ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот shoni_ » 04 Фев 2010 11:50

Обяснявам :)
имам учебника за изпити за АТС, наистина не е точно за фиста, т.к. го поръчах от щатите. Предполагам, че тук ще има подобни неща или поне е добро упраженение човек да тренира рефлекси, памет, логическо мислене. За съжаление все не ми остава време да пусна диска с примерните тестове.
S= v. t задачи за път време и скорост за изчисляване на изминат път при самолетите. В учебника ми има доста такива задачи, нищо чудно и тук да има подобни. Четох и не помня кой точно се наложило на интервюто да реши такава задача на дъска, и след дълго лутане се сетил за тази формула и как да я реши :)
Не намерих много информация за задачите, които има на теста в бг. Какво е в Мастрихт е едно, тук може да е друго, въпреки общите задължителни рамки на теста. Това имах предвид.
Аз пък за медицинския не се притеснявам :Р
Добре, веднага щом ми се обадят или пишат, ще ви кажа. Вие също споделяйте какво се случва с вас :).
Първоначално реших да се пробвам заради големите заплати, но колкото повече чета и се интересувам, толкова повече този фактор остава на заден план. Всичко ми е много интересно и бих искала наистина да се занимавам с това.
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот NIKI LAU » 04 Фев 2010 12:05

Здравейте,
Аз също съм кандидаствал за РП.Искам да Ви попитам Знаели някой дали се спазва посоченият избор от кандидата за месторабота?В смисъл в заявленито се посочваше поредността на градовете за работа.Иначе и аз проучих ,че FEAST теста е по скоро психически и цели да провери състоянието а РП да работи под стрес и натоварване от информация.
NIKI LAU
спотър
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Фев 2010 10:27

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот C.O. » 04 Фев 2010 13:48

Трудно ми е да повярвам, че на интервюто ще ти дават задачки от типа s=v*t... Глупаво ми се вижда. Може би в САЩ стандартите са други. А може и просто да са искали да му се посмеят, както прави журито в мюзик айдъл с най-големите злета. :)

Иначе те пращат където има нужда. Мен ме интересува, каква е разликата дали ще работиш в София или в Горна Оряховица. Аз например бих предпочел да не съм в София, но, ако там заплатата е по-добра, има по-добри възможности за развитие, работи се при по-добри условия и прочее, бих се жертвал. Или, примерно, ако след като си работил 10 години в София можеш по-лесно да си намериш работа на същата позиция в чужбина, от колкото ако си работил в Пловдив. Но сигурно тези неща ще ни бъдат обяснени. (В някакъв бъдещ момент.)
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот harrier » 04 Фев 2010 14:08

C.O. написа:Трудно ми е да повярвам, че на интервюто ще ти дават задачки от типа s=v*t... Глупаво ми се вижда. Може би в САЩ стандартите са други. А може и просто да са искали да му се посмеят, както прави журито в мюзик айдъл с най-големите злета. :)


Ставаше въпрос за интервюто в Евроконтрол. И предвид това, че продължава към час и половина стандартно, мисля, че е нормално да има и такива въпроси. Може би искат да разберат как си структурираш мисленето, а не толкова да видят, че можеш да сметнеш 60/10=6. В крайна сметка това е един много, много малък елемент от интервюто. Аз в никакъв случай не бих го подценил - незнам в България какви хора го водят, но в Маастрихт срещу теб седят много подготвени професионалисти, които внимават как си задават въпросите и могат да извадят доста изводи за теб според отговорите ти.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот shoni_ » 04 Фев 2010 14:39

Според мен ако след като си работил това тук и после кандидатстваш за работа в чужбина, еднакво ще гледат на София/Пловдив/Гр. Оряховица като на "село". Отделен е момента с връзките и корупцията, реален или не, ни е лошо име навън. Друго е от чужбина да дойдеш тук ;)
Не би трябвало да има разлики в заплатите по градове. Вероятно се определят от длъжност, стаж и т.н. Аз имам лични ангажименти в София, и др. градове са ми :evil: , но ако се наложи ...
Това имах предвид, че няма инфо за нещата тук:
1. има ли английска част в този тест, щом представяме сертификат? Навън съвсем разумно не го искат, ако се справиш с целия тест + тази част, значи си ок.
2. какви хора и въпроси се обсъждат на интервюто и колко време трае?
3. 2те части на изпита в един ден ли се провеждат или след 3 месеца или е индивидуално за всеки? но май това се решава на момента и всеки път е различно
4. колко хора са подали документи, колко свободни места има, къде се провежда изпита, всички наведнъж или по групи в различни дни ... малко вътрешна информация е необходима тук :)
Въпросите ми не са важни, а просто любопитство :)
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Big G » 04 Фев 2010 14:50

АТТN C.O.
Обикновенно не вземам отношение по такива теми, но понеже виждам че си отскоро във форума и правиш предположения в неправилна посока, та реших да понапиша туй-онуй.
Прав си, че разпределението е в зависимост от нуждите на предприятието (с някои изключения :) )
Няма как да стане някъде из провинцията да са по-добре заплатени отколкото в София. Нали се сещаш, че там се решават нещата.
Не знам какво разбираш под "по-добри условия".
И понеже спомена Пловдив, искам да ти кажа, че може трафика да е доста по-малък, но пък научаваш неща за които в София трябва да минеш през няколко работни места или да станеш тясно профилиран за дадено раб. место. В София за всяко работно место има доста хора на смяна, докато в Пловдив е 1 РП и то е и полетна инфо, и подход и кула и телефонист и т.н. и т.н. Сам си и се иска дупе да се справяш с всяка ситуация без да имаш колеги или старши на смяна зад гърба си. Във форума има хора които знаят и биха потвърдили това нещо. Миналата година едно момиче дойде, учи се, взе си изпита от раз и сега работи перфектно. Кажи си думата Бероне, пардон, СТОЯНЕ (примерно 8) ).
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Stoyan » 04 Фев 2010 16:36

Потвърждавам!

Като стана дума, ако се видите с въпросната госпожица, поздрав от мен!
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот C.O. » 04 Фев 2010 17:22

Ех, всъщност аз предполагах, че заплащането ще е еднакво навсякъде. :-) С условия на работа имах предвид тъкмо такива разлики в организацията на работа, кавато ти си коментирал. Съответно, кое е по-добре...
Както и да е, ако всеки град си има плюсове и минуси, София може и да ми е последен избор. :)

Английски сигурно няма. Нали за това искат ТОЙФЛ (съответно другите сертификати).
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот Big G » 04 Фев 2010 17:35

Stoyan написа:Потвърждавам!

Като стана дума, ако се видите с въпросната госпожица, поздрав от мен!

:D Will be :rock: soon
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот NIKI LAU » 04 Фев 2010 17:55

Аз просто питах, тази подреба на градовете за работа дали се спазва, или те назначават по необходимост от РП за съответен град?Иначе за другите неща като сертефикати ясно е обеснено ,че се провежда на английски и затова искат тези сертефикати.А някой знае ли какво съдържа втората част на теста?И в един ден ли се провеждат двата изпита?
NIKI LAU
спотър
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Фев 2010 10:27

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот shoni_ » 04 Фев 2010 18:13

Предполагам първо разглеждат нуждите на техните центрове и после твоите желания ;).
Ето всички видове задачи http://www.worldlingo.com/ma/enwiki/en/FEAST_test/2 - които включват и двете части. Нямам идея дали тук ще са такива и как точно са разделени в двете части.
Аватар
shoni_
спотър
 
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Фев 2010 17:07

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот BHAir2 » 04 Фев 2010 19:25

В момента има подадени 260 документи. За FEAST ще ви викат след две седмици. Нужните РП общо са 16.
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот C.O. » 05 Фев 2010 11:46

Ей тва е приказка!

:D
Здравей
A Hero of Newerth
C.O.
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Яну 2010 13:40
Местоположение: Варна

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот JohnyK » 05 Фев 2010 17:11

BHAir2 написа:В момента има подадени 260 документи. За FEAST ще ви викат след две седмици. Нужните РП общо са 16.




Здравейте,и аз съм един от многото подали документи за позицията и след като виждам ,че сте на ясно с нещата ,бих искал да попитам нещо ако е възможно :)) ...Интересува ме до кога би трябвало да ми се обадят от РВД в случай че съм одобрен за FEAST-a ? Изпита само в София ли ще се провежда или и в други градове ? и...знаете ли горе-долу кога ще се правят тези медицински тестове и каде? :) благодаря предварително ;)
JohnyK
кандидат спотър
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Фев 2010 22:31

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител на полети

Мнениеот BHAir2 » 05 Фев 2010 17:21

Ами по принцип резултатите от FEAST стават ясни до часове (теста е on-line, към сървърите на Eurocontrol), но кога ще ви се обадят може да е същия ден може и на следващия. Изпитите са в сградата на ДП РВД. Медицините са в КАМО (под високата сграда на летището, сегашна Хемус и бивша Балкан). За кога...когато минат всички интервюто и които са одобрени.
Аватар
BHAir2
най-спотър
 
Мнения: 321
Регистриран на: 15 Окт 2004 21:04
Местоположение: Пловдив и София

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта