ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот tim » 29 Юни 2017 20:11

LBLS_APP написа:
Spankox90 написа: че то дори има не малко случаи на хора освен отпаднали по време на обучението, такива които са го минали и после да не им предложат работа.
Всички, които са приключили успешно обучението, са започнали работа.
Водещият критерий за разпределение е нуждата от РП в съответните центрове.
@tim - изпитът по английски в РВД е безплатен, не виждам какво те притеснява. Ако ти се струва унизително човек с твоите знания да ходи на такъв изпит, то имай предвид, че всички РП-та държаха изпит по български език. Нищо че са български граждани.



Няма нищо унизително! Днес съм с костюм на работа, утре бъркам вар... съвсем сериозно и не ме е срам. Въпросът е, че първо искат лично да подадеш документи на място, второ да държиш изпит за който имаш документ, но РВД не го признава и да кажем се намираш и работиш на няколко хиляди км. от София. Какво правим? Кой работодател ще те пусне от днес за утре, кой покрива разходите по пътуването, престоя... Оставяш работа и гониш лудо?! Как да се върнат хората от чужбина въпреки голямото желание? Просто има едни служители(пак повтарям, нагласени според мен), на които трябва да им се намери работа и да отчетат дейност по нея, за да си заслужат заплатите.
tim
спотър
 
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Дек 2016 21:09

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 30 Юни 2017 08:35

tim написа:Кой работодател ще те пусне от днес за утре...
Същият, който после ще те пусне за FEAST 1, FEAST 2, КАМО, симулатор, събеседване и обучение.
tim написа:...кой покрива разходите по пътуването, престоя...
Същият, който ще ги покрива в изброените по-горе случаи. Както и при всички останали кандидати.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот tim » 30 Юни 2017 12:13

LBLS_APP написа:
tim написа:Кой работодател ще те пусне от днес за утре...
Същият, който после ще те пусне за FEAST 1, FEAST 2, КАМО, симулатор, събеседване и обучение.
tim написа:...кой покрива разходите по пътуването, престоя...
Същият, който ще ги покрива в изброените по-горе случаи. Както и при всички останали кандидати.


Това казвам ! Може да се оптимизират нещата, но "нещата" не са в интерес на кандидатстващите, освен за тези които си знаят, че като извървят пътечката, ще са назначени. За тях едва ли ще е проблем да ходят всеки ден. Защо трябва лично да си подадеш документите на някой лелка? нима няма интернет и компютри? По-горе казах защо си мисля, че е така. Нима не може да се организират групи и в рамките на 2 седмици всяка от тях да премине гореизброените изпити. Живеем в време на технологиите, резултатите излизат веднага !? Или РВД ползват пишещи машини и бинокли за навигация по методи от началото на века. :shock:

Както и да е ! да не си правим лафчета, това си е мое мнение. Познавам хора в РВД (кой с връзки, кой без... не знам). Всички са доволни от работата и заплатата, която за България бих казал е доста добре. Ако имах средства, свободно време и мисля че покривам изискванията и ще се справя, бих кандидатствал.

Поздрави, без лоши мисли и със здраве.
Успех на кандидатстващите.
tim
спотър
 
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Дек 2016 21:09

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 30 Юни 2017 16:20

tim написа:Защо трябва лично да си подадеш документите на някой лелка? нима няма интернет и компютри? По-горе казах защо си мисля, че е така.
Документите се подават електронно на сайта на BULATSA. От няколко години насам. Твое неотменимо право е да мислиш каквото си искаш.
tim написа:Нима не може да се организират групи и в рамките на 2 седмици всяка от тях да премине гореизброените изпити.
За предприятието е по-ефективно групите да се формират според етапите на подбора. Иначе отнема твърде много време.
tim написа:Живеем в време на технологиите, резултатите излизат веднага !?
Всяка голяма компания (без значение частна или държавна, в България или не) има процедури, които обикновено забавят нещата.
tim написа:Или РВД ползват пишещи машини и бинокли за навигация по методи от началото на века. :shock:
Навигацията няма връзка с подбора на РП. Ако започнеш обучение, ще се изненадаш колко неща в авиацията са от началото не на този, а на миналия век.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 12 Юли 2017 15:48

tim написа:Може ли да завършиш магистратура на английски език в англисийки университет в топ 10 в световните класации и да ти кажат, че трябва да представиш сертификат за език или да се явиш на изпита им, щото не приемали дипломата!?

Брат, ти сигурно имаш перфектен английски, но познавам лично хора от английска филология, които са толкова зле и такива грешки правят, че не знам как са влезли в специалността изобщо, и излизаха доста години, може още да не са излезли всички. Дипломата не е гаранция, добре е да си правят тестовете. И аз смятам за безсмислено да правя тест за ниво B2 предвид това, че подготвям хора за сертификати на Кеймбридж примерно... но за да не влязат хора като споменатите от мен, с които сме учили заедно, се налага и аз да държа тест наравно с тях.

Защо не си подал документи чрез регистрационната форма в сайта им? Аз така направих, никой не ми е искал да ходя лично.

Прав си, че кандидатстването е трудно за работещите. Не питай как съм се измъквала от работа за FEAST-ове и КАМО, добре че имам разбрани шефове и ме пускат. И есента пак ще измислям извинения да се измъквам от работа за КАМО и евентуално симулатор, интервю. Това да ми е проблема.
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот tim » 13 Юли 2017 23:50

Само да добавя, че кандидатстване за инженерните специалности, (а може би и други, без ръководител полети), става чрез лично подаване на документите или чрез нотариално заверено пълномощно(не го пише, но по телефона разбрах...):

"Подаването на документите се извършва всеки работен ден от 09:00 ч. до 16:00 ч., в деловодството на Централно управление на ДП РВД – София, бул. „Брюксел“ № 1, или в деловодствата на Летищен център за ОВД Бургас, Варна, Пловдив и Горна Оряховица, намиращи се на съответното международно летище, като заведените документи се изпращат до дирекция „Човешки ресурси и административно обслужване”, ЦУ."

Със следните етапи(длъжността за която имах интерес):
"
1) Специализиран изпит-тест за проверка на основни знания в областта на радиотехниката, измервателната техника и компютърните науки;
2) Изпит по английски език, включващ писмен тест и устно интервю за определяне ниво на владеене на английски език, съгласно общата Европейска езикова рамка (CEF);
3) Практическа проверка на компютърната грамотност и уменията за справяне с конкретни задачи, свързани с изпълнението на длъжността
4) Събеседване/интервю.
"


Това прави общо 5 явявания... Не мога да разбера защо след като за РП можеш електронно да кандидатстваш, за другите длъжности - не.

Етап 1 според мен е напълно излишен или най-малкото може да се съчетае с 3 ?! а още по-добре ще е да се добави и изпита по английски в един ден... и ето имаш едно явяване и евентуално след него интервю.
Със сигурност може да се оптимизира и подбора за РП,

и всичко това във време в което всеки казва, че "времето е пари" и много се цени.

но щом се хванеш на хорото, спазваш стъпките му :)

Поздрави,
tim
спотър
 
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Дек 2016 21:09

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот ADS-B » 14 Юли 2017 09:13

Хората правещи подборите за РП имат много повече опит от тези за инженерните специалности, но лека полека смятам, че ще оптимизират процеса поради необходимостта от нови кадри. За информация ще ви кажа, че преди година и половина процеса отнемаше 6 месеца, от подаването на документите до договора. Това предполагам е още един начин да се отсеят тези които наистина искат да работят в областта. Ако си мотивиран ще дойдеш колкото пъти се налага и ще намериш начин.
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот tim » 14 Юли 2017 10:27

ADS-B написа:Хората правещи подборите за РП имат много повече опит от тези за инженерните специалности,


Това не го разбирам... едните са по-подготвени от другите...едните с конкурс, другите...наши - ваши ?!


ADS-B написа:За информация ще ви кажа, че преди година и половина процеса отнемаше 6 месеца, от подаването на документите до договора. Това предполагам е още един начин да се отсеят тези които наистина искат да работят в областта. Ако си мотивиран ще дойдеш колкото пъти се налага и ще намериш начин.


Каква мотивация, като 99% от кандидатстващите за РП са привлечени единствено от заплащането за което има митове и легенди т.е много високо за нашите стандарти и рекламата, като спам която се върти от време на време по ТВ-то. Какви са изискванията: език и диплома - каква да е, от университети в който по-лесно се влиза и "изкарва" от колкото да си запишеш детето в детска градина... Като се замисля, това си е голяма мотивация.

Аз явно нямам мотивация, след като 10 години съм учил това което харесвам и вече 5 години работя същото това нещо...

Явно мотивацията за повечето хора се изразява в това да "направиш пътечка" до РВД ...
Много мотивации станаха в този пост :) ,
и пак на хороводна тематика... С нас или без нас, хорото си върви... :)

Живи и здрави,
tim
спотър
 
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Дек 2016 21:09

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот ADS-B » 14 Юли 2017 13:15

Подбори за инжинерни специалисти не имало с години, докато такива за РП - всяка година и се правят от различни отдели. Нормално е в организацията на едните да има пропуски докато ги изчистят. А що се отнася до ученето, над 10г. работих това което съм учил, а сега работя и 2-те неща които съм учил. :wink:
И още нещо ... мотивацията, не може да бъде обяснена на някой, който я няма, затова даже не бих писал за моята. Никой не може да накара някого, да кандидатства насила. Всеки сам си преценява.
ADS-B
супер спотър
 
Мнения: 509
Регистриран на: 17 Дек 2003 11:13

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 14 Юли 2017 19:05

Предлагам да ограничим коментарите в тази тема до подборите за РП, а ако някой се вълнува от кандидатстването за административни или инженерни длъжности, да си направи нова.
Колкото до мотивацията - за мен мотивиран е този, който преследва целта си въпреки трудностите. Да станеш РП никога не е било лесно.
В момента разходите за подаване на документи и явяване на етапите от подбора са проблем. Преди години не беше проблем, че обучаемите стояха без никакъв доход в продължение на повече от година.
Сега е трудно да убедиш настоящия работодател да те пусне за явяване на подборите. Навремето имаше хора, които кандидатстваха, докато са в казармата (от там пускането е доста по-трудно, който иска да вярва).
Актуалните изисквания са в единствено число - висше образование (вече дори сертификатът за английския не е задължителен при подаване на документите), което води до сравнително голямо количество кандидати. Някога хората се явяваха на изпит по нормативни документи (ЗГВ, наредби, инструкции,...) в допълнение към настоящите етапи, което изискваше доста сериозна подготовка.
Та така. Който иска да участва, намира начини да се пребори с трудностите. Който много иска, но няма желание - търси причини да се откаже.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 30 Авг 2017 19:54

Начало на есенния подбор - 16.10.2017.
Участници - подалите документи до 15.10.2017.

Дни на отворените врати - 29.09, 3.10 и 5.10.

http://www.bulatsa.com/инфоцентър/новини/bulatsa-стартира-есенна-сесия-за-набиране-на-кандидати-за-ръководители-на-полети
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот nadya » 03 Сеп 2017 14:10

Предвижда ли се в дните на отворени врати на РВД и посещение на кулата на летище София? Или поне за част от посетителите, примерно чрез някаква томбола?
Аватар
nadya
спотър
 
Мнения: 24
Регистриран на: 08 Мар 2014 21:13
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 03 Сеп 2017 21:44

Залагам на "не".
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Spetsnaz » 05 Сеп 2017 02:19

Мнението е изтрито от администратора.
Последна промяна Spetsnaz на 05 Сеп 2017 02:37, променена общо 2 пъти
Spetsnaz
спотър
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Фев 2016 18:56

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Spetsnaz » 05 Сеп 2017 02:21

Мнението е изтрито от администратора.
Spetsnaz
спотър
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Фев 2016 18:56

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта