ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Spetsnaz » 11 Юни 2016 23:13

Samito написа:Пълни глупости пишеш. Казвам ти го защото съм минал КАМО и съм абсолютно никой, даже не съм кандидатствал още. Направих си снимки в Пловдив, след което им ги занесох и нямаше никакви проблеми. Абсолютно разбрани хора, без никаква връзка с "масонското" РВД и рептилите


Не си бил на комисия. Ходил си на преглед , ей така , ти сам го каза, понеже следя темата. Направи ли ти впечателние ,че нямат работно време. А че нямат рентген. Ти сам си написал,че си правил снимки в Пловдив. Нормално ли е да правят комисия, да нямат уреди и лекари и да правят заключения. Че аз преди 3 години , като работих в авиацията си направих на друго място изследвания.
Не си бил на комисия там, ходил си ей така на "РАндом" изследвания. На кого ги "ЗАНЕСЕ" ???
То има директор , който прави крайно "ЗАКЛЮЧЕНИЕ".
Зъбна снимка направи ли ПАнорамна?
Къде я направи?

Къде съм писал за рептили и не знам какво?

Кое не му е "масонското"? Роднина, милиционер. Аз вече имам и доказателства, така че се успокой преди да пишеш врели-некипели.
Абе мини най-после есента на тестовете и пак пиши , да видим!

Аз не влагам никаква емоция , всичко си има логика и доказателства.
Spetsnaz
спотър
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Фев 2016 18:56

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Spetsnaz » 11 Юни 2016 23:18

LBLS_APP написа:
Spetsnaz написа:Мога да кажа ,че от Евроконтрол ми отговориха ,че РВД е автономно и дори и да стават злоупотреби, връзкарщина те си отговаряли.
Нормално е за злоупотребите да отговаря този, който ги върши. Това с автономното не го разбрах, ама нищо.

Те даже и не се крият. ПРавят конкурси с цел усвояване и поръчка, да вземата едни пари. И за круизите до на/... майната си на директои се знае. Те какво общо имат с работата?
А да кажат нещо за колите? Където дъщерите им ходят на абитурентски балове с тях, на шефовете? За наредените поръчки? Ако някой се разрови , ще мирише.
Spetsnaz написа:Демек , който е на власт той командва РВД.
Също и всички други държавни предприятия. Така си е по закон.
Така си е и по другите държави, ама никой не слага роднина, милиционер в администрацията!
Spetsnaz написа:Отделно КАМО при Бул. Брюксел едно е толкова корумпирана и въобще недофинансирана,нямат Рентген нормален, зъбни снимки не правят. Абе изобщо всичко е такава клоака,че само вътрешни хора могат да се оправят.
И аз имам някои забележки по въпроса, но според мен КАМО е вече пътник и Регламент 340/2015 ще го довърши.
Те сами са си пътници, работят почасово там , имат частни практики, Това не са лекари, това са ТЪРГАШИ!
Spetsnaz написа:Аз ако изобщо пробвам пак някъде ще е директно в Брюксел на Евроконтрол или Англия/Сащ..
Успех.
Мерси и на теб успех.
Spetsnaz написа:Ако имаше съд и прокуратура друго щеше да е.
За държавата може би. За подборите - едва ли. Когато от няколкостотин кандидата вземеш 12, нормално е да очакваш над 95% недоволни.

Кой е казал ,че аз съм недоволен, аз работя на подобна длъжност и затова там минах тестове. Затова бях изненадан ,че не съм преминал. Напротив мен ме тестват постоянно.
Ти сам написа,че след като бройките са незапълнение, куцат нещата.
А и още нещо, аз имам информация ,че те си имат обучени кадри и извън подбора на РВД , се назначават , това го знам от човек в системата.
Така че айде да се залъгваме, че е възможна манипулация на Фийст тест, или поне симулация на тест и сухи тренировки за "нашите хора".
Spetsnaz
спотър
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Фев 2016 18:56

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 11 Юни 2016 23:52

Не си бил на комисия. Ходил си на преглед , ей така

Ако искаш да ти снимам сертификата ми за годност издаден от ГД ГВА???
Зъбна снимка направи ли ПАнорамна?

В дентален кабинет в Пловдив
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Spetsnaz » 12 Юни 2016 01:13

Samito написа:
Не си бил на комисия. Ходил си на преглед , ей така

Ако искаш да ти снимам сертификата ми за годност издаден от ГД ГВА???
Зъбна снимка направи ли ПАнорамна?

В дентален кабинет в Пловдив


За какво ми е? Този сертификат има стойност само в България.
Ти какво работиш, за какво го изкара, ако не си в авиацията.

Смяташ ли го за нормално да нямат рентген за гръбначен стълб и гърди снимки и рентгенолог да чете да нямат, пак ли в Пловдив ги направи, пак ли си ги плати от джоба???
Не смяташ ли,че трябва да имат там такива уреди и специалисти и да влиза в крайната цена? Или си като овцете в стадото?
Защо не седнеш да си учиш, премини си тестовете и после напиши какво стана, да видиш ,че не всичко е черно и бяло.

Наистина се убеждавам все повече ,че в България са останали само плявата от хората.

Наистина ли смятате,че не трябва да имат работно време, че не трябва да може да си резервираш часове онлайн?

Че не е нужно да имат всички специалисти на място и уреди? А не да ходиш като пиян моряк да ги събираш от кола и въже?
Много ясно ,че ще ти се сторят "разбрани" , ти кой клас мина, за какво?
Нали ще вземат 150 лева от балъците, първоначални и ще си живеят на 2-3 работи като през комунизма.
Самото Камо прилича на кабинет от 1960г. с партиен секретар и прочее.
Жалка история.
Spetsnaz
спотър
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Фев 2016 18:56

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 12 Юни 2016 08:04

Spetsnaz написа:Кой е казал ,че аз съм недоволен
Да разбирам ли, че си доволен от факта, че си отпаднал на FEAST 1?
Spetsnaz написа:А и още нещо, аз имам информация ,че те си имат обучени кадри и извън подбора на РВД , се назначават , това го знам от човек в системата.
Кои са тези "те", които си имат обучени кадри?
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 12 Юни 2016 10:44

Този сертификат има стойност само в България.
Ти какво работиш, за какво го изкара, ако не си в авиацията.

Сертификата съм го изкарал, защото смятам да завърша обучението в РВД (не да мина подбора).
Медицинското важи са всички страни от EASA (да ме поправи някой по- компетентен, ако не е така)
Много ясно ,че ще ти се сторят "разбрани" , ти кой клас мина, за какво?

3 клас- ATCO.
Смяташ ли го за нормално да нямат рентген за гръбначен стълб и гърди снимки и рентгенолог да чете да нямат, пак ли в Пловдив ги направи, пак ли си ги плати от джоба???

Да, пак в Пловдив го направих. Нормално ли е- не знам. Със сигурност обаче не се сблъсках с "наши и ваши" и всякакви други работи които си писал и си ядосан, че "тука е така" и кадърните са само в чужбина да мият чинии.
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 12 Юни 2016 11:39

Някои уточнения за КАМО и медицинските прегледи:
1. Основното, с което се занимават КАМО са периодични прегледи. Все пак, човек се явява на първоначален веднъж, а на периодични - няколко десетки пъти.
2. Първоначалният преглед е много по-обстоен от периодичните.
3. Рентген се минава само на първоначален. Възможно е да не си струва да се купува такъв апарат и да се ползва за (примерно) 30 снимки на година.
4. Сертификатът от КАМО би трябвало да важи в целия ЕС. Възможно е да го признават и в други страни (примерно Швейцария).
5. Сертификатът за медицинска годност е самостоятелен документ. Всеки има право да си го издава и подновява, без да упражнява съответната професия.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 12 Юни 2016 11:43

3. Рентген се минава само на първоначален.

Не е задължително. Например при мен имаха съмнения за белодробна болест. На снимката излезе всичко абсолютно нормално, но ми написаха в книжката някакви си техни работи и ми казаха след 2 години пак снимка, иначе не минавам
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 12 Юни 2016 12:34

Това, което съм написал, важи за общия случай, т.е. когато всичко е наред.
Ако има някакви "особености", процедурата е доста различна и твърде сложна за описание. Много малко хора са наясно с всички разклонения. Аз за щастие имам само бегла представа.
Така например има хипотези за ограничена годност (т.е. може да работиш, но само заедно с човек, който няма ограничение), за годност с намален срок (примерно 6 месеца), за условна годност (сега те пускаме, но ако до следващия преглед не се оправиш, ще те спрем), за спиране за определен срок (засега не можеш да работиш, ела след 3 месеца и ще видим), за последващ преглед (направи си тази интервенция и ела пак) и кой знае още какви.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Vania » 24 Юни 2016 09:59

Не приключи ли подборът? Много се проточи този път.
Vania
спотър
 
Мнения: 35
Регистриран на: 09 Ное 2015 16:26

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 17 Юли 2016 14:22

Кога започва новият подбор?
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 19 Юли 2016 13:18

Наесен по някое време. Точните дати не се знаят към момента, или поне не са общоизвестни.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 27 Авг 2016 12:09

Здравейте :) Имам два въпроса във връзка с подбора и самата професия ръководител полети.

По какви причини може човек да отпадне на интервюто? Четох назад в темата и в съседната тема за подбора през 2012, че някои кандидати са отпадали на етап интервю. Само за говорни дефекти и неадекватно поведение, неразбирателство с интервюиращите ли може да отпаднеш, или има други критерии (и какви са те)?

В темата от 2012-та прочетох, че по една или друга причина РП-тата намаляват. Защо? Какви са причините? Не им харесва работата, не минават някакви вътрешни тестове, или...?
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 29 Авг 2016 23:31

По първия въпрос зависи кого ще попиташ. Като цяло има две гледни точки:
1. Отпадналите смятат, че са неразбрани (в добрия случай) или прецакани (в лошия). С други думи кандидатът рядко признава, че може проблемът да е в него.
2. Многоуважаемата комисия е убедена, че отпадналите не са подходящи за професията. Мотивите и критериите им не са публично достъпни (и така трябва). Друг е въпросът доколко задават правилните въпроси (т.е. такива, с които могат да установят дали даден кандидат е пригоден за длъжността) и доколко интерпретацията на отговорите е правилна. Имам предположения по темата, но не съм запознат нито с въпросите, нито с критериите, поради което няма да навлизам в подробности.

Извинявам се за общите приказки, но по-смислен отговор във форум няма как да получиш. Освен ако самите членове на комисията не решат да се включат във форума.

По втория въпрос.
Бройката на РП-тата е нещо твърде динамично. Като цяло динамиката се определя с израза О-Z, където:
O е броят на новодопуснатите до самостоятелна работа (преминали успешно всички етапи на обучението), а
Z показва загубите вследствие на:
1. Пенсиониране
2. Преместване на друга длъжност (примерно експерт, началник и т.н.)
3. Загуба на медицинска годност
4. Напускане на предприятието по друга причина (търсене на нова работа, започване на собствен бизнес и т.н.)

Тъй като от 2014 насам обучението беше мощно форсирано, бройката на РП-тата започна да расте (O>Z). Преди това имаше периоди на задържане (O=Z) или спад (O<Z).

Като цяло причини 1 и 2 допринасят доста повече за Z, отколкото причини 3 и 4.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 01 Сеп 2016 16:13

Samito написа:Кога започва новият подбор?

Началото на ноември FEAST.
http://www.bulatsa.com/събития/дп-рвд-стартира-есенна-сесия-за-набиране-на-кандидати-за-ръководители-на-полети
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта