ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни подбори

Форум за всички аспекти на обслужването и управление на въздушното движение.

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 20 Апр 2017 16:28

Не лъжат, просто са направили превод 1 към 1 без да влагат никаква мисъл от сайта на евроконтрол.
Категорично до сега не е имало мултрипас, а това винаги им стоеше на сайта.
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Hustl » 20 Апр 2017 16:34

Samito написа:Не лъжат, просто са направили превод 1 към 1 без да влагат никаква мисъл от сайта на евроконтрол.
Категорично до сега не е имало мултрипас, а това винаги им стоеше на сайта.


Благодаря за отговора, Сами.
Hustl
кандидат спотър
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Окт 2010 20:40

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот ReLooP » 20 Апр 2017 17:18

Здравейте, някой да е получил дата за фийст ?
ReLooP
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Апр 2016 16:45

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Daya » 20 Апр 2017 18:57

Не знам какъв е този multipass, но след FEAST 2, който беше преминал де... имахме психологически тест в същата стая, пак на компютър, цъкаш си към 200 въпросчета.
Daya
спотър
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Авг 2016 20:51

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 26 Апр 2017 08:02

Според FB страницата на BULATSA кандидатите са над 300, а FEAST започва на 02.05.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот ReLooP » 26 Апр 2017 12:43

Здравей "LBLS_APP", в написания пост във ФБ страницата на Булатса не се споменава Фийст 2 като етап от конкурса. Да не би да са го премахнали или е просто пропуск в писането ?

Ето и цитат- "На 2 май предстои първа част на тест FEAST (First European Air Traffic Controller Selection Test), а успешно преминалите кандидати, ще получат известие на електронната си поща за следващите етапи - проверка за медицинска годност, практически упражнения на симулатор и заключително интервю."
ReLooP
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Апр 2016 16:45

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 26 Апр 2017 13:02

Залагам на пропуск. Случва се понякога в бързината. То ако става въпрос, не виждам как за един ден 300 души ще минат FEAST 1. И други забележки имам по текста, ама нейсе...
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 26 Апр 2017 13:28

Аз имам забележка към подхода за информиране дали си взел теста.
Когато се каже, че всички ще получат резултати например в петък до 17 часа, това трябва да означава, че ВСИЧКИ задължително трябва да получат информация в петък до 17 часа, а не че тези които са минали ще получат информация, а отпадналите ще получат имейл в 11 часа вечерта в неделя, като фийст 2 е в понеделник.
Просто да си спазват това което го казват, защото иначе стават смешни или просто да кажат, че тези които са го взели ще получат информация до петък.
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот ReLooP » 26 Апр 2017 15:58

Здравей Samito, имаш право за това, че е добре да се спазват сроковете които са обявили. Само не разбрах, как знаеш кога си на фийст 2 след като все още не си получил писмо дали си минал фийст 1 (което се предполага че трябва да съдържа и датата за следващия етап) ?
ReLooP
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Апр 2016 16:45

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Samito » 26 Апр 2017 16:04

Казват ви кога ще се провежда втората част преди да си тръгнете от първата. Естествено като мине петък и не са ти се обадили, ти става ясно че си скъсан. Въпросът е, че каже ли се нещо трябва да се прави, още повече от сериозна фирма като РВД. Буквално в 11 часа вечерта в неделя получих имейл.
Слабо ме вълнува дали има много кандидати и отнема време за писане. Големи хора са, могат да направят една сметка и да преценят времето без да говорят неща които не могат да изпълнят
Samito
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Фев 2015 17:16

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот sidelight » 12 Май 2017 15:47

Здравейте,

Някой има ли инфо как е минал FEAST част 2? Конкретно дали го има този MultiPass и какво представлява.

;)
sidelight
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Май 2017 21:19

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Spankox90 » 28 Юни 2017 20:35

Пичове да ви споделя моят опит и лично мнение относно подбора. Участвах, минах английски език, Feast 2те части, медицинско (450 лв.), след това симулатор (като даже свърших последната задача първи). И накрая на интервюто бях много неприятно изненадан от едно нагло, неколегиално, директорско отношение (направо военно). Все си мислех, че може да мина между капките, но уви... Просто бяха решили, че няма да ме пуснат. То не бяха тъпи въпроси защо мисля, че ще се справя с работата, дали имам нужните качества, психо атаки, че бавно съм говорел (това за първи път ми го казва някой), че не съм ги гледал в очите (те са 5 човека). А и отделно, че предявих претенции че съм от Варна и бих желал тук да работя след евентуалното обучение. И на моят въпрос за къде им трябват хора те дори на интервюто не отговориха еднозначно. Така че не знам кой с какви очаквания кандидатства, но останах с впечатление, че им трябват хора, които нямат никакви претенции после къде може да ги пратят. Накрая няколко дни след интервюто даже не се обадиха да ми кажат резултата, а видях в системата (сайта), че съм отпаднал - и толкова. Просто ми загубиха времето и не малко пари (6 пътувания Варна-София-Варна + нощувки). Въобще лъха една несигурност, една непрозрачност - че то дори има не малко случаи на хора освен отпаднали по време на обучението, такива които са го минали и после да не им предложат работа. И така да не ви отчайвам - успех на мераклиите, но пресметнете колко сте готови да дадете без да получите нищо насреща. А РВД ще е добре като си обявява приема да казват и за къде ги търсят тия хора, защото не всеки от Варна или Бургас би дошъл да живее в София (освен за обучението ест), и не всеки от София би дошъл да живее във Варна или Бургас, да не говорим за Горна Оряховица. ;)
Spankox90
кандидат спотър
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Яну 2017 15:39

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот Q23 » 28 Юни 2017 21:03

Драги Spankox90,

От написаното от теб става ясно, че си се провалил с гръм и трясък. Ясно е и защо.

Ако провалът ще те накара да положиш усилие да опознаеш себе си - значи не си похарчил парите си напразно.

В противния случай наистина си на загуба. Но печелят наколкото милиона пътници годишно, които няма да можеш да поставиш на карта.

С уважение,

Q23 - психолог-любител.
Е много ми е гот!
А на вас?
Аватар
Q23
най-спотър
 
Мнения: 252
Регистриран на: 03 Ное 2007 13:09
Местоположение: София, Internet

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот tim » 29 Юни 2017 19:01

Моето мнение също е, че в РВД се шири шуробаджанащина, поне за длъжностите които не се изискват някакви особенни знания. Тва секретарки, шофьори, счетоводителки, зам.зам. зам. директори... как със стотици души работещ персонал, няма една длъжност обявена... ами само за ръководител полети и 3-4 по-специфични технически позиции за които си трябва знание, гъзец и нерви. Може ли да завършиш магистратура на английски език в англисийки университет в топ 10 в световните класации и да ти кажат, че трябва да представиш сертификат за език или да се явиш на изпита им, щото не приемали дипломата!?
tim
спотър
 
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Дек 2016 21:09

Re: ДП "РВД" - подбор за "Ръководител Полети" - предишни под

Мнениеот LBLS_APP » 29 Юни 2017 19:29

Spankox90 написа: че то дори има не малко случаи на хора освен отпаднали по време на обучението, такива които са го минали и после да не им предложат работа.
Всички, които са приключили успешно обучението, са започнали работа.
Водещият критерий за разпределение е нуждата от РП в съответните центрове.
@tim - изпитът по английски в РВД е безплатен, не виждам какво те притеснява. Ако ти се струва унизително човек с твоите знания да ходи на такъв изпит, то имай предвид, че всички РП-та държаха изпит по български език. Нищо че са български граждани.
LBLS_APP
по-спотър
 
Мнения: 123
Регистриран на: 12 Май 2012 09:58

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство Въздушно Движение

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта