ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 22 Сеп 2016 10:58

Предполагам, че са отпаднали.
Принципно е възможно някои от тях да чакат следваща група.
Информацията, която имам за подборите и за първоначалното обучение не е от първа ръка, поради което не винаги е пълна, точна и актуална.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот adit0 » 14 Окт 2016 22:56

Днес минахме група тест - английски. Беше интересно да се видим, очакват ни още интересни неща! :) Обаждали ли са се за резултати на някой или да очакваме другата седмица?
adit0
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юни 2011 13:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 15 Окт 2016 09:56

adit0 написа:Днес минахме група тест - английски. Беше интересно да се видим, очакват ни още интересни неща! :) Обаждали ли са се за резултати на някой или да очакваме другата седмица?

Да, една група минахме преди няколко дни и още на следващия ден получих имейл, че преминавам успешно и да чакам да се свържат с мен за FEAST, който ще започне да се провежда в началото на ноември.

Edit: днес (17.10) пак получих същия имейл, че преминавам :D Имам си два. Потвърдено отвсякъде.
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот ReLooP » 18 Окт 2016 21:42

Здравейте,
тези които са минали английския могат ли да дадат някаква информация за самия изпит. Горе долу на кой формат наподобява, дали има есе (и ако да колко думи) или трябва нещо друго да се пише като писмо, статия. И спийкинга как протича общи въпроси ли задават или нещо друго. Ще съм Ви благодарен ако споделите малко инфо, най-много ме притесняват писмената и говорната част така че ако може за тях нещичко.. :)
ReLooP
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Апр 2016 16:45

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 18 Окт 2016 22:04

Аз не съм ходил, но все пак съм събирал информация, та има си есе и трябва да го пишеш както си му е реда. Дори да имаш много високо ниво на английски, ако пишеш есето с don't, can't и т.н. вместо do not или пък не спазваш увод и т.н., то ще имаш по- слаба оценка. За спийкинга е например да разкажеш за последния си купон. Естествено това ти го казвам от друг човек, та може да има и развален телефон :D
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 19 Окт 2016 18:24

ReLooP написа:Здравейте,
тези които са минали английския могат ли да дадат някаква информация за самия изпит. Горе долу на кой формат наподобява, дали има есе (и ако да колко думи) или трябва нещо друго да се пише като писмо, статия. И спийкинга как протича общи въпроси ли задават или нещо друго. Ще съм Ви благодарен ако споделите малко инфо, най-много ме притесняват писмената и говорната част така че ако може за тях нещичко.. :)


Изпит за ниво B2 е, като се пада един от няколко варианта. Формат... не знам, на всеки нормален изпит наподобява. Listening, Reading, Use of English, Writing, Speaking. Има есе, избираш между 2 теми, думи - 180. Писмо, статия и т.н. не се пишат. Идеята е да разберат дали английският ти е на ниво B2, а не дали ставаш за журналист, така че просто пишеш по някаква тема.
На спийкинга теглиш една от сигурно 30-40 теми, всички теми са от обща култура (домашни любимци, образование, пътуване) и се очаква да си изкажеш мнението и да обясниш защо мислиш така. Личните въпроси са малко, ако изобщо присъстват - с какво се занимаваш, какво учиш или си завършил.
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 25 Окт 2016 16:18

Дадоха ми дата за фийста. От 3 месеца се знае, че ще бъда допуснат до него и пак не съм в първия ден. Явно ще има голяма масовка. LBLS колко хора се очакват?
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 25 Окт 2016 18:25

Като правило информацията за подборите стига до мен със закъснение. Към момента не съм чул дори слух колко са кандидатите.
Впрочем защо смяташ, че не си на първата дата? Уведомлението не е ли само с дата на явяване, без подробности от типа кои са другите дни?
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 25 Окт 2016 18:57

Samito написа:Дадоха ми дата за фийста. От 3 месеца се знае, че ще бъда допуснат до него и пак не съм в първия ден. Явно ще има голяма масовка.

Аз подадох документи през юни и, ако първата дата е 1 ноември, то има 50-100 човека преди мен... Може явяването на теста по английски да ме е преместило по списъка след кандидатите със сертификати.

В "Актуално" са добавили, че FEAST ще стартира на 1 ноември в няколко последователни дни.
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 31 Окт 2016 17:00

Samito написа:Дадоха ми дата за фийста. От 3 месеца се знае, че ще бъда допуснат до него и пак не съм в първия ден. Явно ще има голяма масовка. LBLS колко хора се очакват?

400 и кусур кандидата, FEAST почва на 2.11:
http://bulatsa.com/atcos/актуално/над-400-кандидати-за-ръководители-на-полети-в-bulatsa
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 31 Окт 2016 17:07

Явно съм се объркал и съм първи. 400 кандидата е добре, от сега виждам какво реване ще последва. Аз съм си обещал, че каквото и да става няма да рева обаче :D
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 31 Окт 2016 17:25

Не си се объркал, по едно време наистина пишише, че първата дата е 1.11.
По груби сметки около 97% от кандидатите ще са недоволни от развоя на събитията, така че е нормално негативизмът да вземе връх
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 11 Ное 2016 18:34

.......
Последна промяна Samito на 11 Ное 2016 20:05, променена общо 1 път
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 11 Ное 2016 19:28

Samito, може ли да споделиш как ти се стори теста, кое те затрудни, свърши ли със всички задачи в определеното време или ти останаха и колко, общо взето да дадеш инфо как е минало при теб, да си сверя часовника?

Аз минах, а на задачата с реакциите бях почти сигурна, че ще ме скъсат - докато се усетя, че има съобщение с промяна в някое правило, вече бях минала няколко задачки, кой знае грешно или вярно, после докато четох тези появяващи се съобщения, изпусках по 1-2 задачи, а не веднъж натиснах грешна фигура от бързане, също почти на нищо не довърших всичките задачи, от 21-22 все стигах до към 18-тата и ми изтичаше времето, само кубовете ги направих много бързо.
Изобщо... надявах се, но не очаквах.

За втората част ми звъннаха. Имейли явно не са пращали на никого.

Дали има информация колко души са минали първата част?
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 11 Ное 2016 19:36

Всички задачи реших, като на тези с малко време ги направих към 3 минути преди да изтече времето. Това не означава, че съм ги направил правилно. Кубовете ги направих за към 5-6 минути
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron