ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот ATC man » 02 Окт 2009 20:47

А със Cambridge ESOL Exams-Certification Advanced English (CAE) приемат ли още или са ги променили нещата :| :?:
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот a_slavkova » 02 Окт 2009 22:04

ATC man написа:А със Cambridge ESOL Exams-Certification Advanced English (CAE) приемат ли още или са ги променили нещата :| :?:


Все още важи този сертификат. Както и IELTS. Не знам точно каква е работата като сложност, но според мен, това ниво на език е прекалено високо изискване. Но никой не ме пита де .... ще си го изкараме, щом трябва.
Аватар
a_slavkova
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Юни 2009 14:29
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот merlin » 02 Окт 2009 22:37

В този си формат TOEFL ibt не трябва да ви притеснява, при една добра подготовка няма да имате проблем.
Първите две части слушане и четене са сравнително лесни, при говорене се упражнявайте ако не сте свикнали да използвате английски в ежедневието, а за есето има стандартни рамки, които трябва да се спазват. Друго, което може да ви навреди на резултата е шума от съседите, но това вече е до човек.
Тази книга е много добра:
TOEFL iBT (Internet Based Test) 2008. (Barron's How to Prepare for the TOEFL IBT)
Линк:http://bit.ly/2tVZ4

Успех!
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот air-security » 11 Ное 2009 19:13

Здравейте на всички спотъри !!!!! Пуснали са обявя за конкурс за длъжност "Ръководител полети", срока за подаване на документи е 29.01.2010 година. Успех на всички кандидати !!!! Ето и адреса http://www.atsa.bg/page.php?c=72&d=149
air-security
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2009 12:45

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот BLRCK » 13 Яну 2010 01:44

Здравейте и успех на кандидатите! Искам да запитам някой, разполагащ с повече информация, дали знае колко човека ще бъдат одобрени и дали този подбор се превраща в нещо като ежегодна традииция или всичко се изчерпва с миналогодишния и тазгодишния? питам тъй като мисля да се пробвам първо в Маастрихт?Благодаря
Последна промяна BLRCK на 27 Апр 2010 13:48, променена общо 1 път
BLRCK
кандидат спотър
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Яну 2010 01:17

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Sapfira » 17 Яну 2010 13:45

Здравейте и от мен!
Пожелавам успех на всички, които ще кандидатстват в РВД, аз самата мисля да се пробвам.
Имам обаче една чуденка- притежавам FCE сертификат, но не съм го защитавала в British Council, a в езикова школа "Престиж"- дали това няма да е моят препъни-камък за кандидатстване в РВД :lol: ? Макар, че си ми важи по целия свят, за цял живот, същият тест като в BC, същите учебници...

Другото, което ме интересува е дали някой във форума е бил на интервю и тестове за РП в РВД, ако има такива, може ли да споделят малко инфо и впечатления от конкурсчето :-D . Не знам защо, но от някои мнения по-назад в темата улавям негативизъм, насочен към критериите за подбор и някакви намеци за връзкарщина, не че се учудвам- все пак живеем в страната на шуробаджанаците и Бойко Борисов, ама пък в такова сериозно предприятие... ще ми се да не вярвам, че е възможно да наемат някой тапир да отговаря за полети, човешки животи.
Sapfira
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Яну 2010 13:26

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот asd » 17 Яну 2010 14:09

BLRCK написа:Здравейте и успех на кандидатите! Искам да запитам някой, разполагащ с повече информация, дали знае колко човека ще бъдат одобрени и дали този подбор се превраща в нещо като ежегодна традииция или всичко се изчерпва с миналогодишния и тазгодишния. Питам понеже съм от хората пътували до Маастрихт и сега се налага да чакам 2 години, та да знам дали тайно да продължавам да се надявам. Благодаря!


В България думата "традиция" отнесена към държавно предприятие на мен поне не ми звучи сериозно. Догодина кой знае какво ще се случи. По-добре прегледай внимателно условията на конкурса и кандидатствай още тази година, въпреки че си ходил в Маастрих и не са те взели заради FEAST теста. Ако не са те взели заради нещо друго или си бил резерва или т.н. би трябвало да нямаш проблеми тук - познавам човек, който си използва резултата от Холандия и го взели в РВД без да се явява на тест тук.



Sapfira написа:Здравейте и от мен!
Пожелавам успех на всички, които ще кандидатстват в РВД, аз самата мисля да се пробвам.
Имам обаче една чуденка- притежавам FCE сертификат, но не съм го защитавала в British Council, a в езикова школа "Престиж"- дали това няма да е моят препъни-камък за кандидатстване в РВД :lol: ? Макар, че си ми важи по целия свят, за цял живот, същият тест като в BC, същите учебници...

Другото, което ме интересува е дали някой във форума е бил на интервю и тестове за РП в РВД, ако има такива, може ли да споделят малко инфо и впечатления от конкурсчето :-D . Не знам защо, но от някои мнения по-назад в темата улавям негативизъм, насочен към критериите за подбор и някакви намеци за връзкарщина, не че се учудвам- все пак живеем в страната на шуробаджанаците и Бойко Борисов, ама пък в такова сериозно предприятие... ще ми се да не вярвам, че е възможно да наемат някой тапир да отговаря за полети, човешки животи.



Също погледни точно какво пише в обявата за работа и/или ги попитай директно. За психотестовете - уж били същите като в Холандия, за които в този форум и на други места в интернет може да се прочете доста.
asd
супер спотър
 
Мнения: 765
Регистриран на: 29 Мар 2006 14:09
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Sapfira » 18 Яну 2010 11:18

Да, ще ги попитам за английското ми сертификатче по телефона, иначе мога само да гадая дали ще имам някакви проблеми с документите по кандидатстването. FEAST теста- има ли някъде в нета инфо или някакви примерни тестове, за да може да добие представа човек с какво ще се сблъска?
Друго, което ми е интересно: ако не съм човек от бранша, не съм запозната с терминологията и спецификата на тази работа, тогава какви знания ще ми помогнат да преодолея FEAST– трябва ли математика, физика? :?
Sapfira
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Яну 2010 13:26

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот C.O. » 27 Яну 2010 18:55

Аз подадох документи и сега чакам. Не знам какво точно чакам, но няма никаква информация какво да правя след като подам документите. Уж те ще се свържат с мен. Знам, че трябва да мина медицински преглед в София, но къде и кога – не знам. Ще ми се също да разбера колко души им трябват, за кои центрове ще бъдат разпределени, колко продължава обучението, плаща ли се на обучаващите се и т.н.

Междувременно търся и чета всякаква информация свързана с позицията, с работата, с организацията, с предприятието, с изискванията и т.н., както за всяко интервю за работа. Изненадващо, информация почти липсва. По-точно, има тонове безполезна информация, разпръсната из десетки сайтове, като тук-там има нещо хем разбираемо, хем важно. Трябва да изчетеш всичко и да събираш пърченца от пъзела, за да си направиш някаква по-ясна картина какво ще се очаква да вършиш, ако бъдеш назначен.

Добре, че съществува Дискавъри.

За FEAST има подробна статия в уики (http://en.wikipedia.org/wiki/FEAST_test), от която можеш да придобиеш обща представа за какво иде реч. Макар че на мен лично щеше да ми е 100 пъти по-полезно да мога да видя някакъв примерен тест... Уж на http://www.shl.com имало такъв, но в момента май са го махнали. Не можах да го намеря.

Разбрах, че в Маанстрихт преди всяка част на теста ти се обяснява подробно какво трябва да правиш и как трябва да го правиш. След това ти се дава време за упражнения и чак тогава започва реалното тестване. Разделен е на 2 части - една сутрин и една следобед, общо времетраене около 8 часа. Явяваш се на втората част само, ако си минал първата. На следващия ден има интервю.

Според мен хората, на които математиката им се отдава, ще се справят с теста значително по-лесно, до колкото за тях е по-лесно да откриват алгоритми, да работят с градуси, да мислят триизмерно, да помнят числа и пр. Почти всички, явявали се на теста, казват, че е невъзможно да се подготвиш – или те бива или не. Все пак, ако държиш да направиш нещо предварително, можеш да тренираш да запомняш числа, да си поиграеш с компас, да си чертаеш координатни системи с точки по тях или да сгъваш кубчета. Със същия успех можеш да играеш тетрис, Geo Challenge във Фейсбук или каквито и да е компютърни игри.

Аз лично не се тревожа никак за FEAST-a, повече мисля за интервюто (ще има ли такова?!) и за медицинския тест, защото веднъж вече ми се е случвало некадърни лекари да ми провалят живота.

Ако чуеш нещо полезно, ще се радвам да го споделиш.
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот shoni_ » 02 Фев 2010 19:44

Здравейте банда,
и аз пратих документи, но нямам идея дали ще ме поканят на изпита, т.к. не съм завършила подобна специалност. Чудех се, дали все пак е възможно направо да ме отрежат, предвид, че съм дала вече толкова пари за изпита по английски ?
Доколкото беше описано в обявата, сега кандидатстваме за ученици. Ако минем всички изпити и събеседването, предстои период на обучение и накрая тест със симулатор. Успешно взелите и него ще учат вече за професията, но първо подписват "онзи" договор, според който нямаш право на мнение при разпределението по градове първите ти пет години работа там.
Някой има ли повече информация за медицинския тест ?
С.О. - защо не се тревожиш за Feast-a :). Явявал ли си се друг път?
Нека който вече се е явявал да сподели малко подробности. Сякаш всички подписват договор за поверителност и затова няма нищо в нета. Голяма конспирация.
Не вярвам, че връзките действат за теста - май се провежда директно онлайн към централата и няма как се подправи на момента ...
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот harrier » 02 Фев 2010 19:57

Как ще няма инфо - в темата за Евроконтрол подробно съм обяснил за FEAST-а :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот shoni_ » 03 Фев 2010 11:36

Да, четох. Но имам учебник, в който цял раздел е със задачи S=v.t а в другата тема се споменава за такъв въпрос на интервюто .... Нещо не ми съвпадат теориите :). Въпреки че задачите са обяснени доста подробно в уикепедия.
Някой явил ли се е вече на медицинския тест? Колко струва? Че и за това чух страхотии :shock:
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот C.O. » 03 Фев 2010 22:21

Няма абсолютно никакво значение каква специалност си завършила. Не се притеснявам за FEAST, защото не смятам, че е нещо сложно. На медицински преглед, мисля, трябва да се явим след като ни се обадят. Не съм сигурен. Останалите неща, които си написала, изобщо не успях да ги разбера. :-)

Имаш учебник за FEAST?!?
На интервюто имало какъв въпрос?!? (s=v.t )
Прочела си статията в укипидеия, темите във форума включително моя пост по-горе, но все още искаш допълнителна информация за теста? Какво повече ти трябва?!?

Със сигурност можеш да си малко по-ясна. :-)

Кажи, ако ти се обадят или ти пратят писмо. Все пак резултатите от медицинския трябва да се предадат до началото на март, няма много време.

едит:
Освен това не смятам, че изобщо им пука колко пари си дала за английския. :D
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот BHAir2 » 03 Фев 2010 23:51

След като ви се обадят се явявате на първа част на FEAST, който мине му се обаждат за втората. Ако минеш и нея отиваш на интервю (само не го приемайте за формално, хора отпадат и там, все пак се избират хора с които всеки един от комисията би искал да работи и да се разбира, затова е чисто субективно). След това който мине ще ходите на медицинските, няма да си ги плащате вия, а РВД, затова и те са последни, за да се не се пращат много хора и да отпаднат след това (икономии :-D ). За FEST-а ви съветвам да не се подготвяте...няма смисъл, целта е да покажете какво можете. Познавам хора на които това им изигра лоша шега и не минаха точно защото знаеха какво е. На медицинските освен самите прегледи има и отново тестове подобни на FEAST, но и доста различни.
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Stoyan » 04 Фев 2010 11:46

Wombat-a го караха РП-тата, нали?
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта