "масонското" РВД и рептилите
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 09 Юни 2016 21:37

Spetsnaz написа:Мога да кажа ,че от Евроконтрол ми отговориха ,че РВД е автономно и дори и да стават злоупотреби, връзкарщина те си отговаряли.
Нормално е за злоупотребите да отговаря този, който ги върши. Това с автономното не го разбрах, ама нищо.
Spetsnaz написа:Демек , който е на власт той командва РВД.
Също и всички други държавни предприятия. Така си е по закон.
Spetsnaz написа:Отделно КАМО при Бул. Брюксел едно е толкова корумпирана и въобще недофинансирана,нямат Рентген нормален, зъбни снимки не правят. Абе изобщо всичко е такава клоака,че само вътрешни хора могат да се оправят.
И аз имам някои забележки по въпроса, но според мен КАМО е вече пътник и Регламент 340/2015 ще го довърши.
Spetsnaz написа:Аз ако изобщо пробвам пак някъде ще е директно в Брюксел на Евроконтрол или Англия/Сащ..
Успех.
Spetsnaz написа:Ако имаше съд и прокуратура друго щеше да е.
За държавата може би. За подборите - едва ли. Когато от няколкостотин кандидата вземеш 12, нормално е да очакваш над 95% недоволни.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron