ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот JATC » 15 Сеп 2017 10:59

Здравейте!

Мисля да подавам документи и се надявам да хвана последния влак, тъй като след няколко месеца ставам на 30 :smt109

Съвсем случайно попаднах в този форум и ще е готино да обменяме опит за предстоящия подбор :mrgreen:
JATC
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Сеп 2017 11:19

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот nadya » 17 Сеп 2017 11:31

nadya написа:Предвижда ли се в дните на отворени врати на РВД и посещение на кулата на летище София? Или поне за част от посетителите, примерно чрез някаква томбола?

LBLS_APP написа:Залагам на "не".

Възможно ли е да покажете някое клипче, снимано от тази съвършена спотърска гледна точка, може да вдъхнови някой, който все още се колебае дали да кандидатства да го направи :D
Hotel Oscar Papa Echo :wink:
Аватар
nadya
спотър
 
Мнения: 24
Регистриран на: 08 Мар 2014 21:13
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 17 Сеп 2017 23:05

По принцип е възможно да се направи. На мен ми е леко забранено, но има хора, които могат да го организират. Обръщам внимание, че направата на подходящо клипче хич не е лесна работа. Ситуацията трябва хем да е интересна, хем да се поднесе така, че да я разбере непрофесионална публика, хем да не е свързана с авиационно събитие. Като добавим, че се търсят хора основно за контрола, вероятността да се направи такова клипче не е голяма. Иначе съм съгласен, че би било интересно (и полезно). Предимно за кандидатите и ентусиастите, но и за масовия зрител. ПР-ът на професията има доста мегдан за подобрение...
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Ellie » 23 Сеп 2017 11:12

Здравейте!

В сряда подадох документи онлайн, имате ли представа след колко време би трябвало да получа отговор ако съм одобрена по документи? Или направо казват датата за изпита по английски език?

Благодаря предварително :-)
Ellie
кандидат спотър
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Окт 2016 12:02

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот JATC » 24 Сеп 2017 13:28

Привет,

Два работни дни, но при мен още на същия ден следобяда пишеше 'следващ етап тест по английски'

Предполагам ще изпратят мейл с датата или ще го пише в профила.
Ще ме изненадат ако се обадят по телефона.
JATC
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Сеп 2017 11:19

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Ellie » 25 Сеп 2017 09:39

JATC написа:Привет,

Два работни дни, но при мен още на същия ден следобяда пишеше 'следващ етап тест по английски'

Предполагам ще изпратят мейл с датата или ще го пише в профила.
Ще ме изненадат ако се обадят по телефона.


Състояние: Подбор по документи
Следващ етап: Тест по английски език

Това пише при мен. Значи съм одобрена по документи, така ли да разбирам?
Ellie
кандидат спотър
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Окт 2016 12:02

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот MYankov » 25 Сеп 2017 12:01

Здравейте! Два бързи въпроса... Тъй като живея в чужбина и ще ми се наложи да бягам от работа, бих искал да знам:

1. Има ли някаква дата (дори ориентировъчна) кога ще започнат FEAST тестовете? Поразрових се из предишни отговори в тази тема и на есенен подбор 2016, първата част е била на 1 ноември, може ли да се смята, че и тази година ще бъде около тази дата?

2. Естествено няма как да се знае със сигурност, но колко време трае целият подбор - от FEAST 1 до последното интервю? Не включвам теста по английски, тъй като имам такъв. Не че съм много самонадеян, но предпочитам да се подготвя за най-добрия развой на събитията :D

Благодаря предварително! Супер много полезна информация има тук, обещавам да помагам на бъдещи кандидати РП.
MYankov
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2017 10:13

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 25 Сеп 2017 18:29

Статистически подборът продължава между месец и половина и два месеца.
Също статистически, английският е малко след крайната дата, а скоро след него е FEAST 1.
Както сам отбеляза, това са бегли ориентири и е възможно (значително) разминаване.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот MYankov » 25 Сеп 2017 21:48

Благодаря за бързия отговор!

Значи изобщо не стоят нещата така, както си ги представях. Живея чак в Абу Даби и си мислех, че ще мога да остана за всички етапи наведнъж (в най-добрия случай), но май ще се наложи да снова напред-назад. :(
MYankov
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2017 10:13

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 26 Сеп 2017 18:24

Как си представяше, че протича подбора?
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот JATC » 27 Сеп 2017 11:43

Най-вероятно 16-27 Октомври сме на английски, началото на Ноември Feast 1, средата Feast 2 и до 15-20 Декември трябва да са приключили медицински, симулатори, интервюта.......

За Коледа някои може да имат подарък, останалите да си търсят/търсим друга работа, хахахах
JATC
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Сеп 2017 11:19

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот MYankov » 27 Сеп 2017 12:12

LBLS_APP написа:Как си представяше, че протича подбора?

Не съм идиот, много добре осъзнавам колко много работа има около това да тестваш над 400 човека за толкова кратко време и за такава позиция. При положение, че повечето кандидати не се справят с теста по английски или двете части на FEAST, ми се струва прекалено останалите 3 етапа да се протакат толкова време.

Радвам се, че подборът за такава отговорна позиция е затегнат, както и трябва да е - пътникът в мен се чувства още по-сигурен...
tedier написа:Мисля че до интервюто бяха допуснати 18 кандидати, след това няма информация.

Но между 4 и 6 седмици за медицинско, симулатор и интервю, особено при положение, че до последен етап се допускат толкова малко хора - просто ми се вижда адски много.

За работещи хора като мен, които не живеят в България, ще е доста трудно да вземат толкова дълга отпуска. Единствената алтернатива е непрекъснато пътуване...но пък съществува напълно реалният риск да пропуснат да ме предупредят за някой тест и да ми звъннат вечерта преди. Предполагам същото се отнася за кандидати, които живеят из други части на страната.
MYankov
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Сеп 2017 10:13

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 28 Сеп 2017 08:39

Не зададох въпроса с цел да те обидя. Явно беше, че имаме различни виждания за "нормалната" продължителност на процеса и се чудех откъде идват.
Обяснявам по-подробно.
Между стотиците (400-500-600) кандитати в началото и двадесетината (15-20-25) на интервюто има много междинни етапи с различни количества хора. И като кандидати, и като провеждащи.
Пример (без никакви претенции нещата да са се случили точно по този начин):
1. Документи подават 600. Някакви хора в администрацията отсяват нередовните.
2. На английски изпитват 550. Идват някакви каки да провеждат изпит.
3. На FEAST 1 се явяват 450. Стоят някакви квестори да ги пазят.
4. До Feast 2 издрапват 120. Стоят някакви квестори да ги пазят.
5. На симулатор идват 30. Трябва да се намерят инструктори от залата. Датите за провеждане на този етап трябва да се знаят примерно преди английския, за да се оформи графика, а същевременно няма как да се знае колко ще продължи FEAST 2, тъй като не се знае колко ще отпаднат на FEAST 1, на който пък не се знае колко хора ще се явят. Това води до залагане на буфер, който да отчете вероятността да има по-висока успеваемост.
6. На КАМО се явяват примерно 20 души. Обръщам внимание, че това не е част от РВД, а е напълно независима структура. Освен това прегледите са малко по-сложни и дълги от тези за шофьорска книжка и освен това може да не станат за един ден (ако се наложат допълнителни прегледи примерно). За да не бъдат ощетени кандидатите, им се дава някакъв срок. Примерно 1 или 2 седмици.
7. За финал - интервю. Идват въпросните 18 или колкото там са останали. Трябва да се сформира комисия. Членовете на комисията обаче си имат и други задължения, и общо взето се повтаря ситуацията от т.5. Отново буфери.

Та така. Буфер тук, буфер там, и накрая - 2 месеца.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 04 Окт 2017 19:50

tim написа:Каква мотивация, като 99% от кандидатстващите за РП са привлечени единствено от заплащането за което има митове и легенди т.е много високо за нашите стандарти


Вчера по новините са давали за нещо за длъжността РП и са казали "800-850 лв, докато трае обучението, и 2500 лв стартова заплата". Има ли нещо вярно? Имам друга информация. Едва ли от тази година заплатите спадат с десетки пъти.
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 04 Окт 2017 20:08

Генералният директор не може да си позволи да лъже по национална телевизия.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта